Ciasto "Żonkil"

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
dziękuję
icon_smile.gif
pyszne jest, trochę zachodu z tym mieszaniem, przesiewaniem ale warte tego
icon_smile.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
że też ja tego ciasta wcześniej nie widziałam
icon_eek.gif

zapisałam sobie w ciastach na Wielkanoc, bo jakoś skojarzyło mi się ze świętami
icon_smile.gif
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Zainteresował mnię ten groźnie brzmiący wodorowinian potasu. Wydaje mi się, że ten składnik powoduje tylko,że ta część białek jest żółta. Nie lepiej jest użyć żółtego barwnika spożywczego, którego można dostaś prawie wszędzie.
 

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
Śliczne, muszę zrobic koniecznie, zwlaszcza ze mam caly sloiczek CoT i pałam rządą spożytkoawnia tego cuda
icon_smile.gif
Tylko w poniedzialek chyba trochę głupio ;p Kolor to mi sięwydaje, ze jest od żółtek. A wodorowinian robi dobrze pianie z białek.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
europa112 @ 18 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1120468Zainteresował mnię ten groźnie brzmiący wodorowinian potasu. Wydaje mi się, że ten składnik powoduje tylko,że ta część białek jest żółta. Nie lepiej jest użyć żółtego barwnika spożywczego, którego można dostaś prawie wszędzie.
nie , nie dokładnie jest tak jak pisze Anuc , kolor dają żółtka , a ten proszek to trzyma strukture , brzmi groźnie ,ale z tego co wiem , jest bardziej naturalny niż np proszek do pieczenia i nie ma w nim nic groźnego
anuc @ 18 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1120471Śliczne, muszę zrobic koniecznie, zwlaszcza ze mam caly sloiczek CoT i pałam rządą spożytkoawnia tego cuda
icon_smile.gif
Tylko w poniedzialek chyba trochę głupio ;p Kolor to mi sięwydaje, ze jest od żółtek. A wodorowinian robi dobrze pianie z białek.