żurek świąteczny

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Ja również
icon_smile.gif
Pyszna zupa. My lubimy z machewką i ziemniaki pokrojonymi w zupie:)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Też zrobię, ale tylko z białą kiełbasą pokrojoną w plasterki i jajkami podzielonymi na ćwiartki. Niby można ten żurek robić codziennie, lecz ten wielkanocny smakuje zupełnie inaczej - oczywiście lepiej
lecker.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Zajrzałam tu tylko żeby poczytać i tak mi podziałało na wyobraźnię, że musiałam sobie taki żurek zrobić, choć do świąt daleko. No i zrobiłam - pyszny wyszedł, mniam. Dałam dużo białej kiełbasy i takiej dobrze uwędzonej też sporo i obżarłam się nieprzyzwoicie. Na jutro też mi jeszcze zostało na szczęście.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
witek @ 7 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=843332Kupiłem żur/zakwas w Krakowskim Kredensie. Rewelacja
daumen.gif
Tak, tam mają doskonałe wyroby, zarówno wędliny, jak i wszystkie inne, które oferują. Ja mam ich stoisko w Almie na Zwycięzców i zabieram na zakupy torbę na kółkach, bo podpierając się laską, nie dałabym rady przydźwigać do domu tych wspaniałości, a częste chodzenie nie wchodzi w rachubę. Żurek, ten świąteczny, też jest stałym przedmiotem tych zakupów. Podaję tylko z białą kiełbasą i jajkami podzielonymi na ćwiartki. To zupełnie wystarczy, żeby zaspokoić najbardziej wybredne gusta.
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Widziałam podobny program w podobnych latach, wydaje mi się, że w programie Makłowicza. Nie mogę jednak znaleźć tego odcinka. Dzisiaj robię praktycznie z tego przepisu
icon_smile.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Ha! I u mnie żurek.
Biała sparzona czeka na pokrojenie, wywar dodany do zespołu smakowego: liść, ziele, grzybki suszone, skórki po boczku. Sobie pyrkocze.
żurek w butelce ( czyli kwas) kupuję u zaprzyjaźnionego sprzedawcy, ma bardzo dobry w szklanych butelkach.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Wiem, wiem - dziwnie to zabrzmi ale chyba sciagnelam Cie myslami. Wczoraj natknelam sie na Twoje ostatnie posty gdzie pisalas, ze nie masz najlepszej fazy w zyciu i tak sobie o Tobie myslalam. Mam nadzieje, ze wszystko sie ulozylo a i przez to na duszy lzej. Zycze ci tego bardzo.

edit:
oczywiscie pisalam do BeatySz
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: