Biała Pavlova/Biała Pavlowa w wersji wczesnojesiennej

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
szpulka @ 21 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=419182Jacobina, dokładnie to samo sobie pomyśłalam!
icon_biggrin.gif


A właśnie zrobiłam czekoladową i wyszła beznadziejna... w ogóle nie chrupiąca, nie ciągnąca... po prostu placek
cry_1.gif
Nie wiem, co poszło nie tak... może za dużo dałam kakao? Zniechęciłam sie i pozostanę przy białej! o!
Szpulka,
Do czekoladowej nie można dodać za duzo kakao. To co jest w przepisie - dwie płaskie łyżki chyba - to jest IMHO absolutne maximum. Moja mama chciała zrobić lepiej, dała więcej i przedobrzyła. Beza była plackowata, bez pianki w środku i jakaś taka gorzkawa
icon_rolleyes.gif
. Więc może Tobie też dlatego nie wyszła
icon_smile.gif
. Spróbuj jeszcze raz. IMHO biała się nie umywa w ogóle do czekoladowej. Jest mniej słodka i w ogóle mniamuśna
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Robiłam białą. Obłęd i rozpusta. Bałam się że mi nie wyschnie jak trzeba bo masy było ogrom i rozsmarowałam na większym niż 23 cm okręgu - niepotrzebnie - następna będzie jak zalecają
icon_smile.gif

Pianka wewnątrz jest po prostu przeprzeprzepyszna!
Jestem zachwycona i już planuję robić po raz drugi.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATA mąka ziemniaczana może być
jasne
icon_smile.gif


CYTATA vinegrait można czymś zastąpić czy jestem zmuszona kupić całą butelkę
a tu jest błąd w tym przepisie, bo chodzi o vinegar czyli ocet, a nie vinegrait, a poprawnie vinaigrette czyli sos/dressing do sałaty
ocet możesz zastąpić sokiem z cytryny albo dać 1/2 łyżeczki zwykłego octu spirytusowego 10% (bo w przepisie chodzi o ocet winny 6%) a resztą octu odkamienić czajnik możesz
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
icon_smile.gif
Dziewczyny,a jak pieczecie,czy piekarnik na funkcji z termoobiegiem(zepsuł się mi),czy wystarczy grzanie góra-dół?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Mnie dzisiaj przez całą noc - tłukł się sen, że piekę bezę pod Pavlovą.
icon_lol.gif

Chyba dlatego, że wczoraj przeglądałam co przygotować na zbliżające się urodzinki Kubanka i nad tą bezą zatrzymałam się na dłużej. Seny znak, czy cuś...
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATDziewczyny,a jak pieczecie,czy piekarnik na funkcji z termoobiegiem(zepsuł się mi),czy wystarczy grzanie góra-dół?
Kiedyś piekłam tylko góra dół, ale w nowym piekarniku piekę z termoobiegiem i zdecydowanie lepiej się piecze, po prostu termoobieg wysusza co jest ważne przy bezie.


CYTATNie no teraz to już odwrotu nie masz
Ja bym się bała nie upiec skoro się sniła
no własnie
icon_mrgreen.gif
piecz Małgoś piecz, mały się na pewno ucieszy, mój uwielbia pavlovą
icon_smile.gif
 

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Dlugo się przymierzałam do tego przepisu, ale w końcu zrobiłam
icon_smile.gif
Pavlova stała się przebojem na imprezie z okazji dnia babci i przepis poszedł dalej. Bałam się, że będzie za słodkie, za mdłe itd. Próżne me obawy - wyszło pyszne i na stałe wchodzi do repertuaru, tym bardziej, że robi się chwilkę i nie ma już problemu z nadmiarem białek
daumen.gif
Już sobie wyobrażam jaka musi być super z truskawkami i innymi sezonowymi owocami
lecker.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Ech, kobitki... Nie macie pojęcia, jaka ja mam ochotę na zrobienie tej Pavlowej...
cry_1.gif
Ale piekarnik mamy do kitu, zepsul sie chyba, rozregulował, czy cus.
baa.gif
Temperaturę musimy ustawiać na czuja. I za kazym razem jest inaczej. Biszkopt czasem piecze sie 10 minut, czasem 20. Temperatura jest inna, niż ustawiona.
baa.gif
I tak sie boje piec ta bezę, bo wszędzie czytam, e niuanse temperaturowe są tu ważne. Mam też kombiwar, czyli tak jak mniejszy piekarnik z termoobiegiem, ale tu z kolei nie da się zostawić ciasta do wysuszenia, tak jak sie to robi z piekarnikiem, tzn z uchylonymi dzrzwiczkami. A może sie myle?
gruebel_2.gif
Poradzcie cos, bo kombiwar mam od gwiazdki, a ciast jeszcze w nim nie pieklam, bo slyszalam rozne opinie...

Evalill, marząca o Pawlowej od kiku miesięcy...
icon_sad.gif
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
dziewczyny jakie na to owoce walnąć o tej porze roku ?????? wiśnie rozmrożone mogłyby być ????
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Podniose sobie, bo planuje w sobote robić...
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pyyyycha
icon_wink.gif

robilam na swieta... pokaze fotki, jak nie zapomne.
icon_mrgreen.gif

Oczywiscie robilam duza z 6-7 bialek.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Też robiłam na święta i znowu pyyyycha. Fotek nie zrobiłam bo niestety śmietana mi spłynęła. Wierzch posypałam obranym ze wszelkich skórek grapefruitem czerwonym - rozkosz dla podniebienia.
Zachwyceni byli wszyscy którzy spróbowali
mniam.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Cała poszła
icon_mrgreen.gif

Zrobiłam kawową śmietanę (więcej cukry musiałam dodać, bo gorzkawa była).
Każdy zjadł kawałek i miał dość
icon_mrgreen.gif

Foty są. Jak tylko dorwe aparat od taty to zaraz wstawie
icon_mrgreen.gif