Bułeczki pszenne Liski

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
P2010002.jpg
Wstawiłam:)
 

Załączniki

  • P2010002.jpg
    P2010002.jpg
    62.6 KB · Wyświetleń: 0

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
MiSiA25 @ 19 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=663478oj w przepis chyba wkradl sie niesforny chochlik.. i zjadl jedno zero (0)

domyslam sie ze powinno byc 80 g chyba ze to ma byc mniej niz 1/10 kostki drozdzy.. tylko po co wtedy kruszyc??
Nie ma chochlika
fiesgrins.gif


tyle wlasnie ma byc drozdzy
icon_smile.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Czekajcie, czekajcie. Przepis zaleca wyrastać ciasto 1,5-2 godziny, ale widzę, że dużo osób wyrasta je w lodówce w nocy. W sumie to wygodniejsze, bo rano do piekarnika i są bułeczki na śniadanie
icon_biggrin.gif
, ale czy to nie ma żadnego negatywnego wpływu na ich smak? Absolutnie żadnej różnicy?

Jeszcze nigdy nie piekłam ani bułek, ani chleba, i myślę że ten przepis byłby odpowiedni na początek, więc wolę o wszystko zapytać.
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Lud_ @ 10 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=726465ale czy to nie ma żadnego negatywnego wpływu na ich smak? Absolutnie żadnej różnicy?
Negatywnego? Alez wrecz przeciwnie...ciasto drozdzowe wyrastajace w chlodzie ma bogatszy smak i lepsza strukture. Jesli bulki sa dobrze wyrosniete mozna je bezposrednio z lodowki wsunac do goracego pieca. W razie watpliwosci mozna zostawic je jeszcze na godzine na kuchennym stole i w tym czasie nagrzac piekarnik...
Pomoglam?
icon_biggrin.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
tatter @ 10 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=726639Negatywnego? Alez wrecz przeciwnie...ciasto drozdzowe wyrastajace w chlodzie ma bogatszy smak i lepsza strukture. Jesli bulki sa dobrze wyrosniete mozna je bezposrednio z lodowki wsunac do goracego pieca. W razie watpliwosci mozna zostawic je jeszcze na godzine na kuchennym stole i w tym czasie nagrzac piekarnik...
Pomoglam?
icon_biggrin.gif
Tak, dziękuję, ale kiedy odpowiadałaś, moje ciasto już rosło w lodówce, stwierdziłam, że raz kozie śmierć
icon_biggrin.gif


Nie wiedziałam, że drożdżowe w lodówce, w dodatku z tak niewielką ilością drożdży może tak ślicznie wyrosnąć...
icon_wink.gif
I dziś rano bułki zostały upieczone - a raczej bułeczki, bo zrobiłam dość małe kulki, które urosły mocno w górę, a niewiele na boki - nie wiem, czy tak miało być... Nie robię zdjęcia, bo prawdę mówiąc nie są zbyt reprezentacyjne. Ale są bardzo smaczne. Smakują IMO znacznie lepiej niż bułki ze sklepu, bez porównania. A ten zapach w domu, na klatce i schodach podczas pieczenia...
icon_smile.gif


Następne zrobię już większe i ładniejsze, bo wydaje mi się, że to kwestia praktyki
icon_wink.gif


Dziękuję Lisko za przepis. To były moje pierwsze bułki, trudno się więc dziwić, że są niedoskonałe, ale chyba połknęłam bakcyla
icon_biggrin.gif
 

Loriette

Member
Lip 15, 2008
14
0
0
Droga Lisko chciałam się zapytać czy do bułeczek muszę dodać drożdże mokre czy mogę po prostu kupić je w proszku? Bo przynajmniej tych używam do wypiekania chleba w maszynie.
Nie mogę się oprzeć, żeby nie upiec tych bułeczek.!
mniam.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
A ja chyba jutro biorę za nie znowu, jeśli dziś wieczorem zdążę zarobić ciasto. Tym razem mają wyjść idealne, o
icon_mrgreen.gif


A właśnie, mam pytanie. Chciałabym jakoś ładnie ponacinać te bułki, zakładając że będę je wyrastać na blasze jeszcze przed włożeniem do piekarnika, to kiedy powinnam naciąć? Po uformowaniu kulek, a przed drugim wyrastaniem, czy może po?
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Lud_ @ 15 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=728258A ja chyba jutro biorę za nie znowu, jeśli dziś wieczorem zdążę zarobić ciasto. Tym razem mają wyjść idealne, o
icon_mrgreen.gif


A właśnie, mam pytanie. Chciałabym jakoś ładnie ponacinać te bułki, zakładając że będę je wyrastać na blasze jeszcze przed włożeniem do piekarnika, to kiedy powinnam naciąć? Po uformowaniu kulek, a przed drugim wyrastaniem, czy może po?
Lud, ja bułeczki nacinam zawsze przed włożeniem do piekarnika, po tym jak podrosną na blaszce.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Upieczone. Bardzo dobre.
Mogę się brać za następne bułkowe przepisy
lecker.gif



IMG_5052.JPG
IMG_5071.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5052.JPG
    IMG_5052.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 0
  • IMG_5071.JPG
    IMG_5071.JPG
    1.9 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: