Krem pomidorowy z grzankami

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
To jest najlepsza pomidorówka na świecie. U mnie nieco zbezczeszczany szlachetny smak makaronem (ja z grzankami) bo towarzystwo nie lubi grzanek tylko kluchy
icon_rolleyes.gif
icon_lol.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Podoba mi się ten przepis, świetny na upały
icon_lol.gif

Posiadam prawie wszystkie składniki lecz brakuje mi selera
icon_sad.gif
czy zupa dużo straci bez niego?
mam lubczyk w skrzynce na oknie, mogę dodać bez uszczerbku dla smaku?
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Kascha, dopiero teraz zobaczyłam Twój post i zaraz odpowiadam. Możesz nie dawać tego kawałka selera, ale z lubczykiem nie robiłam i nie wiem, czy bardzo zmieni smak. Specjalistką od lubczyku jest bodajże Izolda, chociaż nie wiem czy dobrze pamiętam. Spróbuj odlać trochę zupy i dodaj lubczyku, zobaczysz róznicę w smaku. Powodzenia, a może odezwie się ktoś jeszcze. Smacznego
lecker.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
seniorka @ 7 Aug 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1328136Kascha, dopiero teraz zobaczyłam Twój post i zaraz odpowiadam. Możesz nie dawać tego kawałka selera, ale z lubczykiem nie robiłam i nie wiem, czy bardzo zmieni smak. Specjalistką od lubczyku jest bodajże Izolda, chociaż nie wiem czy dobrze pamiętam. Spróbuj odlać trochę zupy i dodaj lubczyku, zobaczysz róznicę w smaku. Powodzenia, a może odezwie się ktoś jeszcze. Smacznego
lecker.gif
Seniorko serdecznie dziękuję, zapytałam o lubczyk bo ja nie robię zup na wywarze, a ten dodatek lubczyku może by robił zapachem za wywar
icon_lol.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Spróbuj jak radziłam - ja tak zawsze robię. Na odlanej małej ilości eksperymentuję z nieznanymi dodatkami. Zawsze się sprawdza i wybieram to, co mi bardziej smakuje. Trzymam kciuki
daumen.gif
.
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Podciągam - zatęskniłam za tą zupką
icon_mrgreen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Raczej na pewno, bo co jej się stać może
icon_question.gif
Powodzenia
daumen.gif


Edit: wróciłam do tematu, bo ja nigdy nie mroziłam pieczonej papryki i to są moje przypuszczenia. Ja zamroziłabym, ale może jeszcze ktoś się odezwie
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Seniorko, wielkie DZIĘKUJĘ za przepis na tę zupę!

Od czasu kiedy zrobiłam ją pierwszy raz rodzina (z wnukiem na czele) przestała chcieć inne zupy.
W lecie zrobiłam kilka słoików, ale nie skończonej zupy tylko do momentu przetarcia i zamroziłam. Teraz wlewam bulion, śmietanę, doprawiam i podaję z grzankami drobnymi zrobionymi na patelni na maśle. Takie najbardziej lubimy.
Na tej zupie też z powodzeniem wypróbowałam dodawanie do niej 12% śmietanki do kawy. Wlałam ją z braku innej w domu i okazało się, że można ją wlewać do zupy bez uprzedniego hartowania i się nie warzy.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Hazo, serdeczne dzięki za tak pochlebną opinię o tej zupie. Moja 4-letnia wnuczka też ją zajada z dużą przyjemnością. Twoje zdanie jest bardzo ważne, bo jesteś dla mnie wyjątkową osobą na tym forum. Wiadomość o niskoprocentowej śmietanie ucieszyła mnie, gdyż nigdy tego nie próbowałam, a warto. Serdeczne pozdrowienia, życzę dobrej nocy i udanego tygodnia
bussi.gif


 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Nie wiem czemu do tej pory nie pochwaliłam tutaj tej zupy
mniam.gif
Robiłam juz kilka razy, bardzo bardzo pyszna. Dzisiaj w końcu podałam ją z żytnimi grzankami posmarowanymi czosnkowym masłem i posypanymi cheddarem. Dziękuje że tak smaczny przepis, do którego wracam
cvety.gif

 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Dziś wykorzystałam ostatni słoik zrobionego w ubiegłym roku przecieru stanowiącego podstawę tej zupy.
Nie miałam śmietany i dodałam do niej mleko kokosowe, a właściwie tylko gęstą jego część (wodę z puszki odlałam). Wyszła wspaniała zupa. Chyba jeszcze bardziej smakowała niż ta ze śmietaną.
Jak tylko będą piękne, mięsiste i czerwone pomidory znów zrobię zapas takiej "nieskończonej" zupy w słoikach. U mnie sprawdza się znakomicie, a wykończenie jej, gdy jest potrzebna, zajmuje dosłownie chwilkę.

Seniorko!
anbetung.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wyciątgnęłaaaam, bo jest mi potrzebna. O tej porze roku proponuję pomidory z puszki, całe lub kroj0one, byle bez skórki. Ja kupuję puszki 40 dkg - może u Was są inne. Ale 5radzę nie używać świeżych pomidorów zapewne z importu, bo są jakby niedojrzałe i okropnie wodniste. Powodzenia i pozdrowienia. Dobra noc już prawie minęła.