Krem pomidorowy z grzankami

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ja robię regularnie. Nie wpisuję tutaj każdej co ze dwa razy w miesiącu bym musiała.
I nadal twierdzę, że to najsmaczniejsza zupa.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,669
113
Ten krem jest cudowny. Nie miałam selera (ale do bulionu dałam go sporo), więc wzięłam kawałek dyni potimarron, która nadała zupie pożądanej gęstości i aksamitnej konsystencji. Zamiast jabłka, dałam dwie łyżki niesłodzonego musu jabłkowego własnej produkcji. Jako, że miałam mrożoną pieczoną paprykę i gotowy, wcześniej ugotowany bulion, przyrządzenie kremu zajęło mi tylko kilka minut. Podam go z paluchami serowymi zamiast grzanek.
Cieszę się, że zajrzałam do tego przepisu i przy okazji proponuję zmienić nazwę na krem pomidorowo - paprykowy, bo papryka to ważny składnik tego dania (a i więcej osób zajrzy do przepisu zaciekawionych połączeniem).

Warzywa na patelni:

krem_pomidory_papryka_003.jpg

W garnku po zmiksowaniu z bulionem:

krem_pomidory_papryka_004.jpg
 

Załączniki

  • krem_pomidory_papryka_003.jpg
    krem_pomidory_papryka_003.jpg
    87.9 KB · Wyświetleń: 5
  • krem_pomidory_papryka_004.jpg
    krem_pomidory_papryka_004.jpg
    78.3 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że zupa smakuje. Ja też robię ją dosyć często w sezonie pomidorowym. Z grzankami mam obiad. A propos zmiany nazwy, to musiałabym angażować w to moderatorkę, a na to nie mam odwagi. Jeszcze raz dziękuję za pochlebne opinie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,669
113
Przygotowałam dziś podwójną porcję warzywnej bazy (z dynią jak poprzednio), by połowę po zmiksowaniu zamrozić. Przy okazji mnie oświeciło, że można przygotować więcej tego rarytasu na zimę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,669
113
Myślałam o mrożonkach, ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy nie można byłoby zrobić i do słoików....
Jutro przywiozę z działki dynię i będę kombinować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,669
113
Muszę się zastanowić, gdzie to łatwiej wepchnę - i zamrażarka, i spiżarnia pękają w szwach.
icon_smile.gif

A jeszcze nie koniec przetwarzania....
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Dołączam do fanów tej zupy! Świetna, faktycznie niezwykle aromatyczna (papryka jest bardzo wyczuwalna, moja siostra stwierdziła, że to zupa paprykowa, nie pomidorowa
icon_mrgreen.gif
). Jedna z najsmaczniejszych, jaką jadłam, i jaką jadła moja mama, i mój tata też. Brat nie (on jest tradycjonalistą - jak pomidorówka, to z koncentratu i z ryżem
dump.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Zrobiłam i ja. Dwie miseczki zupy przed chwilą zjadłam, a mam ochotę na więcej
icon_redface.gif
.
Rewelacyjna jest ta pomidorowa!
Z moich modyfikacji to dałam tylko 1/2 papryki, nie dałam jabłka, zamiast selera dałam włoszczyznę paskową, no i zamiast zwykłą mąką zagęściłam mazeiną - czyli mam dukanową zupę
icon_wink.gif


Dziękuję za przepis Seniorko.