Makowiec wg Zofii Nasierowskiej

druid

Well-known member
Maj 3, 2007
590
426
63
h-elen @ 11 Nov 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1684695U Anki w regionie nie może nie być białego maku, tak myślę. Dzisiaj czytałam ile ton wypieku szykują cukiernie. Np.

Nasza roczna produkcja rogala świętomarcińskiego kształtuje się na poziomie ok. 30 ton. Natomiast tygodniowa sprzedaż przed 11 listopada wynosi ok. 8 ton - mówi w rozmowie z WP Turystyka Agata Szymaszek, technolog ze Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej "Fawor" w Poznaniu. żródło
Przemysł ma swoje źródła zaopatrzenia. W detalu nie kupisz wielu surowców dlatego też tak trudno w domu podrobić wyroby z cukierni.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
druid @ 11 Nov 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1684699Przemysł ma swoje źródła zaopatrzenia. W detalu nie kupisz wielu surowców dlatego też tak trudno w domu podrobić wyroby z cukierni.
To prawda. Dostalam kiedyś od wuja cukiernika belgijską czekoladę do pieczenia. Wspaniała była.
Szkoda, że się wcześniej nie pochwaliłeś makiem, pół Cina stanęłoby w kolejce, ze mną na czele.
icon_mrgreen.gif

Nadmiar możesz zamrozić; mak świetnie się przechowuje w zamrażarce, sprawdzone.
icon_smile.gif



Anka, coś czuję, że za rok nie unikniesz wizyty na poczcie.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Wczoraj zebrałam się w sobie i upiekłam makowce - z podwójnej porcji wyszło mi ich siedem [pięć mniejszych i dwa większe]. I tym razem dałam naprawdę sporo masy makowej. I już zapakowałam je do zamrażalnika.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Jak już zamrożone, to nawet nie powąchamy.
cry_1.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Makowce sie przed chwilą upiekły, ale jakie się okażą, nie wiem, jeszcze stoją w blaszkach, aż się boję sprawdzić. Nie zapisałam sobie uwag z poprzednich produkcji i zrobiłam dwa, wypełniły keksówki do samej góry. Dwa wieloryby.
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Skorzystałam z patentu na pieczenie tego makowca w formie przekładańca. Co za genialny pomysł! Zawijane mi pękały, a przekładany ma dla mnie te same walory smakowe i o wiele mniej pracy (i nerwów przy zwijaniu). Pyszny wyszedł!
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja chcę składać zamowienia u druida i płacić. Bo po prostu przez gardło mi nie przechodzi że chciałabym się wprosić do stołu.
Umarłabym ze wstydu. Płonelabym jak pochodnia nie przerywając żarcia
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif


Jakkolwiek to brzmi nie widzę innej opcji. Boczki, balerony, kapuśniaki. Czarna rozpacz po prostu jak myśl podsycana zdjęciami wykoleja hamulce przyzwoitości.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
O wiem!
Może jakaś żarłoturystyka?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Druid, piękne makowce. Moje oba wyszły przepyszne, ale jeden wygląda jak od macochy, nie dość że plaskaty, to popękał na wierzchu, jak by w niego trafił granat. Dało się zamaskować lukrem i migdałami, ale publicznie nie pokażę.
icon_lol.gif
Zrobiłam swój stary błąd, czyli za cienko rozwałkowałam ciasto i napchałam w niego za dużo nadzienia, ale takie po prostu najbardziej lubię.
icon_smile.gif
 

druid

Well-known member
Maj 3, 2007
590
426
63
Oj, nie przesadzajcie, makowiec jak makowiec. Następnym razem upiekę zawijane w papier, to trudniejsze niż w formie.
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Rozmroziłam dziś kawałek świątecznego makowca. Rany jakie to dobre :lecker: Jużsię martwię, że mi tylko jeden kawałek został w zamrażarce. Trzeba będzie zrobić na zapas w wolnej chwili:giggle:
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Upiekłam ten makowiec. Podtrzymuję opinię, że jest to wspaniały przepis :)
Odważyłam się na zwijanie i mi poszło lepiej niż się spodziewałam, tzn. makowce nie popękały. Ale niestety ciasto w środku jest niedopieczone. Można zgadywać z jakiego powodu - za krótko w piecu? Zbyt mokra masa makowa (dawałam z puszki)? Zbyt ciasno zwinięte…? IMG_2592.jpeg