Biały sernik z brzoskwiniami

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ila, już odpowiadam
icon_biggrin.gif


Jeśli masz 1,30 kg sera, to proporcje jak niżej:
* 220 g masła
* 1300 g tłustego twarogu
* 300 g cukru
* 7 dużych jaj
* 3 łyżki mąki ziemniaczanej

Nie chodzi o aptekarską dokładność
icon_wink.gif


Blacha powinna być około 25x30 cm.

Spód możesz zrobić np. z tego przepisu, tylko wszystko z masy makowej razy 1,5 bym dała: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2358
Tylko wtedy blacha powinna być większa, moim zdaniem taka 25-30x 40 cm będzie odpowiednia. Ciasta będzie przecież dużo więcej.

 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Ja też wczoraj piekłam, wygląda pięknie!!!
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
A ja wolę go na razie nie koić. Za dużo u mnie w domu sernikożerców, ze mną włącznie i obawiam się , ze nawet do Wigilii by nie wytrzymał
icon_wink.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Piekę go na spodzie a'la brownie - w każdym razie coś czekoladowego
icon_biggrin.gif

Niską mam temperaturę, nie ubijałam jajek długo i jeszcze dla pewności zrzucałam miskę na blat żeby się pozbyć pęcherzyków powietrza, a on i tak się zbuntował i pękł mi trochę przy brzegu, na szczęście tym krótszym.
Mam nadzieję, że dalej nic już nie będzie pękać, godzinę 15 minut już siedzi, ale nie jest gotowy!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
On dochodzi w piekarniku po wyłączeniu.
Jak pęknie to się później przy stygnięciu powinien zbiec.
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Mój seromakowiec jeszcze wczoraj był piękny a dziś...nic tylko płakać. W nocy owinęłam blaszkę z sernikiem folią aluminiową i włożyłam do lodówki, włożyłam też drugą blachę z roladami ze świeżego boczku. Rano idąc do pracy poprosiłam mojego ojca (pokazując mu blachę z boczkiem) żeby nastawił piekarnik na 190 stopni i piekł boczek przez dwie i pół godziny pod folią. Jak myślicie, co upiekł?
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
...yyy...sernik....?
No to pech!!!!
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Pieklam w nocy, wszystko z wydrukowanym przepisem w lapce. Po wylaczeniu piekarnika zostal sernik na godzine w zamknietym cieplym piekarniku. Specjalnie budzik nastawilam na 3 w nocy aby po godzinie wstac i lekko uchylic piekarnik. Wygladal pieknie, w poludnie ukroilam dwa kawalki i srodek surowy caly sie rozjezdzal, a spod nieupieczone mazidlo. Wszystko poszlo do kubla, a ja jechalam pedem po ser i robilam kolejny sernik tym razem swoj przepis. Nie wiem jaka mogla byc przyczyna skprp stosowalam sie do instrukcji.
Na te swieta pieklam 4 serniki (dwa na wydanie, ten nocny surowy i dzisiejszy), do tego 4 kolejne inne placki i juz mam dosyc
icon_smile.gif
!
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
piorunkowa, szkoda sernika. Mam nadzieję, że chociaż boczek został upieczony tak jak zaplanowałaś ;)



magpie101, nie wiem co mogło być przyczyną. Widocznie w Twoim piekarniku potrzeba mu więcej czasu? Ja zawsze piekę w ten sposób i sernik nigdy nie był surowy czy niedopieczony. Zawsze jest cudownie wilgotny i rozpływa się w ustach.
Mam nadzieję, że ta sytuacja nie zrazi Cię do przepisu i dasz mu jeszcze szansę.


Ryjek, oczywiście nie wszystkim musi smakować ;) Tutaj w wątku widać, że wiele osób piekło i im smakował. U nas też zawsze znika
icon_smile.gif
 

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Witam Agatko piekłam Twój serniczek na święta wyszdł pyszny taki własnie ciężki i wilgotny ale taki własnie miał być super dzięki za przepis*)
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Chcialabym jutro upiec ten sernik. Gdzie mam kupic ser - w Lidlu, Biedronce, tesco? Który konktetnie ser będzie dobry?
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
sioniu, najlepszy będzie tłusty twaróg w kawałku, dość twardy przy dotknięciu.

Ja kupuję do niego twaróg w Makro, ale w Tesco też jest twaróg produkowany przez "Figand", tylko nie pamiętam czy robią go pod marką Tesco czy swoją własną... tak wygląda: http://www.figand.com.pl/strona.php?id=tw_tlusty_ofoliowany
Używałam go i też jest bardzo dobry do tego sernika.
Tutaj raczej nie sprawdzą się sery w wiaderkach czy inne kremowe.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Dziękuję serdecznie. Ten "Figand" mogę kupić blisko domu a do tamtych sklepów to już trochę wyprawa. Dobrze, że mi podpowiedziałs, bo myslalam, że wlasnie w wiaderku będzie lepszy. Tak więc kupię w kostce.