Krem pomidorowy z grzankami

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,634
2,496
113
Fajnie Seniorko, że wyciągnęłaś ten przepis.

Przeczytałam cały temat i zachęcona pochlebnymi komentarzami, postanowiłam tę zupę ugotować.
mam tylko jedno pytanie: czy jedna puszka pomidorów wystarczy do reszty składników?
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dobre pytanie. Pierwotny przepis oblicznony jest dla 4-osobowej roedziny. 5 dużych pomidorów kupowanych w sezonie waży mniej więcej 3/4 kg, a czasem więcej. Jedna puszka ważąca 40 dkg nie wystarczy. To znaczy była by bardzo słaba esencjonalnie. Na proszony obiad o tej porze roku wzięłam 2 puszki. Wyszła doskonała (wczoraj). Ale mozse są u Was puszki innej objętości.
Robiłam też z pomidorów mrożonych, które można kupić nawet w sklepach spożywczych. Tych radzę wziąć więcej niż 5, bo dochodzi wo0da z lodu, ale bez przesady. Niestety, gotowanie warzyw poza sezonem wymaga pewnych wysików i eksperymentów. Mnie to jakoś wychodzi bez większych kłopotów. Zacznijmjy od podgrzania pomidorów z puszki, lub mrożonych (pozbawionych skórki) dodania pozostałych składników i póżniej po trochu bulioinu, próbując, żeby zachować odpowiadający nam smak.

Jeśli mnie się udało, to Wam reż wyjdzie. U mnie w domu śmieją się, że swoją porcję zjadam podczas gotowania - ale póżniej chwalą smak, który staram się osiągnąć i zachować. Nie dodawaj koncentratu pomidorowego - to zuperłnie inna bajka.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,634
2,496
113
U nas też puszki 40 dag, wezmę w takim razie dwie szt.

Dziękuje
wink.gif



EDIT:

Zupa ugotowana, zjedzona i już planowana ponownie na niedzielę
icon_mrgreen.gif


 

Załączniki

  • zupa_seniorki.jpg
    zupa_seniorki.jpg
    94.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: