Biała Pavlova/Biała Pavlowa w wersji wczesnojesiennej

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Dzieki, dziewczyny za pomoc
icon_biggrin.gif
To teraz poszaleje i zrobie też czekoladową... Nie wiem, czy to możliwe, ale podobno jest jeszzcze lepsza niż biala
fiesgrins.gif
Spróbuje z bananami... Chciałabym z truskawkami, ale trochę nie ufam mrożonym owocom... myśle sobie, że będzie to za bardzo wilgotne...

Z Pavlovą jest tylko ten problem, że zostaje tyle żółtek
icon_rolleyes.gif

Dziś wykorzystalam część do kotlecików pieczarkowo-kurczakowych i może zrobie jeszcze jakieś drożdżowe...
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
fineska @ 17 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415321Jacobina możesz podać swój przepisik na to pieknie prezentujące się ciacho:) bo Twoje jest takie puszyste i wysokie:) bo juz nie wiem który przepisik wyprobowac na ta pyszność...
buziaczki ;>
Finesko,
Alez ja robiłam pavlową z tego przepisu na samej górze
icon_smile.gif
A czekoladową z tego co Sini zlinkowała. Nie wiem od czego to zależy, za każdym razem mi taka wysoka i piekna rośnie a rosmarowuję ją ciut bardziej nawet nż jest w przepisie. Mojej mamie w ogóle nie wychodzi.... Moze to kwestia piekarnika
gruebel_2.gif



Aaaaa, no i ja nie dodaję żadnej mąki kukurydzianej ani niczego takiego. Dziewczyny nie mogły dojść do porozumienia o co z tym chodzi , mi się nie chciało szukać i robię bez.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Zostały mi białka to zrobiłam, ale czekoladową i mi się piknie rozjechała prawie w kwadrat na całą blache
icon_lol.gif
za szybko wsypałam cukier i kakao? Nigdy czegoś takiego nie robiłam
icon_lol.gif
ale chyba jeszcze spróbuje bo na waszych zdjęciach wygląda super

Tylko co z nią teraz, chyba ją przekroje i w srodek naładuje kremu i owoców
icon_lol.gif
 

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Jacobina @ 17 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415567Aaaaa, no i ja nie dodaję żadnej mąki kukurydzianej ani niczego takiego. Dziewczyny nie mogły dojść do porozumienia o co z tym chodzi , mi się nie chciało szukać i robię bez.
Właśnie... też nie miałam tej mąki kukurydzianej. Zastąpiłam ją mąką ziemniaczaną i dobrze wyszło
icon_smile.gif
Też mi beza ładnie wyrosła, chrupiąca z wierzchu i mięciutka w środku
icon_mrgreen.gif


Pimpek,
Chyba najważniejsze, żeby białka były bardzo dobrze ubite. Wtedy beza trzyma się zadanego kształtu. Ja ją wyłożyłam na papier na blache, bo nie miałam wystarczająco dużej formy, uformowałam w krąg i ... upiekło się okrągłe ;)
Szkoda, że nie zrobiłam zdjęć... eh... będę musiała wyroboć w sobie ten nawyk
zwinker2.gif
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
dziekuje - tak zrobie a dwa dni wczesniej - nma byc na imieniny meza ktore przypadaja 26 grudnia - upieklabym w niedziele rano - moge
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
szpulka @ 18 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=415734nie miałam wystarczająco dużej formy, uformowałam w krąg i ... upiekło się okrągłe ;)
Szpulko,
Cały sens w tym, żeby piec bezpośrednio na blasze, beż żadnej formy
icon_smile.gif
. W formie beza się "udusi" i nie będzie taka chrupiąca na wierzchu. Dobrze się stało, ze nie miałaś tak dużej formy
fiesgrins.gif


asika @ 19 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=417010dziekuje - tak zrobie a dwa dni wczesniej - nma byc na imieniny meza ktore przypadaja 26 grudnia - upieklabym w niedziele rano - moge
Dwa dni wcześniej to bym chyba nie ryzykowała... Najwyżej dzień wcześniej. Ta beza nie jest do końca wysuszona i myślę, że mogłaby się scukrzyć
gruebel_2.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Asika, upiecz ją wieczorem i zostaw w piekarniku po wyłączeniu, wtedy będzie sucha. Zawsze tak robię że wstawiam ją o 10 wieczorem i stygnie potem spokojnie przez noc i jest sucha z wierzchu a środek jest piankowy i miękki i też wysoki jak u Jaco. Szkoda że wczoraj nie zdążyłam zdjęcia zrobić bo robiłam pavlovą na urodziny młodego ale zniknęła błyskawicznie
icon_lol.gif
 

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Jacobina @ 19 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=417605Szpulko,
Cały sens w tym, żeby piec bezpośrednio na blasze, beż żadnej formy
icon_smile.gif
. W formie beza się "udusi" i nie będzie taka chrupiąca na wierzchu. Dobrze się stało, ze nie miałaś tak dużej formy
fiesgrins.gif
Jacobina, dokładnie to samo sobie pomyśłalam!
icon_biggrin.gif


A właśnie zrobiłam czekoladową i wyszła beznadziejna... w ogóle nie chrupiąca, nie ciągnąca... po prostu placek
cry_1.gif
Nie wiem, co poszło nie tak... może za dużo dałam kakao? Zniechęciłam sie i pozostanę przy białej! o!

asika @ 20 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=418453a jak ja lubie taka beze co sie ciagnie?to ja wyjac z piekarnika?
asik, wyjmujesz całą z blachą... no ja przynajmniej tak robię i delikatnie przekładam na talerz:)
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
szpulka @ 21 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=419182Jacobina, dokładnie to samo sobie pomyśłalam!
icon_biggrin.gif


A właśnie zrobiłam czekoladową i wyszła beznadziejna... w ogóle nie chrupiąca, nie ciągnąca... po prostu placek
cry_1.gif
Nie wiem, co poszło nie tak... może za dużo dałam kakao? Zniechęciłam sie i pozostanę przy białej! o!
To może jest jeszcze dla mnie szansa i nie zepsułam tej bezy dlatego że ją zepsułam tylko że ona sie psuje sama
fiesgrins.gif
powiedzcie że tak było prrrrrooszę!!
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
No ba! jesteśmy uratowane

Ale spróbuje jeszcze raz, tylko już po świętach jak mi białka zostaną. Tym razem z białą, bo bardzo lubię bezy a nigdy nie robiłam ... nie wiem czemu
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Już wiem co zrobię jak mi białka od kręcenia ajerkoniaku zostaną
banana.gif

Ciekawe czy mi wyjdzie
gruebel_2.gif
W życiu bezy nie robiłam
fiesgrins.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0