Mój kurczak na kiszonej kapuście*

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
chcialam tylko dorzuci ze wlasnie w piekarniku pieknie sobie dochodza udka z kapuch. Juz troche kapusty sobie podjadalam i rzeczywiscie bardzo smaczna. Musze dzisiaj robic by moja lepsza polowka miala co jesc przed praca. Dziekuje za przepis
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
moj to czasami to jak francuzki piesek ale dzisiaj zjadl no i przyznal szczerze ze sa naprawde dobre.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
no ja tez musz jeszcze raz zrobic - bardzo mi smakuje!! pucha ja sobie do tego tluczone ziemniaki dodam - mniam
Asika, a Twoja dieta? :mrgreen: :mrgreen:
Prosze Cie - zobacz - z tych wszystkich potraw ta jest najmniej tlusta - bo zobacz - naczyni a niczym nie wysmaruje - z nozek zedre skore - i upieke - no nie? ziemniakow nie zjem - ba!! w ogole nie ugotuje to nie bede plakac ze nie moge jesc! A maz - coz niech je tak jak ja :mrgreen:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Asika, a Ty znowu na MM? :mrgreen:

To oczywiscie kwestia gustu, o ktorym sie nie dyskutuje :mrgreen: ale ja wole udzce z drobia czy nogi... zawsze to mieso jest jakos bardziej soczyste niz upieczona w ten sam sposob kurza piers... piersi to bardziej na jakies kotlety czy jak sie kroi miesa w czastki... a jak w calosci to z koscia...

pzdr
yenn
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Yen kochana cos ty ja tak tylko gadam i dalej jem :dump:
icon_sad.gif
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
to tak jak ja :mrgreen:

od miesiac mi waga w miejscu stoi :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
mniam :lol: wiem wiem powtarzam się ale ja uwielbiam tego kurczaczka :lol:
tym razem do kapustki dałam trochę grzybków suszonych i śliwki :lol: :lol: :lol: miodzio :lol:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Wydrukowałam w czwartek przepis mężowi. Zrobił, zjedliśmy, bardzo dobre. W piątek mięsa nie jemy, więc zrobiliśmy co innego. W sobotę mąż powrócił do przepisu. Zrobił podwójnie, żeby i "na niedzielę starczyło." :mrgreen:
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
P.S. A znacie przepis na ragout duńskie? Pyszności... Mam takowy, ale ponieważ nie wiem czyj Ci on nie wiem, czy mogę zamieścić go na forum... ale na priva to chyba mogę...
Ja nie znam, ale brzmi pyszne, jasne ze dawaj tutaj, na pewno nikt sie nie obrazi :mrgreen:
Robiłam pyszne POTWIERDZAM mam przepisik od Jaki
Ragout duńskie pyszne mojemu męzowi tak posmakowalo że bardzo czesto wracam do tej potrawki ....
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Jaka ja też się piszę na ten przepis :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Udka pyszne
mniam.gif
kapusta zresztą też. Mam wrażenie, że udka upieczone w ten sposób są bardziej kruche a jednocześnie mięsko nie jest suche.
Wszamaliśmy udka i kapuchę z młodymi ziemniakami. Dzięki za przepis
cvety.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam dziś na obiad.
Faktycznie mięso wychodzi bardzooo kruche i soczyste - pycha. Że kapusta wyjdzie pyszna nie miałam najmniejszych wątpliwości, bo ja bigos zawsze tylko pieczony robię. Pieczona kapusta to jest zupałnie inna bajka
mniam.gif
zapach i smak rewelacyjny!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Dość często robię kurczaka na kiszonej kapuście, gdyż jest to ulubione danie mojego męża. Ostatni dałam sporo więcej kapusty niż mięsa, gdyż takie było życzenie ślubnego. Kurczak pobył w przyprawie "węgierskiej" do drobiu (ma taki piękny czerwony kolor), a do kapusty dołożyłam podgotowane w małej ilości wody suszone grzyby (wraz z tą zalewą). Wyszło przepyszne. Następnym razem też dołożę grzyby, bo wspaniale podnoszą smak tego dania.