Dacquoise jak od Sowy, a nawet lepsze ;)

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
No niestety. Słodycz bezy przełamuje krem z kawą bez cukru. Niestety bo w efekcie dobre jest i 4 litery rosną zupełnie bezwiednie.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
zjadłam sama pół tortu wydzielając sobie porcje i żałuję, że nie mogę więcej! w sensie: mam zakazane
icon_rolleyes.gif
-niestety drugą połowę musiałam zamrozić, bo Joanka zobaczyła zdjęcie i kazała mi przechować do piątku, kiedy to przyjedzie do domu.
Na pewno będę częściej piekła, bo to takie proste, a zarazem pyszne, że grzechem byłoby zapomnieć o przepisie.
Żałuję tylko, że nie ma jajek w dwóch odmianach: jedne z samym białkiem, drugie z samym żółtkiem...
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Robię jutro dla Dziu, z laskowymi, bo włoskich nie chce mi się łupać.
Trochę mam wątpliwości, czy ta kawa dobrze się komponuje z czterolatkiem, ale najwyżej mamunia wyżre krem a dziecko dostanie gołą bezę.
 

Dagulec

Member
Kwi 8, 2010
18
0
0
Zrobiłam. Nigdy nie jadłam wersji od Sowy, więc nie umiem porównać, ale Twój tort Dziuniu to rewelacja. A myślałam, że już jadłam dobre torty bezowe.

Zaczęłam szukać też innych wersji Dacquoise w necie (są tego spore ilości) oraz kombinować sama i stwierdzam, że ten tort to istna kopalnia pysznych pomysłów.
 

beata34

Member
Sty 4, 2009
181
0
0
BeataSz @ 5 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1251868zjadłam sama pół tortu wydzielając sobie porcje i żałuję, że nie mogę więcej! w sensie: mam zakazane
icon_rolleyes.gif
-niestety drugą połowę musiałam zamrozić, bo Joanka zobaczyła zdjęcie i kazała mi przechować do piątku, kiedy to przyjedzie do domu.
Na pewno będę częściej piekła, bo to takie proste, a zarazem pyszne, że grzechem byłoby zapomnieć o przepisie.
Żałuję tylko, że nie ma jajek w dwóch odmianach: jedne z samym białkiem, drugie z samym żółtkiem...
icon_mrgreen.gif
Niepotrzebne takie jajka! bo dzięki Tobie jak piekę bezę a zostają żółtka to robię Twoje pączki, pyszne są! w piątek robiłam dacquoise i pączki, które tak posmakowały, że w sobotę robiłam drugi raz, zostały białka ale już je zamroziłam bo tyle słodkości to nawet moje dzieci nie dały rady pochłonąć
lecker.gif
 

beata34

Member
Sty 4, 2009
181
0
0
Dagulec @ 5 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1251950Zrobiłam. Nigdy nie jadłam wersji od Sowy, więc nie umiem porównać, ale Twój tort Dziuniu to rewelacja. A myślałam, że już jadłam dobre torty bezowe.

Zaczęłam szukać też innych wersji Dacquoise w necie (są tego spore ilości) oraz kombinować sama i stwierdzam, że ten tort to istna kopalnia pysznych pomysłów.
No fakt ja do tej pory robiłam dacquoise z przepisu z blogu moje wypieki, zrobiłam Dziuni i też jest przepyszny, nie wiem, który lepszy, to sobie piekę raz taki raz taki, ostatnio piekłam do córki do szkoły na kiermasz i nie piekłam jednej bezy tylko rysowałam kółka od szklanki i piekłam mniejsze beziki, było to lepsze do tego celu bo dzieciaki sprzedawały wyroby mam a dużą bezę trudno ładnie pokroić, moje dziecko sprzedało wszystko, wyszło mi coś koło 20 sztuk, piekłam z podwójnej porcji białek
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dagulec @ 5 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1251950Zaczęłam szukać też innych wersji Dacquoise w necie (są tego spore ilości) oraz kombinować sama i stwierdzam, że ten tort to istna kopalnia pysznych pomysłów.
To fakt, można dowolnie tu zmieniać składniki, a w sezonie owocowym też można zaszaleć
icon_wink.gif
Latem to chyba najczęściej robiony przeze mnie tort, lubią go nawet zaciekli przeciwnicy bezowych tortów, po spróbowaniu zmieniają zdanie.

Cieszę się, że przepis Wam się spodobał
fiesgrins.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
jeszcze nie próbowałam, zaniosę jutro do pracy:
Dacquoise_057.jpg

Filip nie przepuścił sesji zdjęciowej
icon_wink.gif
choć to tortowa sesja była
icon_wink.gif


Dacquoise_062.jpg
 

Załączniki

  • Dacquoise_057.jpg
    Dacquoise_057.jpg
    52.6 KB · Wyświetleń: 16
  • Dacquoise_062.jpg
    Dacquoise_062.jpg
    42.5 KB · Wyświetleń: 16
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
WOW jakie wypasione
fiesgrins.gif
icon_mrgreen.gif

Straszną mi ochotę robicie na to ciasto, dawno nie piekłam, może w sobotę pączki zarobię, to białka będą do utylizacji
fiesgrins.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja tym razem jako główny wypiek robiłam, więc to żółtka musiałam zutylizować i drożdżowe w zw. z tym upiekłam, też mocno wypasione
icon_mrgreen.gif
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ja mam pytanko u mnie nie da się piec naraz dwóch blatow.
Czy coś się stanie jak upiekę jeden a drugi będzie czekał??
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
nigdy nie trzymałam ubitych białek przez 1,5 godziny, istnieje obawa, że piana może trochę zaniemóc
icon_wink.gif
proponuję do każdego placka ubić ją oddzielnie.
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Zrobiłam dziś w ramach walentynkowej rozpusty cukierniczej. Nawet nie chcę myśleć ile ten tort ma kalorii (chyba zylion
cheers.gif
), ale jest pyszny - zwłaszcza dla takich "słodyczolubów", jak my
icon_redface.gif

Zmieniłam tylko tyle, że dodałam więcej orzechów i daktyli niż w przepisie (dałam je i do bezy i do kremu
lecker.gif
).
Zdjęcie takie sobie, ale ja nie potrafię ładnych robić
icon_neutral.gif

dac.jpg
 

Załączniki

  • dac.jpg
    dac.jpg
    113.8 KB · Wyświetleń: 16