Baleron*

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Namówiłam m. będzie wędził. Zwykle robi to przy moim wścibskim nadzorze i w towarzystwie dobrego wina, tak więc przy beczce w ogrodzie pociesznie wyglądamy. Beatko, tym razem, wypijemy za Twoje zdrowie.
cheers.gif
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,642
2,498
113
Moja karkówka już 4 dzień się pekluje. Dzisiaj przy odwracaniu zauważyłam że z zalewy zrobił się kisiel i kolor od mięsa też ma taki kisielowy.
Czy myślicie żeby odcedzić i zrobić nową zalewę? Zapach jest przyjemny, chciałabym przetrzymać tę karkówkę do niedzieli.
Na trzeciej stronie tego wątku, jest ten problem poruszony i Beata pisze, że jak zapach ładny to żeby nie ruszać, ale ktoś inny mówi że jak się ma dylemat, to lepiej zalewę zmienić. Sama nie wiem co robić
gruebel_2.gif
Boję się, że jak wrócę z pracy po 9 godz to się zdąży zepsuć.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,642
2,498
113
.agatka. @ 18 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553873Ja bym zmieniła zalewę i umyła mięso.
Tak właśnie zrobiłam. Bałam się że zmarnuje mi się kawałek pięknej karkówki.


reniam_123 @ 15 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553384Zalałam dzisiaj, postawiłam na oknie w zimnym ganku, myślę że nic mu nie będzie, w lodówce nie mam miejsca.
Tym razem całość włożyłam do lodówki. Może to było powodem, w końcu tegoroczny grudzień mamy szczególnie ciepły.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Jutro będę miała świeży boczek z targu czy ktoś robił boczka czy smaczny on jest?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Jolan @ 18 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553843Namówiłam m. będzie wędził. Zwykle robi to przy moim wścibskim nadzorze i w towarzystwie dobrego wina, tak więc przy beczce w ogrodzie pociesznie wyglądamy. Beatko, tym razem, wypijemy za Twoje zdrowie.
cheers.gif
cieszę się i dziękuję, zdrowie się przyda
icon_biggrin.gif


kasha @ 18 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553965Jutro będę miała świeży boczek z targu czy ktoś robił boczka czy smaczny on jest?
ja chyba z raz robiłam, nie pamiętam dokładnie, bo dość dawno to było ( różne rodzaje mięs tak wypróbowuję), z pewnością nie był zły, bo bym zapamiętała, żeby więcej nie robić
icon_wink.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,679
2,971
113
Ja robię dosc czesto boczek rolowany pieczony. Do tego najlepszy jest cienki płat chudego boczku bez skory, który umieszczam na 2-3 dni w takiej zalewie, jak do tego baleronu. Wyjąć, osuszyć, posypać przyprawami, u mnie pieprz czarny i ziołowy, papryka słodka i ostra, roztarty czosnek i majeranek, zwinąc ciasno, osznurowac, wierzch posypac resztka przypraw. Włożyć do pieca 200 o na 30 min., zmniejszyć do 180 i piec do zrumienienia (porcja 1,5 kg około 2 godz). Ostudzic i dopiero zdjąć sznurek, kroić.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
reniam_123 @ 18 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1553950Tak właśnie zrobiłam. Bałam się że zmarnuje mi się kawałek pięknej karkówki.


Tym razem całość włożyłam do lodówki. Może to było powodem, w końcu tegoroczny grudzień mamy szczególnie ciepły.
Mnie się taka 'woda' też zdarzyła za 2-3 razy, a poza latem to robię co tydzień. Zawsze mięso z zalewą stoi w lodówce, zawsze robię prawie identycznie. Mam wrażenie, że ma to związek z ilością krwi w mięsie, ale nie wiem, czy słusznie kombinuję. Nigdy nie wpłyneło na jakość mięsa po gotowaniu.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Buka @ 18 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1554018Ja robię dosc czesto boczek rolowany pieczony. Do tego najlepszy jest cienki płat chudego boczku bez skory, który umieszczam na 2-3 dni w takiej zalewie, jak do tego baleronu. Wyjąć, osuszyć, posypać przyprawami, u mnie pieprz czarny i ziołowy, papryka słodka i ostra, roztarty czosnek i majeranek, zwinąc ciasno, osznurowac, wierzch posypac resztka przypraw. Włożyć do pieca 200 o na 30 min., zmniejszyć do 180 i piec do zrumienienia (porcja 1,5 kg około 2 godz). Ostudzic i dopiero zdjąć sznurek, kroić.
no pieczony, to bardzo często robię ( tylko ja koniecznie ze skórą
icon_wink.gif
), ale kasha chyba pytała jak gotowany tą metodą wychodzi.
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
właśnie moja szynka pekluje się na balkonie
lecker.gif

boczek pieczony też będę musiała spróbować, bo przepis obiecujący
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Zrobiłam!
banana.gif
...ale pyszna, a jak pachnie?!
mniam.gif
krótko się moczyła ze względów organizacyjnych, ale nie jest ani trochę wiórowata,ale mięsista, wilgotna, aromatyczna, bardzo smaczna, w rekawie tez zebrało się trochę wody, do zalewy dodałam kilka ziarenek jałowca
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,679
2,971
113
Ja tez jestem bardzo zadowolona z wyrobu. Boczek rolowany i pieczony tez sie udal nad wyraz. Będą smaczne Swięta, czego i Wam, a BeacieSz szczególnie, życzę.
weihnachtsbaum.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Mam kawalek swiezego miesa na ten baleron. Chce miec go na swieta. Co radzicie? Zrobic juz teraz czy jednak zamrozic i zrobic za dwa, trzy dni? A moze dluzej trzymac go w tej marynacie? Poradzcie cos bo mi sie zaraz to mieso zasmierdnie.

 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
szkoda zamrażać na 2-3 dni, ja bym chyba włożyła już teraz do marynaty i potrzymała w niej po prostu dłużej.