Chleb codzienny

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
REWELEJSZYN to słowa mojego męża, który to zachwyca się tym chlebkiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pyszniutki, świetnie się kroi... do tego masełko czosnkowe i nic mi więcej do szczęścia nie trzeba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,070
441
83
mam nadzieje, ze w zimnie, bo jesli w cieple :shock: to po tylu godzinach moze Cie bardzo zaskoczyc
icon_sad.gif
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Koniecznie musze się pochwalić:

Dzięki temu mogłam zrobic porównanie - część ciasta upiekłam w keksówce, a część w maszynie. Jeśli chodzi o miękisz - chleby są identyczne (wilgotność i dziurki). Skórka bardziej spieczona jest w tym z maszyny - ale to chyba dlatego, że na wszelki wypadek piekłam go dłużej, bo wszyscy piszą, że skórka z maszyny jest niechrupiąca. A ta moja jest twardsza niż ta z keksówki.
Bardzo smaczne chleby mi się udały :oops: , zastanawiam się, na ile bliskie są oryginałowi - ja ciasto zakwaszone zrobiłam z mąki z pełnego przemiału. (Mąki kupuję jako biała/razowa a nie na numery
icon_smile.gif
)

PS. Ten ukrojony jest z piekarnika.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
śliczny Ci wyszedł!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Nadia,bardzo ładny Ci wyszedł
icon_smile.gif

A ja wczoraj piekłam na szamotkach.Połozyłam je na kratkę na najniższy poziom,nagrzewałam prawie 40 minut w 220 stopniach.No i efekt jakiś taki bez rewelacji Mam w ogóle wrażenie że szamot wysusza chleb,no jest wyraźnie bardziej suchy po prostu,a spryskuję taką samą ilość razy.Także chyba zarzucę takie pieczenie,bo nie dosyć że nieekonomicznie to jeszcze efekt mizerny,żeby ten chleb był wyższy chociaż
Dzisiaj zaraz wyrabiam drugi raz i wkładam go do późnego wieczora do lodówki na wyrastanie.Zobaczymy co z niego wyjdzie :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm... kamen do pizzy nie wysusza, sprawia,ze skórka jest bardzo chrupiąca, ale na wnętrze chleba nie ma wpływu u mnie.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Właśnie wyjęłam z piekarnika. Wygląda dosyć... ekscentrycznie, bo zapomniałam go ponacinać.
Siedział całą noc w lodówce i urósł tylko bardzo nieznacznie, więc wyniosłam go na taras, żeby się wygrzał na słońcu i dopiero wtedy trochę ruszył.
Piekłam na kamieniu i ma kusząco spieczony spód, ale skórka na górze nie jest specjalnie chrupiąca (moze przez dosyć intensywne spryskiwanie wodą podczas pieczenia?).
Zaraz spróbuję zrobić mu zdjęcie i jeśli bedzie się nadawało to zamieszczę.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Piekłam na kamieniu i ma kusząco spieczony spód, ale skórka na górze nie jest specjalnie chrupiąca (moze przez dosyć intensywne spryskiwanie wodą podczas pieczenia?).
No właśnie skrapianie wodą powoduje, że skórka jest bardziej grubsza, spieczona i chrupiąca... :roll:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja dzisiaj ponownie piekłam chleb codzienny (i powiem Wam, że póki co - to mój faworyt jeśli chodzi o smak; ten zdecydowanie najbardziej mi smakuje
icon_smile.gif
). Tym razem wyrastał przez noc w lodówce, rano tylko do siebie trochę doszedł na powietrzu i siuuup do piekarnika.
icon_smile.gif


Zdecydowanie wyszedł mi najładniej ze wszystkich dotychczasowych moich wypieków. O dziwo nie rozlał się na blasze :roll: i pięknie utrzymał strukturę. To pierwszy mój piekarnikowy chleb, który nie jest naleśnikiem. :mrgreen:

chlebcodziennypszennozytninaza.jpg


chlebcodziennypszennozytninaza1.jpg
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Dziękuję za pochwały weteranek chlebowych
icon_smile.gif


Jeśli chodzi o skórkę, to ja nie pryskałam wodą (bo mi mąż zabrał spryskiwacz), tylko malowałam pędzelkiem - w maszynie też :mrgreen:

Kubanko, Twój bochenek jest wzorcowy, a lislawy bardzo "naturalny", co też ma swój urok
icon_smile.gif
. Ja wolę chyba chleby z keksówki :roll:.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
No śliczności!!! I po co CI kamien

Słuchjcie, ja rozumiem zachwyty nad miąższem tego chleba (choc mi bardziej smakuje z bochenkowych np ziemniaczany-pszenno-zytni), ale Wam naprawdę smakuje skórka tego chleba :shock: Bo po zdjęciach widzę że jest dokładnie taka jak moja, a ja wolę chyba skórki piecozne w wysokich temp.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Małgosia, no mnie smakuje.
icon_smile.gif

Ale przyznam się, że ten chleb co na zdjęciu wyżej jest - wrzuciłam do piekarnika nagrzanego do 250 st.C :dump: (a nie tak jak w przepisie do 200 st.). W tej temperaturze przytrzymałam bardzo krótko, bo jakieś chyba 7 minut. Potem zredukowałam do 200, a potem jeszcze do 150.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Pękłam z zazdrosci na sam widok chleba Kubanki
Wyglada jak napompowany
Ja poprosze o taka sama pompke :lol: i najchetniej o mały kursik
Może przy okazji jakiego spotkania...?
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Odpowiem za siebie i zaraz dostane pala po glowie :lol:

NIE DA RADY!

Trzeci raz dzisiaj robie. I chyba pojde do sklepu kupic bochenek to zdjecie wkleje ;)