Ciasto bardzo kruche z rabarbarem z 4 składników Bajaderki

Borq

Member
Kwi 25, 2010
3
0
0
ło chłolewka. finezja. jak to z rubarbami. teraz mam co zaserwować swojej dziewczynie, gdyż zostaje u mnie na noc. łoj
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
AAA! Dopiero co wyjęłam z piekarnika i chyba się nie powstrzymam i rozpocznę konsumpcję
icon_razz.gif
 

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
Robiłam to ciasto nie raz i za każdym razem było pyszne. W tym roku musze obejść się smakiem
icon_sad.gif
. Mój piekarnik jest do niczego i nie mogę w nim ciast piec. jedynie mięso mogę opiec i jako tako sie udaje.
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
ANNEBLACK @ 11 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=975323Po raz pierwszy ogoliłam swój własny krzak rabarbaru - wyszła pychota!!! (muszę chyba posadzić jeszcze kilka krzaków!!!)
Zazdroszczę Ci, Moja Droga, sama bym chciała być w posiadaniu własnego osobistego krzaku rabarbara.. Ale na balkonie to chyba nie zadziała
icon_sad.gif


CIASTO PYCHA!
Dziękować, dziękować za przepis
anbetung.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
To ciasto jest bardzo, bardzo, a nawet bardziej.
Nie wierzylam ze ciasto bez jajek moze sie udac, a jednak. Ze tak powiem kryzysowe ono jest.
Świetny i mało pracochlonny przepis.
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Najgenialniejsze kruche swiata-posiekalam malaxerem 30 sek-podzielilam na pol,jedna czesc podpieklam,na to jablka z cynamonem i cukrem,posypalam reszta ciasta i zapieklam.Zjedlismy z lodami
lecker.gif

Nastepne bedzie z jagodami
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Maslo,maka i cukier-to jest baza do wszystkich kruchych,ktore pieke

002.JPG

ciasto-300 gr masla,szklanka cukru,2-3 szklanki maki-posiekac w malaxerze
podzielic na 3/4 i 1/4.Pierwsza czesc wysypac na blache 20/30 cm i lekko ugniesc.Upiec na lekko-zloto(u mnie 15 min-200stC).
W miedzyczasie na patelnie wsypac szklanke cukru i wrzucic ok.kg pokrojonego rabarbaru.Smazyc mieszajac az odparuje sok i masa zrobi sie gestawa.Przestudzic.Wylozyc na podpieczony spod.
2 serki Philadelphia naturalne,1 smietana gesta kwasna(albo jogurt gesty),2 jajka,szklanka cukru,budyn waniliowy-wymieszac lyzka,zeby nie bylo grudek.Wylac na mase rabarbarowa.Posypac reszta ciasta(jako kruszonka).Wsadzic do piekarnika na ok,20 min/200 st.C na gorne pieczenie az kruszonka sie ladnie zrumieni.Polac lukrem albo posypac cukrem pudrem.
Pycha z lodami albo sosem waniliowym.
 

Załączniki

  • 002.JPG
    002.JPG
    111 KB · Wyświetleń: 5

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
up
sezon rabarbarowy w pelni
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Świetne jest to ciasto! Rzeczywiście super kruche, ale u mnie się nie rozsypuje. Świetny pomysł z odlaniem soku z rabarbaru- w cieście jest miękki, ale nie rozwodniony. Kruszonka to marzenie, już nigdy nie zrobię innej! REWELACJA!
icon_smile.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Znowu bylo-tym razem z jablkami i budyniem
004.JPG
 

Załączniki

  • 004.JPG
    004.JPG
    107.7 KB · Wyświetleń: 5