Bułeczki pszenne Liski

yuna

Member
Gru 11, 2005
32
0
0
Droga Lisko bardzo dziękuję Ci za ten przepis, bo właśnie od niego ponad rok temu zaczęła się moja przygoda z własnym wypiekiem pieczywa (teraz tylko sporadycznie kupujemy chleb w sklepie). Początkowo robiłam bułeczki zgodnie z przepisem, potem zmodyfikowałam go dodając trochę mąki razowej. Bułeczki stały się przebojem w moim domu (a te z mąki mieszanej niejedną osobę uratowały od problemów z trawieniem).
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Liska @ 16 Jan 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=224983<!--emoid:freu:--><!--endemo-->
bardzo się cieszę <!--emoid:D--><!--endemo-->
rofl2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Nie śmiać się znów proszę, ja już nie piszę w tym wątku, bo ciągle robię te bułki, ostatnio coś schrzaniłam i się zrobiły kluchy, moja nieuwaga z dosypywaniem mąki do maszyny oczywiście jest tu moja winna
icon_rolleyes.gif

ale bułki wyszły jak zwykle doskonałe, co za smak, właśnie zjadam ostatnią
icon_redface.gif

cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Upieklam wczoraj buleczki - mieciutkie, pyszne, mleczno - maslane, wspaniale na sniadanie! Szczegolnie smakowaly dzieciom. Tu w Portugalii istnieje pieczywo zwane: pao de leite, czyli buleczki mleczne, szczegolnie podawane dzieciom z serem, szynka, maslem. Twoje sa nieporownywalnie lepsze!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Lisko, pyszne!!!
lecker.gif

Spróbowałam jeszcze ciepłej
fiesgrins.gif


Dzięki za przepis - też będę czuć do niego sentyment, bo to mój pierwszy wypiek typu &quot;chlebowego&quot;, i na pewno go powtórzę!
anbetung.gif


S4020862.jpg
 

Załączniki

  • S4020862.jpg
    S4020862.jpg
    1,000 KB · Wyświetleń: 0

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Naprawde, 8 dkg starczyloby na 2 kilogramy maki
icon_wink.gif
Jak masz opory daj 1 dkg, ja bralam na oko, bo nie mam wystarczajaco czulej wagi.
Daj im tylko czas, a wyrosna jak dzikie.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
To jest przepis Liski, nie moze nie wyjsc
fiesgrins.gif

A, ja swoim pozwolilam wyrosnac po uformowaniu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mar7ini

Member
Maj 13, 2007
27
0
0
to i ja moim pozwole
lecker.gif


Zastanawialm sie, czy posmarowana oliwa blacha jest istotna - kusi mnie piapier do pieczenia - boje sie, ze w przeciwnym razie je spale - ma do tego talent, a moj piekarnik nie wskazuje temperatury, wiec musze robic &quot;na czuja&quot;.
 

mar7ini

Member
Maj 13, 2007
27
0
0
Pachna bosko, a maz po zdjedzeniu pierwszej powiedzial, klepiac sie po brzuchu, &quot;nie rob ich lepiej zbyt czesto... sa zbyt fenomenalne&quot;.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Lisko! Zrobiłam i Ja. Ciasto zagniotłam wieczorem, miałam piec rano, więc wstawiłam michę do lodówki. Ale rano zaspałam i musiało poczekac po wieczora. Wieczorem wyjęłam ciasto na godzinę z lodówki. Uformowałam bułeczki nastepnie i wstawiłam do piekarnika na 30 stopni. Jak zaczęły rosnąc, a był to wulkan! Podkręciłam temperaturę jak pisałaś. Pycha! Zniknęły migiem. Obiecuję, że będę piec! Zdjęcie udało mi się pstryknąć, wstawię może w weekend