Cukinie marynowane z miodem

agnesew

Member
Gru 8, 2005
381
0
0
Elka
Czy cukinię wg tego przepisu można zrobić na zimę? Tylko jak ją wtedy robić? Pasteryzować? Jak długo?

Marzy mi się cukinia ze słoiczków na zimę i nie wiem jak ją zrobić...
icon_sad.gif
Pomożesz?
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Też mi się marzy... Właśnie parę dni temu gadałam o tym z Małgoś.dz i ona wymyśliła, żeby może zapasteryzować w piekarniku. Ale żadna z nas tego empirycznie nie przetestowała....
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja co prawda nie wekowałam, ale przymierzam się. ;)
Prawdopodobnie wszystko przygotuję jak w przepisie, czyli marynata w temperaturze pokojowej, przy czym nie będę juz wsadzała całości do lodówki, tylko od razu do słoików. Zamknięte sloiki na kilkanaście minut do piekarnika i zapasteryzuję w temperaturze ok. 120 st.
Inny sposób póki co do głowy mi nie przychodzi. :roll:
Może ktoś ma jeszcze inną propzycję?
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Małgoś, jak zapasteryzujesz to daj znać
icon_smile.gif
Ale i tak prawdziwe efekty zobaczymy po jakimś czasie, gdy otworzymy słoiki :lol:
Ja mam jeszcze ochotę zrobić tak samo z pomidorkami z bazylią w tej marynacie...
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Małgoś, ja mam już zamarynowane, po dużym słoju cukini i pomidorów w domu zostało... Zeżrę natychmiast, oczywiście, ale zapasteryzować następne też bym chciała...
A jeden słój cukinii zabrałam ze sobą i już jest zeżarty
 

agnesew

Member
Gru 8, 2005
381
0
0
Nie no....
icon_smile.gif
normalnie jak Was dziewczyny słucham to już mnie skręca i rzuciłabym się na tę cukinię...
icon_smile.gif
A tu? Nie dość, ze w pracy siedzę, to jeszcze młodych cukini na stanie zabrakło - jest tylko średniej wielkości maczuga... a to oznacza konieczność wcześniejszych zakupów... i dopiero potem marynowanie przez nockę... ech... normalnie mi chyba język w pewną część ciała ucieknie zanim się na nią doczekam
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Agnesew - identycznie jak cukinię, tylko z bazylią zamiast rozmarynu 8)
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
A co tu sie dzieje??????? :shock: :shock: :shock: ojej :lol: :lol: :lol: a se spie sobie .... i ani wiem ze tutaj tutaj takie pasje cukiniowe odegrywaja sie
icon_smile.gif
)))

Bardzo sie ciesze, ze cukinia poszla w ruch
icon_smile.gif
:dance: :dance: :dance:

W sprawie pasteryzowania - nawet sama nie wiem... bo zawsze to tak robie na krotkie spozycie
icon_smile.gif
Ale ten sposob od Malgosi dz. tak mi sie wydaje bardzo racjonalny i do zrobienia. Tylko nie wiem, jak ten miod pasteryzacie przetryma ...
icon_smile.gif


w sprawie pomidorow
icon_smile.gif
nie obieram, nie pozbawiam pestek, tylko kroje w takie troche grubsze plastry
icon_smile.gif
mniam... W sprawie przechowania - ja lubie takie pomidorki lekko przegryzione ta marynata - po godzinie, powiedzmy, a inni lubia nawet takie podmarynowane i na drugi dzien
icon_smile.gif
tak ze to sprawa tylko prob
icon_smile.gif
Aha... sok puszczaja
icon_smile.gif
ale ten soczek ze swieza grzanka.... mmmmmjeszcze smaczniej niz same pomidorki
icon_smile.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Ja kupilam dzisiaj w Lidlu cukinie i jutro po pracy biore sie za nie
 

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Zrobiłam no i nie wiem czy wytrzymają do rana - takie pyszne!!!!!!!!!!

Jak dla mnie to rewelacja!

Dałam oliwę zamiast oleju, bo nie miałam, rozmaryn świeży, bo tylko taki był, a chilli suszone, bo w całych Gliwicach nie było. Ale i tak bomba!!!

Dzięki za przepis!