Czeskie pierniczki tradycyjne

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
ja prawie zemdlałam... CUDO, CUDO i jeszcze raz CUDO -piękniejszych pierników nie widziałam nawet we snach!
Maraa, mimo późnej pory, bo jutro przecież do pracy, zasiadłam aby wysłać Ci fotki moich ale teraz to chyba Twoje cudeńka powinny zostać na początku i na końcu wątku - dla potomnych.
Zrobiłam zdjęcie z wypieku cienko i grubiej wałkowanego. Grubiej wałkowany jest, powiedzmy, puchaty ale nie ma tak pięknych brzegów jak gwiazdka z pierwszego Twojego zdjęcia. To na razie wersja robocza bo dekorowane będą jutro. W przyszłym roku też z tego przepisu zrobię ale tak jak radziłaś, z masłem. Mnie te pierniki bardzo smakują, mimo, że z założenia zrobiłam jako dekoracyje (z podwójnej porcji) na rozdanie. Do konsumpcji są z innego przepisu, bardziej puszyste.
A tak wyglądają:
zmniejszonepierniczki.jpg


Podziwiałam piękne ozdabianie ale też foremki. Teraz to juz pewnie za późno ale może przyda się na przyszły rok:
http://www.mniammniam.com/sklep/6167,FOREM...106_Wilton.html
oraz
http://www.mniammniam.com/sklep/6166,FOREM...592_Wilton.html
ups... nie wiem czy nie naruszam zasad robiąc reklamę...
Znalazłam je w piątek i od razu zamówiłam a dzisiaj już dostałam i to przez Pocztę - miłe zaskoczenie.
Maraa, nie mogę inaczej zakończyćniż, JESTEŚ WIELKA.
Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Helen, bardzo się cieszę, że upiekłaś dekoracje piernikowe z tego przepisu. Zrobiłaś piękne witraże i mam nadzieję, że pokażesz jak wyglądają już polukrowane.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
padłam, aż trudno uwierzyć, że nie jest to misterna porcelana,
mnie się nawet nie udaje zrobienie krótkiej prostej kreski
cry_1.gif
a tu takie cudowności
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Nie wiem jak to robisz, ale próbując woreczkiem trzeba ten woreczek cisnąć więc zaczynałam cienko a kończę grubaśnie bo cyk i za jednym zamachem wypróżniam całość woreczka,
czy w tym papierku masz bardzo dużo lukru, sam leci czy trzeba przyciskać całość?
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
kasha @ 23 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=924639padłam, aż trudno uwierzyć, że nie jest to misterna porcelana,
mnie się nawet nie udaje zrobienie krótkiej prostej kreski
cry_1.gif
a tu takie cudowności
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Nie wiem jak to robisz, ale próbując woreczkiem trzeba ten woreczek cisnąć więc zaczynałam cienko a kończę grubaśnie bo cyk i za jednym zamachem wypróżniam całość woreczka,
czy w tym papierku masz bardzo dużo lukru, sam leci czy trzeba przyciskać całość?
Kashunia, a czym Ty sie martwisz, mnie sie tez nie udalo zrobic lukrem jednej prostej kreski. No i kocham Twoje posty.
bussi.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
kasha @ 23 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=924639Nie wiem jak to robisz, ale próbując woreczkiem trzeba ten woreczek cisnąć więc zaczynałam cienko a kończę grubaśnie bo cyk i za jednym zamachem wypróżniam całość woreczka,
czy w tym papierku masz bardzo dużo lukru, sam leci czy trzeba przyciskać całość?
Kasha, przy lukrowaniu zapomnij, że istnieje taki wynalazek jak woreczki.
icon_smile.gif
Zrób mały rożek z papieru do pieczenia, możesz go na górze spiąć szpilką w poprzek złożenia, nie będzie Ci się rozwijał. Wlej nie więcej niż jedną łyżkę lukru, zasada jest prosta: mniej lukru, a masz nad nim większą kontrolę.
icon_smile.gif

Lukier nie może sam się wylewać, trzeba go wyciskać ale naciskając rożek od góry, nie po bokach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Maraa Ty jesteś prawdziwa czarodziejka, ja umiem robić koronki szydełkowe i koronki frywolitkowe, ale zrobić aniołkowi koronkową sukienkę z lukru, to już jest prawdziwy majstersztyk, siedzę z otwartą gębą i napatrzeć się nie mogę, ja to mam takie marzenie - zobaczyć choinkę Maryy w całej okazałości, ubraną w te cudne pierniczki.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Margarete @ 23 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=924644Kashunia, a czym Ty sie martwisz, mnie sie tez nie udalo zrobic lukrem jednej prostej kreski. No i kocham Twoje posty.
bussi.gif
he hee, no ładnie się tak z siroty o marchwianych łapach nabijać! :D

Maraa dziękuję za szczegółowy opis
anbetung.gif

będę próbować zdobić na Nowy Rok ale czy coś wyjdzie spod moich łapsk, tego nie wie nikt!
fiesgrins.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
moim marzeniem też jest zobaczyć choinkę Maryy...
A może powołajmy do życia FanClub Maryy, co Wy na to?
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Zrobię co w mojej mocy ale to bardzo sprytna bestia, nie lubi się fotografować
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Maraa @ 3 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=927585Tutaj jest moja choinka, trochę Was chyba rozczaruję
icon_wink.gif
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...mp;#entry927584
Ja jestem bardzo rozczarowana, ale to dlatego, że mi się nie chce zdjęcie otworzyć w powiększeniu i mogę się tylko domyślać, gdzie wiszą aniołki, bo je słabo widać
icon_sad.gif
. A kota piękna bardzo, podobna do Rumcajsa mojej teściowej. Za to kątem oka wypatrzyłam bardzo piękną zasłonkę
icon_mrgreen.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Maraa najbardziej podziwiam Cie za to ze pozwalasz dotykac te cudenka-profanacja kosumpcją nie miesci mi sie w wyobrażni...
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
To ja domagałam się zdjęcia choinki i nawet nie podziękowałam...
Tzn. podziękowałam ale dopierodzisiaj dojrzałam, że moja wypowiedź nie zapisała się.
Oczywiście, były tam same zachwyty - przepięknie dekorowana. Anioły, konik no i widać jakiś pomocniczek zawiesił pod aniołem swojego ludzika... (chyba się nie mylę?)
Czytając różne posty natrafiłam na wypowiedź, ze jakość lukru zależy od jakości cukru pudru. Nigdy bym na to nie wpadła, pude to puder a jednak. Następnym razem, dla wypróbowania, kupię kilka, różnych producentów i się przekonam.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za spełnienie życzenia. Pozdrawiam

PS. hahaha, a teraz to nawet dwa razy wychwaliłam...
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
podpisuje sie pod wszystkimi zachwytami- dech mi zaparlo

Maraa, a skad masz taka fajna konikowa foremke?
tez chce taka, mimo, ze Bozia poskapila talentow do dekoracji....