Zwariowana sałatka

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
* 1 główka zielonej salaty
* 1 puszka białej fasoli
* 4 plastry ananasa z puszki
* 1 pęczek rzodkiewki
* 1 mały zielony ogórek
* 1 czerwona cebula
* 8-10 dużych oliwek bez pestek

SOS:
* 4 łyżki oleju z pestek winogron
* 1 łyżeczka soku z cytryny
* po 1/2 łyżeczki estragonu i majeranku
* sól, pieprz do smaku.

Liście sałaty porwać na kawałki, odsączyć fasolę.Ananasa pokroić w cząstki, rzodkiewkę w ćwiartki, ogórka w niewielkie kawałki, cebulę w półtalarki. Wszystkie składniki wymieszać z sałatą i oliwkami,polać sosem.

Tyle przepis oryginalny, "KUCHNIA" 5/2006r. Po pierwszym zjedzeniu wydałem tylko odgłos : Łooo matkoooo...
lecker.gif

Osobiście lekko zmodyfikowałem sos - daję więcej ziół (tak po 3/4 łyżeczki) oraz dodatkowo 2 łyżki zalewy od ananasa.
Na zdjęciu wersja z cebulą białą oraz oliwkami nadziewanymi pastą paprykową.I bez ogórka - tak się spieszyłem, że zorientowałem sie dopiero po wchłonięciu połowy sałatki
icon_mrgreen.gif


20080606_0875.JPG
 

Załączniki

  • 20080606_0875.JPG
    20080606_0875.JPG
    592.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
Ej, no weźcie...Nikt nie chce wypróbować???
zwinker.gif
Chlip, chlip...
cry_1.gif

No dobra, żartowałem
zahnlos.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobię ja zaraz tylko nie dam oliwek bo jakoś nie lubię ich ostatnio
icon_smile.gif


Zaraz zdam relację czy smakowało
icon_mrgreen.gif



edit: Sałatka jest wyśmienita. Warta zrobienia. Ja nie dałam w niej oliwek i majeranku
icon_smile.gif
Ło matko Pyszota
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Wszystko mam poza ananasami, zrobię w sobotę na piknik. Jak można ciasto z fasoli, to wszystko można
icon_smile.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
I właśnie czegoś takiego (proste i oryginalne) szukałam na jutro na babską kolację. To już nie płacz. Na pewno zrobię i wieczorkiem wrąbiemy.
 

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
Hichotka @ 3 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=724311Zrobię ja zaraz tylko nie dam oliwek bo jakoś nie lubię ich ostatnio
icon_smile.gif


Zaraz zdam relację czy smakowało
icon_mrgreen.gif

edit: Sałatka jest wyśmienita. Warta zrobienia. Ja nie dałam w niej oliwek i majeranku
icon_smile.gif
Ło matko Pyszota
icon_smile.gif
A czym Ci podpadł majeranek? Na oryginalny smak tej sałatki, oprócz nietypowego doboru składników, wpływają właśnie zioła.
No, ale przecież w kucharzeniu najfajniejsze jest to, że można eksperymentować do woli i każdy przepis można modyfikować
icon_cool.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
baszurka @ 3 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=724423A czym Ci podpadł majeranek? Na oryginalny smak tej sałatki, oprócz nietypowego doboru składników, wpływają właśnie zioła.
No, ale przecież w kucharzeniu najfajniejsze jest to, że można eksperymentować do woli i każdy przepis można modyfikować
icon_cool.gif
Nie podpadł mi - tyle, że nie miałam go w domu a do sklepu już nie chciało mi się gonić
icon_mrgreen.gif
ot leń ze mnie
rofl.gif

Następnym razem dam majeranek
daumen.gif
 

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
a ja majeranek dałam, tylko nie dałam oliwek bo moi chłopcy nie lubią (ja zresztą też).
a jeśli chodzi o walory smakowe to jakoś nasz język jest zbyt ubogi by oddać nad smakiem zachwyt w pełni!!!
mam uwagi tylko do tego, że strasznie szybko znika z salaterki... a przecież sprawdzałam czy w sałacie nie ma jakichś "dzikich lokatorów"
icon_mrgreen.gif
 

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
Cieszę się, że smakuje
icon_biggrin.gif
Pomysł z dynią ciekawy, z pewnością przetestuję. Ale póki co...dynia dopiero zakwitła, a po zeszłorocznej nawet wspomnienie nie pozostało
icon_mrgreen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
A ja chyba za mało doprawiłam czy co? Nie powaliła mnie na kolana, chociaż bardzo się nastawiłam, może za bardzo? Czegoś ostrzejszego mi brakowało... Za jakiś czas spróbuje jeszcze raz, może wtedy...
icon_smile.gif
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Z ananasami z cukini była bardzo dobra, pytałam o to , bo czasem- miałam jakieś ale ...do namiastki ananasa, jednak tu pasuje jak najbardziej. Dorzucę przepis do przetworów, tu jest już jeden , ale mój jest chyba łatwiejszy.Tylko- nie wiem czy dzisiaj to zrobię( i nawet nie wiem czy potrafię wstawić nowy przepis).