Mój kurczak na kiszonej kapuście*

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Dziewczyny, Wy naprawde tak dlugo pieczecie te udka? Bo ja zazwyczaj wrzucam na pol godziny max 45 min do piekarnika, zeby byly soczyste i nie wyschly. Chcialabym zrobic w weekend i zastanawiam sie czy np 45min to wystarczajaco dla kapusty, czy mam ja wczesniej wrzucic do pieca a potem dodac kurczaka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ja udka piekę minimum godzinę. Czasami dokładam ok. 10 minut. Nie lubię jak mięso przy kości jest niedopieczone.
Tylko czy mamy na myśli tę samą część kurczaka? Pod pojęciem udka ja rozumiem całą tylną ćwiartkę.
3444.jpg


Same podudzia
kurczak8.jpg


czy udka (czyli to co zostaje z ćwiartki po odcięciu podudzia) piekę faktycznie krócej. Ok. 40-45 minut.
Kapuście wystarczy 45 minut.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Ja wlasnie cale udka robie 30-45min, ale w sumie przeciez to wszystko od temperatury pieczenia zalezy, moze po prostu pieczecie w nizszej? Ja daje 200C
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
W zasadzie nie wiem, czy wyczytałam to na forum tutaj, czy mnie tak natchnęło kiedyś, ale ja kurę na kapuście robię tak:
na 1/2 kg kapusty biorę jedno jabłko, trę je na dużych oczkach, mieszam. Zalewam tę kapustę mieszaniną sosu sojowego, miodu i trochę wody. Majeranek dodaję do kapusty i wsio mieszam. Na to części kurczaka wymaziane solą, pieprzem i łagodną papryką.

Moje dzieci pożerają tę kapustę, a o mężu nie wspomnę - niewiele mi zostaje...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Ja czasem dla odmiany za miast kurczaka piekę w kapuście zamarynowane wcześniej plastry karkówki czy żeberka.W każdym wydaniu danie jest przepyszne.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja też piekę udka godzinę lubię jak mięso samo odchodzi od kości.
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Kiiri @ 17 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1166431Dziewczyny, Wy naprawde tak dlugo pieczecie te udka? Bo ja zazwyczaj wrzucam na pol godziny max 45 min do piekarnika, zeby byly soczyste i nie wyschly. Chcialabym zrobic w weekend i zastanawiam sie czy np 45min to wystarczajaco dla kapusty, czy mam ja wczesniej wrzucic do pieca a potem dodac kurczaka?
Kiiri
w dużej, szklanej, niczym nie przykrytej brytfance piekę 4 ćwiartki kurczaka na kilogramie kapusty kiszonej - trwa to godzinę, czasem godzinę i 15 min.
Nie zmieniaj nic, rób tak, jak w pierwszym poście - będzie super danie, gwarantuję
ccyb.gif


robiłam już to danie kilka razy; za każdym razem wychodzi pysznie
icon_smile.gif


Uwielbiam solidnie wypieczonego kurczaka, a ten przepis jest boski, bo właśnie cały pic polega na tym, że kurczak pozostaje wilgotny i się nie wysusza - pewnie dzięki kapuście
fiesgrins.gif
mniam.gif
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Mam problem, może ktoś mi pomoże
gruebel_2.gif


Widziałam inne przepisy podobne do tego, ale we wszystkich tamtych przepisach do kapusty dodaje się wodę. Natomiast w tym przepisie nie ma mowy o żadnej wodzie.

Czy zapiekana kapusta bez wody będzie dobra? Dodam, że będę robiła tą kapustę z karczkiem.

 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
QUOTE (Xavierka @ 27 Aug 2011, 11:33 ) index.php?act=findpost&pid=1171458Mam problem, może ktoś mi pomoże
gruebel_2.gif


Widziałam inne przepisy podobne do tego, ale we wszystkich tamtych przepisach do kapusty dodaje się wodę. Natomiast w tym przepisie nie ma mowy o żadnej wodzie.

Czy zapiekana kapusta bez wody będzie dobra? Dodam, że będę robiła tą kapustę z karczkiem.
Ja daję wodę, ponieważ swoją kapustę odciskam z kwaśnego soku. A w zasadzie nie wodę, tylko wodę z miodem i sosem sojowym (ale o tym pisałam kilka postów wyżej)
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
lemina @ 27 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1171497Ja daję wodę, ponieważ swoją kapustę odciskam z kwaśnego soku. A w zasadzie nie wodę, tylko wodę z miodem i sosem sojowym (ale o tym pisałam kilka postów wyżej)
Dzięki Lemina za szybką odpowiedż.

Udało się!!!!! Zrobiłam z odrobiną wody z maggi (bo sojowego nie miałam). Wszystko pyszne karkówka i kapusta. Chyba dołączyłam go sporego grona fanów tego dania.
icon_lol.gif
 

Eve.eire

Member
Lis 5, 2007
13,730
0
0
Wczoraj zrobiłam znowu. Tym razem ziemniaków nie gotowałam. Oczyściłam, pokroiłam w bardzo cienkie plastry. Blache wysmarowałam tłuszczem, wyłożyłam ziemniaki, posypałam przyprawami (sól, pieprz, papryka ostra, tymianek), nałożyłam kapustę i przyprawione udka. Piekłam 70 min. Wyszło pycha!
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Też robiłam plus osobno ziemniaki pokrojone na papierze do pieczenia
icon_smile.gif
. Dla mnie bardzo dobre ale najlepsza kapusta. Zrobię kiedyś z żeberkami.
 

Agnieszka77

Member
Sie 20, 2011
1
0
0
Kurak w kapuście zrobił u mnie zawrotną karierę, szczególnie smakowała moim męzczyznom!!! Ale nie tylko;)))) Kurcze rewelka naprawde. Danie niezwykle sycące i proste. Ostatnio zawiozłam do mamy mmmm.... Polecam dodać np. masła zamiast oleju czy też margaryny tudzież wody. Nie duże ilości naprawdę!!! Wystarczy małe porcje i kapucha sama wyciska soki z kuraka. Bosz niebo w gębie!!!!