Ciasto bardzo kruche z rabarbarem z 4 składników Bajaderki

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
otylla @ 10 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=702437Ja miałam taką 250g i było dobrze.
a kostkę 200g
icon_smile.gif
i też wyszło
icon_smile.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Cynamonna @ 10 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=702324Ja piekłam w 180 stopniach przez 20 minut, a później jeszcze 15 w 170. Termoobieg plus grzałka góra i dół, ale wraz ze zmianą temp. przykryłam ciacho folią - nie lubię spieczonej kruszonki
icon_smile.gif


Może zawile, ale mam nadzieję, że coś pomogłam
icon_smile.gif
dziekuje . bardzo pomogłaś Cynamonna
icon_mrgreen.gif
bussi.gif



dziś po 12 :eek:o mam zamiar upiec te wspaniałe ciacho z jabłkiem bo moja dzidzi za badzo nie lubi kwaśności . czy mogę upiec z 2- nej porcji
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Nie ma za co!
knuddelz.gif
Pochwal się jak wygląda!

Zrobiłaś z podwójnej porcji? Takie w wersji szarlotkowej musi być super... ech...
icon_rolleyes.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Cynamonna @ 10 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=702324Ja piekłam w 180 stopniach przez 20 minut, a później jeszcze 15 w 170. Termoobieg plus grzałka góra i dół, ale wraz ze zmianą temp. przykryłam ciacho folią - nie lubię spieczonej kruszonki
icon_smile.gif


Może zawile, ale mam nadzieję, że coś pomogłam
icon_smile.gif
temperatura pieczenia idealna
icon_mrgreen.gif
nie musiałam przykrywać folią .pyszności .dziekuję Cynamonna
anbetung.gif
anbetung.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
'13 May 2008, 17:16 ' post='703541']
Nie ma za co!
knuddelz.gif
Pochwal się jak wygląda!

Zrobiłaś z podwójnej porcji? Takie w wersji szarlotkowej musi być super... ech...
icon_rolleyes.gif

[/quote]
zrobiłam z pojedyńczej ponieważ nie doczekałam się odpowiedzi a i piec musi się dłużęj ( tak mi się wydaje ?) już wklejam foto :
ciacho1.JPG
 

Załączniki

  • ciacho1.JPG
    ciacho1.JPG
    82.3 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wyciągam, bo upiekłam dziś - z podanych składników w tortownicy o śr. 26 cm, wystarczyło akurat - dałam tylko trochę mniej kruszonki. Proporcje na ciasto są bardzo dobre - faktycznie wychodzi kruchutki spód i fantastycznie chrupiąca góra. Natomiast jeśli chodzi o wartwę owocową, albo miałam bardzo kwaśny rabarbar, albo nie lubię aż takiej kwaskowości
rofl.gif
Następnym razem sypnęłabym więcej cukru.
Tak czy owak - prosty, szybki i smaczny placek
icon_smile.gif
 

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
Lud_ @ 1 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851485Wyciągam, bo upiekłam dziś - z podanych składników w tortownicy o śr. 26 cm, wystarczyło akurat - dałam tylko trochę mniej kruszonki. Proporcje na ciasto są bardzo dobre - faktycznie wychodzi kruchutki spód i fantastycznie chrupiąca góra. Natomiast jeśli chodzi o wartwę owocową, albo miałam bardzo kwaśny rabarbar, albo nie lubię aż takiej kwaskowości
rofl.gif
Następnym razem sypnęłabym więcej cukru.
Tak czy owak - prosty, szybki i smaczny placek
icon_smile.gif
Heh, a dla mnie cukru aż nadto. Zamiast całego rabarbaru, dałam hiram skandynawski z rabarbaru.
Tylko, że zamiast kilograma cukru, dałam 6 łyżek.
Wyszedł rewelacyjny - lekko kwaskowaty i bardzo kruchy. Palce lizać. Zresztą nie mogę sobie darować i zamieszczam fotkę:
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • placek_z_rabarbarem.JPG
    placek_z_rabarbarem.JPG
    126.5 KB · Wyświetleń: 1

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
I oczywiście wielkie podziękowania dla Malgosimi, że zamieściła ten rewelacyjny przepis!
anbetung.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Widzę, że masz znacznie grubszy niż ja spód - w jakiej formie piekłaś? Ja robiłam w tortownicy o śr. 26 cm, i spód wyszedł i tak bardzo cienki.

W kwestii samego placka dodam jeszcze tylko, że moim zdaniem na drugi dzień zyskuje: rabarbar nie wydawał się już tak kwaśny, a ciasto i masa owocowa miło się zsynchronizowały - to już nie było kruche ciasto i rabarbar, to była pysznie zharmonizowana całość
mniam.gif

Lekko ciepłe było dobre, drugie dnia - pyszne!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
Lud_ @ 9 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=853827Widzę, że masz znacznie grubszy niż ja spód - w jakiej formie piekłaś? Ja robiłam w tortownicy o śr. 26 cm, i spód wyszedł i tak bardzo cienki.

W kwestii samego placka dodam jeszcze tylko, że moim zdaniem na drugi dzień zyskuje: rabarbar nie wydawał się już tak kwaśny, a ciasto i masa owocowa miło się zsynchronizowały - to już nie było kruche ciasto i rabarbar, to była pysznie zharmonizowana całość
mniam.gif

Lekko ciepłe było dobre, drugie dnia - pyszne!
W prostokątnej foremce 16 cm na 22 cm. Zawsze daję więcej ciasta na spód. W końcu wierzch nie musi być tak zwarty
icon_mrgreen.gif

Potwierdzam - na drugi dzień też pyszne
lecker.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,186
113
Mam i ja... Z małymi modyfikacjami, bo krzak rabarbaru jest zbyt mały. Dałam słoik przecieru jabłkowego a rabarbar lekko zagotowałam dla zachowania go w kawałkach. Wierzch przykryty kruszonką z dodatkiem siekanych włoskich orzechów. Pychota.

fotografem raczej nie będę...

im000302.jpg
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Powtórka. Lubię to ciasto.
 

Załączniki

  • IMG_6698.jpg
    IMG_6698.jpg
    32 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_6699.jpg
    IMG_6699.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 0

Borq

Member
Kwi 25, 2010
3
0
0
wygląda przepiśnie
icon_razz.gif
. właśnie się zajawiłem i ciasto w toku. toczę prawdziwą walkę, bo chcę wszystko szybko i mogę coś poknocić
icon_redface.gif
ale i tak będzie (...) najlepsze.
mniam.gif
(pozdrawiam forumowiczki
wink.gif
). rubarb rulez!
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
1 szklanka to ok 170 g... (rozumiem, że chodzi o mąkę)
a jedna duża łyżka ok 10 g, więc można przyjąć ze szklanka + 1 i 1/2 łyżki mąki
icon_smile.gif