Chleb codzienny

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Plytka lezala sobie, tak jak kamien, na ruszcie. I naprawde nie wyjmowalam jej w ogole. Moze sie i rozgrzewal troche dluzej (nie sprawdzalam), ale za to na pewno dluzej trzymal cieplo. Kamienia tez nie wyciagam. U AgusiH rowniez siedzi caly czas w piekarniku.
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dziunia, ale na szamotkach juz nie piekłaś?
Nie Kubanko,już nie piekę na szamotkach.Nie wiem może to mój piekarnik jest zbyt słaby żeby je rozgrzać,może płytka za gruba.W każdym bądź razie rozgrzewam blachę z piekarnika tę grubą emaliowaną i na nią zsuwam chleb.Wczoraj wsadziłam go w ściereczce do keksówki wyłozonej drugą ściereczką złożoną kilka razy,po to żeby miał podłużny kształt-taki erzatz koszyczka rozrostowego podłużnego :mrgreen: No i chleb faktycznie miał podłużny kształt i co ważniejsze był wyższy niż zazwyczaj.I wydaje mi się że z każdym następnym razem chleb szybciej wyrasta.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
W każdym bądź razie rozgrzewam blachę z piekarnika tę grubą emaliowaną i na nią zsuwam chleb.
No ja robię tak sam póki co... Ale te kamienie, szamotki i inne cuda piekarnicze ciągle chodzą mi po głowie... :roll:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Szerokosci ma 20cm, a dluga jest na ok. 30cm. Byla dluzsza o wiele, ale maz mi ja ucial, troche krzywo, ale co tam. :mrgreen: Na chleb wystarcza w zupelnosci. Moze dlatego tez sie szybciej nagrzewa, ze nie zajmuje calego piekarnika, choc gruba jest na 3cm.
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Szerokosci ma 20cm, a dluga jest na ok. 30cm. Byla dluzsza o wiele, ale maz mi ja ucial, troche krzywo, ale co tam. :mrgreen: Na chleb wystarcza w zupelnosci. Moze dlatego tez sie szybciej nagrzewa, ze nie zajmuje calego piekarnika, choc gruba jest na 3cm.
icon_smile.gif
No to 2 razy większa niż nasze standardowe,a grubość taka sama.Ja na dwóch właśnie piekłam i tak się teraz zastanawiam może źle robiłam kładąc je na samo dno piekarnika,może trzeba było połozyć wyżej na kratce?
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Dziuniu, kamienie zalecaja zawsze klasc na kratce na pierwszym poziomie od dolu, wiec z plytka zrobilam analogicznie i jak dla mnie jest gut.
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Koniecznie. Moze bedzie lepiej.
Moim zdanie optymalnie by bylo, gdyby kamien mial grubosc 2 cm.
Z jednej strony szybciej by sie nagrzewal, z drugiej dluzej i mocniej trzymal (ten z Duki ma 1 cm tylko), ale jak sie nie ma co sie lubi...
Trzymam kciuki, zeby proba sie powiodla.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
dziad, to ty jeszcze nie pieklas na tym kamieniu? :mrgreen:

pzdr
yenn
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Mirabbelko, chleb przepiekny, a zdjecie jeszcze piekniejsze. :eek:


Yenulko, pieklam, pieklam. Juz wyglada jak kocmoluch. :mrgreen:
Wlasnie nie moge sie zdecydowac, czy on lepszy jest od mojej plytki szamotowej, czy tez nie. A ze go targalam przez pol Warszawy, a potem w samolocie czule tulilam, zeby mu sie nic nie stalo, to mowie sobie, ze na pewno jest lepszy. :mrgreen:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Mirabellko, ale cudny chlebus

Dziad - na pewno ten kamien lepszy jak w niego tyle milosci przelalas :mrgreen:

pzdr
yenn
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Mirabbelko,chleb jak zwykle perfekcyjny
icon_smile.gif
I piękne zdjęcia
icon_smile.gif

I mówicie że on tak odbija dzięki kamieniowi?Ja chyba dzisiaj jednak te szamotki jeszcze pomęczę,wrzucę je na kratkę,może będzie lepiej.Bo te moje chleby smaczne bardzo są ale dla dyskobola tez idealne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aha,dziurki już mi podobnie wychodzą,czyli bardziej równomierne i dość małe
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,678
518
113
Ojej upiekę ten chleb, ,,smaka'' norobiliście mi też na te płytki szamotowe.

Kurcze jaka zielona ja jestem w takich sprawach choć piekę chleby

od dawna i to na zakwasie,ale ,,grzeczniutko'' zawsze w keksówce
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
:shock: :shock: :shock: :shock: aleeeeeeeeee chlebuś :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :eek: :eek: :eek:


mój zakwas już poddałam wstępnej obróbce... stoi zalany letnią wodą :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Proszę odpowiedzcie mi co ja takiego zlego robie że moje chlebki nie wygladaja tak okazale?

Rosna bo rosna, ale żeby aż tak ogromniasto to nigdy. :baa:
Trzyfazowo dokarmiam, w misce rosnie foremce tez, ale takiego olbrzyma niegdy nie wyhodowałam.
Z resztą dzisiaj przymierzam sie do tego chlebka i zobaczę.

A bo nie mam wagi. Wszystko daje łyżka lub miarka, ale to chyba nie może miec wpływu prawda?
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,068
436
83
Proszę odpowiedzcie mi co ja takiego zlego robie że moje chlebki nie wygladaja tak okazale?

Rosna bo rosna, ale żeby aż tak ogromniasto to nigdy. :baa:
Trzyfazowo dokarmiam, w misce rosnie foremce tez, ale takiego olbrzyma niegdy nie wyhodowałam.
Z resztą dzisiaj przymierzam sie do tego chlebka i zobaczę.

A bo nie mam wagi. Wszystko daje łyżka lub miarka, ale to chyba nie może miec wpływu prawda?
nie to nie moze miec wplywu.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Mirabbelko, no przepiękny jest!!! w ogóle to bardzo smaczny chleb jest, tylko ta skórka mi mneij smakuje niż np w ziemniaczanym... ale to chybasprawa temp pieczenia (tam ok 250 tu 200)