Zupa szpinakowa z cukinia, parmezanem i nuta czosnkowa

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Jest w niej wszystko, co lubie - szpinak , cukinia, 2 rodzaje czosnku i wiorki swiezego parmezanu. "Flowering garlic" jest moim niedawnym odkryciem kulinarnym (dzieki pomocy naszej nieocenionej Bajaderki). Smakowo jest dla mnie skrzyzowaniem szczypioru i czosnku. Jezeli nie macie w poblizu sklepu z chinskimi warzywami - mozecie go spokojnie zastapic cebulka dymka.

zupa%20cukinia%20szpinak%20021%20s.jpg


1 lyzka oliwy extra virgin
2 cebule pokrojone w polplasterki
3 srednie cukinie pokrojone w polplasterki
300g swiezego szpinaku
0,75-1,0 l bulionu z kurczaka (w zaleznosci od tego jak gesta zupe lubimy)
3 galazki chinskiego kwitnacego czosnku (flowering garlic) drobno pokrojone (mozna zastapic dymka)
2 duze zabki czosnku przecisniete przez praske
sol, pieprz i galka muszkatolowa do smaku

do przybrania:
1 pocieta na kawalki galazka kwitnacego czosnku lub szczypiorku
starta na wiorki surowa cukinia (po 1 lyzce na osobe)
swiezo starty parmezan

Podsmazamy na oliwie cebule, nastepnie dodajemy cukinie, szpinak, flowering garlic i jeszcze 5 min smazymy. Nastepnie wrzucamy czosnek i zalewamy goracym bulionem - gotujemy do miekkosci. Miksujemy zupe na krem, doprawiamy sola, pieprzem i galka muszkatolowa. Przed podaniem dekorujemy kwitnacym czosnkiem, starta cukinia i oproszamy parmezanem. Podajemy bardzo goraca.
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Pyyyszna jest ta zupa, w tej chwili wchodzi w moje stale menu. Smaczna, sycaca i 100 % MM. Bardzo dobry pomysl z zageszczaniem zupy szpinakowej cukinia. Kwitnacego czosnku nie znam, uzylam pora.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Ciesze sie ogromnie, ze wyprobowalas ten przepis Simono, a przede wszystkim radosc to dla mnie wielka, ze zupa Wam smakowala. Z tego co widze szpinakowe przepisy rzadko sie ciesza powodzeniem ... a szkoda , bo zupa z tym dodatkiem jest naprawde smakowita.

Dla zainteresowanych zdjecie.