Dacquoise jak od Sowy, a nawet lepsze ;)

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Pyszny! Blaty bezowe wyszly piekne, az bylam zaskoczona, ze mozna takie cudo w domu zrobic. Bilam, ale fabryka dala. Goscie sie poklocili o ostatni kawalek!
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
a ja właśnie dzisiaj zrobiłam pavlovą z białek tłustoczwartkowych-w słoiku w lodówce stały ( nie pierwszy raz zresztą takich używałam)- tort jest pyszny i wcale się nie boję
icon_mrgreen.gif

 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
śmiało, ja czasem nawet starszych używałam
icon_redface.gif
ale ja z tych niebojących
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
Mysz, to nic złego, mi też się czasem tak robi, ja myslę,że ma to związek z temperaturą w piekarniku.

też robiłam ten tort , świetny jest.
 

Kata-73

Member
Cze 11, 2007
92
0
0
Dziewczyny, a czy któraś z Was może mi powiedzieć jak przeliczyć te białka ze sztuk na szklanki? Mam zamrożone białka w słoiku, ale bladego pojęcia nie mam ile ich tam jest:( Po rozmrożeniu mogę je albo zważyć, albo odmierzyć dymną szklanką duralexu/arcopalu często tu na forum używanej jako miarkę.
Jakaś podpowiedź?
pls.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Popatrzyłam na mój pojemniczek z zamrożonymi białkami. Wychodzi mi, że 4 (zamrożone) białka to około 150 ml.
 

mazik

Member
Lut 16, 2005
92
0
0
u mnie cukiernia z Kutna sprzedaje to cudo w wersji bez kawy ale za to z alkoholem. Do marscapone dodaja chyba adwokata. Probowalam sie podpytac ekspedientki ale nie chca zdradzic sekretu niebianskiego smaku kremu. Oddzielona jest sama warstwa bitej smietany od warstwy lekko zoltawej mascarpone z adwokatem. Pycha. Ostatnio jadamy z kolezanka 2 razy w tygodniu. Oczywiscie potem mamy wyrzuty sumienia, ale to ciasto jest jak narkotyk...
 

puella

Member
Mar 2, 2007
780
0
0
Pytania laika:

1. Kawe rozpuscic w jakiej ilosci wody? ( niedoczytalam, albo nie zrozumialam)
2. Czy moge najpierw serek ubic z kawa, a w oddzielnej misce ubic smietane i dopiero razem ze soba delikatnie wymieszac? Obawiam sie, jezeli bede ubijac wszystko razem, to moze mi sie zwarzyc.


Oj bedzie sie dzialo
cook.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
puella @ 4 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1275875Pytania laika:

1. Kawe rozpuscic w jakiej ilosci wody? ( niedoczytalam, albo nie zrozumialam)
2. Czy moge najpierw serek ubic z kawa, a w oddzielnej misce ubic smietane i dopiero razem ze soba delikatnie wymieszac? Obawiam sie, jezeli bede ubijac wszystko razem, to moze mi sie zwarzyc.


Oj bedzie sie dzialo
cook.gif
ad. 1. W składnikach jest podana 1 łyżka wrzątku
fiesgrins.gif
Chodzi o niedużą ilość, żeby nadmiernie nie rozrzedzać masy.
ad. 2. Możesz najpierw serek zmiksować z kawą ale nie ubijaj długo, tyle tylko, żeby stał się kremowy, wtedy zacznij stopniowo dodawać śmietanę, jak dodasz całą, to zatrzymaj mikser i szpatułką zbierz serek ze ścianek miski i miksuj dalej, jak masa zacznie gęstnieć, to zmniejsz obroty i miksuj przerywając co chwilę, żeby sprawdzić, czy już jest dostatecznie gęste - ma być gęste mniej więcej jak pianka do włosów
icon_wink.gif
W ten sposób ciężko doprowadzić do zwarzenia się masy
fiesgrins.gif
Powodzenia
icon_smile.gif