Wystawy, targi, konkursy tortowe- wątek zbiorczy

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Wykonanie przepiękne! Tylko jak dla mnie to strach mnie obleciał! To jakaś straszna kategoria była?
pinggrins.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Dzięki za info.
Wielką frajdą jest sama obecność wśród najlepszych, oglądanie na żywo, a jeszcze wyróżnienie. Miałaś zapewne okazję porozmawiać i innymi mistrzami.
Raz jeszcze gratulacje!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dla mnie to jest nieprawdopodobne a szczególnie mi się podoba ta zielona mordka nad Gizmo, co to jest właściwie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

devillwoman

Member
Lis 18, 2010
438
0
0
A co do rozmów z innymi hmmm... kochane marzenia się spełniają Oto mistrz z Malezji Kelvin Chua i jego dzieła
icon_smile.gif
. po pytaniu skąd jestem powiedział...hmmm... tam jeszcze nie byłem ;) Był nawet ciekawy który to mój tort jak mi poszło itp. Generalnie było fantastycznie, żadnego zadzierania nosa i świetna atmosfera.
 

Załączniki

  • zz.jpg
    zz.jpg
    167.4 KB · Wyświetleń: 0
  • zz2.jpg
    zz2.jpg
    127.9 KB · Wyświetleń: 0
  • zz3.jpg
    zz3.jpg
    167.6 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Jo_anna1 @ 23 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1259190Mamy zwycięzcę.
Pierwsze miejsce zajęła KAROLINA - pasjonat cukiernictwa
odswieze watek bo mnie zaciekawilo..
Piszesz Jo_anno o pasjonatach, a w regulaminie jest napisane, ze osoby biorace udzial musza byc powiazane z dzialalnoscia cukiernicza. Wiesz moze cos wiecej o warunkach jakie musieli spelnic ci pasjonaci?
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
I co? I co? I co? Już końcówka lipca a ja nie wiem jak ci poszło! Zaczytałam się w ten wątek jak w najlepszy kryminał! Dawaj fotki, pisz co nowego...
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Die Torten Show 2012, Miedzynarodowa wystawa tortow w Hamburgu

Troche mnie nie bylo poniewaz w tym roku postanowilam wziac udzial w konkursie na miedzynarodowej wystawie tortow w Hamburgu. Samo wydarzenie bylo niezwykle emocjonujace. Nie obylo sie bez nerwow jak i radosci.
Do ostatniego momentu bilam sie z myslami czy w ogole dam rade podolac wymaganiom ktorejkolwiek z kategorii - poniewaz Jury narzucilo mase kryteriow do spelnienia. Zarejestrowalam sie do konkursu w ostatnim momencie i czekalam z niecierpliwoscia na telefon kwalifikacyjny. Udalo sie. Zaczely sie tygodnie przygotowan. Klejenie kwiatow, robienie dekoracji. Moim tematem przewodnim tortu miala byc Japonia. Musialam byc gotowa ze wszystkim do 12 pazdziernika. Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi mowily mi jasno, ze mam sobie dac spokoj. 11 pazdziernika, w czwartek, gdy skladalam konstrukcje tortu w calosc - popelnilam jeden maly blad i caly projekt trafil szlag. Byla godzina 23.30. Pech chcial, ze akurat w tym momencie zabraklo mi w domu podstawowych produktow do upieczenia nowego tortu. Maz wiozl mnie wrecz na sygnale do miasta obok, w ktorym byl sklep otwarty do godziny 24.00. Uzupelnilam poszczegolne skladniki i w drodze powrotnej olsnilo mnie, zeby jednak wykorzystac ''resztki'' z projektu japonskiego. Zaczelam reperowac poszczegolne elementy i padlam o 2 w nocy. W piatek z samego rana wzielam sie za kolejne prace bo musialam byc gotowa ze wszystkim do godziny 17.00. W piatek musielismy juz ruszac wiec tryb przygotowan byl szybki. Coz - szczerze mowiac tort nie byl spelnieniem moich ambicji dekoratorskich ale robilam co moglam. Na dodatek w piatek padalo, panowala niesamowita wilgoc i masa w ogole nie wspolpracowala. Pocila sie i nawet dodanie stabilizatora niewiele pomagalo. Odkrecilam wszystkie grzejniki w domu, pozamykalam okna, zuzylam mase cukru pudru do osuszania elementow i cos tam wyszlo. Najgorsze bylo to, ze gdy masa cukrowa sie poci to bardzo latwo odbijaja sie na niej odciski palcow - a ich brak byl jednym z najwazniejszych wymienionych kretyrii w kwalifikacji.
Droga do Hamburga tez nam nie oszczedzala emocji. Co chwile byla jakas budowa, jakis los zajechal nam droge lub jakos drogi powodowala, ze po dojechaniu na miejsce czulam sie wytrzepana za wszystkie czasy
icon_biggrin.gif

Z drzeniem serca otworzylam pudlo transportowe, bedac pewna, ze dowiozlam papke. Na szczescie tort nawet nie drgnal. Ufff....
Na drugi dzien moj kochany mezu zawiozl mnie na miejsce wystawy i tam znowu nabralam obaw - jak zobaczylam jakie rzeczy wnosza poszczegolni uczestnicy to zrobilam krok do tylu i stwierdzilam, ze moze jednak wrzucimy pudlo do auta i pojdziemy zwiedzac miasto
icon_rolleyes.gif

Na szczescie mam upartego meza, ktory wniosl pudlo na 3 pietro i juz nie bylo odwrotu. Zameldowalam nasz przyjazd i stalo sie - tort stanal na wystawowym stole.
W miedzyczasie podpatrzylam tez inne prace - niektore byly srednie ale wiekszosc byla taka, ze szczeki nie moglam pozbierac z podlogi. Cos niesamowitego.
W sumie bylo 7 kategorii:
A - Tort okazjonalny
B - Tort swiateczny
C - Tort w stylu dowolnym (moja kategoria)
D - Figury/Elementy dekoracyjne
E - Tort slubny
F - Cukrowa florystyka
G - Cupcakes

Na koniec napisze tylko, ze w niedzeiele, 14 pazdziernika byly podane wyniki i zdobylam brazowy medal w mojej kategorii. Tort zostal doceniony za proporcjonalnosc, dowcipnosc, szczegoly (blysk oka, szwy u misia itp) i ilosc elementow. W dekoracji zabraklo jednak odrobine konsekwencji ale pani z jury, jak dowiedziala sie jak ten tort powstal to powiedziala, ze jak na pierwszy raz i takie przygody to calkiem niezle sobie poradzilam.
Jezeli tylko bede miala mozliwosc wystartowania w przyszlym roku - na pewno wystartuje
fiesgrins.gif
 

Załączniki

  • moj_braz.jpg
    moj_braz.jpg
    54.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Zdjecia tortow i elementow dekoracyjnych innych prac:
 

Załączniki

  • dowolny.jpg
    dowolny.jpg
    53.1 KB · Wyświetleń: 0
  • dowolny2.jpg
    dowolny2.jpg
    57.6 KB · Wyświetleń: 0
  • dowolny3.jpg
    dowolny3.jpg
    49.1 KB · Wyświetleń: 0
  • figura.jpg
    figura.jpg
    44.9 KB · Wyświetleń: 0
  • figura1.jpg
    figura1.jpg
    67.3 KB · Wyświetleń: 0
  • figura4.jpg
    figura4.jpg
    61.9 KB · Wyświetleń: 0
  • figura5.jpg
    figura5.jpg
    86.1 KB · Wyświetleń: 0
  • figury.jpg
    figury.jpg
    61.3 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
kolejne:
 

Załączniki

  • figury4.jpg
    figury4.jpg
    59.2 KB · Wyświetleń: 0
  • kwiaty.jpg
    kwiaty.jpg
    59.8 KB · Wyświetleń: 0
  • okazjonalny.jpg
    okazjonalny.jpg
    56.9 KB · Wyświetleń: 0
  • okazjonalny2.jpg
    okazjonalny2.jpg
    45 KB · Wyświetleń: 0
  • okazjonalny3.jpg
    okazjonalny3.jpg
    55.9 KB · Wyświetleń: 0
  • slubne.jpg
    slubne.jpg
    81.3 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny.jpg
    slubny.jpg
    51.4 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny1.jpg
    slubny1.jpg
    52.3 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
i jeszcze:
 

Załączniki

  • slubny2.jpg
    slubny2.jpg
    59.8 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny3.jpg
    slubny3.jpg
    74.1 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny4.jpg
    slubny4.jpg
    58.7 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny5.jpg
    slubny5.jpg
    51.2 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny6.jpg
    slubny6.jpg
    55.9 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny7.jpg
    slubny7.jpg
    57.4 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny8.jpg
    slubny8.jpg
    48.1 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny9.jpg
    slubny9.jpg
    48.5 KB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ostatnie:
 

Załączniki

  • slubny10.jpg
    slubny10.jpg
    65.3 KB · Wyświetleń: 0
  • slubny11.jpg
    slubny11.jpg
    49.8 KB · Wyświetleń: 0
  • swiateczny.jpg
    swiateczny.jpg
    57.6 KB · Wyświetleń: 0
  • swiateczny1.jpg
    swiateczny1.jpg
    69.1 KB · Wyświetleń: 0
  • swiateczny2.jpg
    swiateczny2.jpg
    53.5 KB · Wyświetleń: 0
  • swiateczny3.jpg
    swiateczny3.jpg
    53 KB · Wyświetleń: 0
  • mloda.jpg
    mloda.jpg
    62.8 KB · Wyświetleń: 0
  • jezdziec.jpg
    jezdziec.jpg
    55.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
Kochana GRATULUJĘ miejsca na podium!!!!
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

Twój tort jest śliczny (co mnie wcale nie zaskoczyło!), więc się nie dziwię, że został doceniony!

Pozostałe prace również ciekawe, pośród nich najbardziej rzucił mi się w oczy odwrócony piętrowy (chyba ślubny?) interesujące rozwiązanie
icon_smile.gif

... i Księżyc... cudne figurki ma
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: