Czeskie pierniczki tradycyjne

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Maraa, z dużym opóźnieniem, chcę się wytłumaczyć z niezamiesczenia udekorowanej szopki. Wysiadł mi aparat a komórkę mam bez aparatu (na własne życzenie, choć teraz żałuję...). Cyknęłam kilka razy, tyle tylko, że nie miałam podglądu i myślałam, że to kwestia akumulatorków, niestety...
Zrobiłam sporą partię szopek, tak aby wszyskich znajomych obdarować. Moje ozdabiane było proste, polegało na obrysowaniu konturów zółtym lukrem a pod spodem, czerwonym napisałam Wesołych Świąt. Ważne, że obdarowani dziękowali za niespodziankę.
oliweczko, właśnie przeglądałam wątek z foremkami do pierników, tam cinki dają namiary na amazona. Też mnie korci zakup ale jescze nic tam nie kupowałam i muszę zapoznać się z zasadami itp.
Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Pięknie ozdobione są te pierniczki. Napiszcie proszę czy tło ozdób np. sukienka aniołka też jest robione z tego gęstego lukru z białka. Przeczytałam w komentarzach Maryy, że lukier ma być gęsty i sam bez wyciskania ma spływać i tak myślę jak wypełnić całą sukienkę albo tło gwiazdki tym lukrem.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
icon_eek.gif


Moge sie zapytac ile CZASU trzeba poswiecic na jedno ubranie choinki?

Podziwialam dzis ciastka lukrowane w cukierni, ale tak pieknych nie bylo.

Jak sie robi aniola trojwymiarowego? Czym przyklejasz skrzydla?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Ło matko, Maraa, ale Ty zdolniacha jesteś
anbetung.gif
- chylę czoła - to istne dzieła sztuki.
Zagniotłam wczoraj ciasto, leżakuje za oknem, we wtorek mam wolne, więc będę piekła, ale wczoraj przy okazji pieczenia herbatników angielskich, na próbę upiekłam kilka. Ciasto wałkowałam cieniutko, bo lubię cienkie i kruchutkie, nawet twardawe. Wyszły przeeeeeeeeeepyszne, mniam mniam
icon_biggrin.gif
.
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Maraa, jak robisz części pierniczków w całości pokrytych zdobieniem? Tym samym lukrem co kreseczki?
Chodzi mi konkretnie np. o to:

post_8429_1260877651.jpg
 

Załączniki

  • post_8429_1260877651.jpg
    post_8429_1260877651.jpg
    230.5 KB · Wyświetleń: 1

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Maraa, plissss odpowiedz, ja już też o to pytałam. Ciasto zagniecione, piec nie długo trzeba i doucz nas jak toto zdobić.
anbetung.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
sabinal @ 13 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1048400Napiszcie proszę czy tło ozdób np. sukienka aniołka też jest robione z tego gęstego lukru z białka. Przeczytałam w komentarzach Maryy, że lukier ma być gęsty i sam bez wyciskania ma spływać i tak myślę jak wypełnić całą sukienkę albo tło gwiazdki tym lukrem.
Tak, wszystkie wypełnienia na ciastkach zrobione są z lukru na bazie białka. Jest on jednak odrobinę rzadszy, od tego którym robię wzorki, ale tylko odrobinę!
W pierwszej kolejności robię kontury wokół ciastka, które nie pozwalają spływać poza ramki wypełnieniu. Następnie wyciskam (na małe ciasteczka) albo wykładam łyżką (na duże pierniki) lukier i rozprowadzam go patyczkiem do szaszłyków po całej powierzchni. Jeżeli warstwa lukru nie będzie zbyt cienka to po chwili jego powierzchnia sama się wyrówna.

kermidt @ 14 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1048445
icon_eek.gif


Moge sie zapytac ile CZASU trzeba poswiecic na jedno ubranie choinki?

Podziwialam dzis ciastka lukrowane w cukierni, ale tak pieknych nie bylo.

Jak sie robi aniola trojwymiarowego? Czym przyklejasz skrzydla?
Trudno mi powiedzieć ile czasu spędzam przy lukrowaniu.
gruebel_2.gif
Kilka wieczorów na pewno.
Skrzydła przyklejam lukrem tym samym, którym dekoruję pierniki.

Cynamon @ 20 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1051061Maraa, jak robisz części pierniczków w całości pokrytych zdobieniem? Tym samym lukrem co kreseczki?
Chodzi mi konkretnie np. o to:

Pokaż załącznik 58640
Cynamon, odpowiedź co do lukru j.w.
Jeżeli chodzi Ci konkretnie o to ciastko to po zrobieniu wypełnienia posypałam jeszcze mokry lukier cukrem. Poczekałam aż wyschnie i pędzelkiem naniosłam brokat, a następnie zrobiłam jeszcze raz kontury i kropeczki:)
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Maraa
freu.gif
freu.gif
freu.gif
, jak ja się cieszę, że Cię widzę, a już myślałam, że całkiem o nas zapomniałaś, obiecaj, że będziesz częściej zaglądać, proooszę
bussi.gif
. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: