Czekolada plastyczna do wykonania róż

Marcepani

Member
Paź 17, 2010
60
0
0
Oto moje marne różyczki! Ale to są moje pierwsze w życiu różyczki na tort, i jeszcze ta masa taka nie udana była!
Torcik zjemy wieczorem, akurat mój synek dziś kończy rok i 11 miesięcy,
icon_smile.gif
więc jest okazja.
 

Załączniki

  • r__yczki.jpg
    r__yczki.jpg
    47.6 KB · Wyświetleń: 0

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
widac ze sa takie lepiace sie i tak dobrze wybrnelas,moje byly bardziej suche co widac na zdjeciu,na pewno za duzo bylo miodu,nastepne beda idealne
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
martyna22a @ 7 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1072287dziewczyny ja tez myslalam ze to bardzo trudne ale tak nie jest,robilam pierwszy raz z tej czekolady,kiedys robilam tez raz z masy cukrowej, ja sie wzorowalam tym linkiem ktory jest tam podany,teraz to juz bym mogla je chyba hurtem klepac ;) bardzo latwe,mi pomagalo mycie czesto rak bo czekolada troche sie przykleja do palcow a wtedy niszcza sie platki,do roboty
dzięki martyna22a za pomysł z miodem,
porwałam się w końcu na tę czekoldę
icon_wink.gif
choć nie bez kłopotów - już miałam ją wyrzucić, bo twarda była jak kamień (mimo, że wyciągnęłam ją z lodówki dwa dni temu) i nie miałam siły z nią walczyć, ale wkroczył mój mąż i uratował mnie (i moje różyczki
icon_smile.gif
)
a oto efekt (niestety z jednej tabliczki wyszły mi tylko dwie różyczki)
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
sliczne,fajny kolorek
moja masa po wyjeciu tez byla jak kamien, podgrzalam ja w mikro ale tylko troszke,trzeba uwazac bo masa sie topi w srodku kuli mimo ze na zewnatrz nadal jest twarda
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
dzięki dziewczyny:) chyba złapałam bakcyla
a kolor to zwykła biała czekolada i tylko gotowe róże odrobinę oprószyłam złotym barwnikiem.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Spodobała mi się ta czekolada, chyba wypróbóję za tydzień. Masa cukrowa zawsze za bardzo mi twardnieje a z tą czekoladą chyba tak nie będzie ( jeśli mi wyjdzie).
A mam kilka pytań
icon_smile.gif
Czy miód ma być sztuczny, czy naturalny ? I jaką czekoladę polecacie ( albo odrzucacie...) ? Chodzi mi o firmę.
 

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
sunnyshine @ 2 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1085506Spodobała mi się ta czekolada, chyba wypróbóję za tydzień. Masa cukrowa zawsze za bardzo mi twardnieje a z tą czekoladą chyba tak nie będzie ( jeśli mi wyjdzie).
A mam kilka pytań
icon_smile.gif
Czy miód ma być sztuczny, czy naturalny ? I jaką czekoladę polecacie ( albo odrzucacie...) ? Chodzi mi o firmę.
czekoladę polecam milkę (na niej wyszła super), na pewno odpada tania marketowa i miód raczej powinien być naturalny. Ja innego nie używam, więc nie wiem jak sie sprawuja sztuczne.
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
Syrop kukurydziany jest bardzo szkodliwy i nigdy go nie użyję a zastepstwem dla niego jest właśnie sztuczny miód,to tak jak do piernika broń Cię panie Boze dać prawdziwy !
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
A właśnie! jak chciałam przygotować czekoladę plastyczną usilnie poszukiwałam syropu a pani w sklepie mi powiedziała że wycofano
icon_question.gif
poszukałam w internecie iiiiiiiii SZOK!!!!!!( rozumiem że chodziło o szkodliwość?)
 

Celine

Member
Mar 12, 2010
97
0
0
Moje pierwsze róże z czekolady plastycznej,może nie są idealne ale jestem w miarę zadowolona z efektu
 

Załączniki

  • r__e.jpg
    r__e.jpg
    169.2 KB · Wyświetleń: 0