Najpyszniejsza sałatka wartstwowa

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (BeataSz @ 2 Jan 2009, 12:55 ) index.php?act=findpost&pid=798154Na pewno jest MM-owa (ale tuńczyk w oleju powinien być, z tego co pamiętam, ale może to tylko moje zdnaie jest??). Kiedyś robiłam ją często, ale moja była bez żółtego sera.
białka
cebula
tuńczyk w oleju
majonez ( w wersji MM kielecki)
żółtka
Swietnie, ze mozna bez sera. Moze byc i dla mnie
icon_mrgreen.gif

Zrobie za 2 tygodnie, jak dziecka do szkoly wroca. Starszy bedzie bardzo zadowolony, ze cos innego niz kanapka
icon_mrgreen.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no i dorzuciłaś tego kiszeniaka? ciekawa jestem jak bardzo zmienia smak, ja jakoś nigdy nie mam odwagi jej udoskonalać innymi dodatkami ( raz tylko jadłam z winem
icon_lol.gif
bo akurat wylało się do nienapoczętej jeszcze, ale nie było zbyt dobre
icon_mrgreen.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Co roku robimy ją na Sylwestra.
Jest "ciężka" bo w naszej jest jeszcze starte masło i żółty ser,ale w Sylwestra łatwiej wchodzi
icon_mrgreen.gif
.
Jest pyszna.
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
W przepisie jest jedna warstwa startego masła na drobnych oczkach.
Ona jest bardzo aksamitna w smaku i smakuje jak pasta do kanapek.
Ale właśnie jest ciężka przez to.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
tillandsja @ 20 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=418224ja robie alice, tak jak Ty, ale u mnie jedna warstwe stanowi jeszcze mrozone starte masło i pietruszka, a warstwy ida od dolu tak:

starte białko
starty ser
polowa tunczyka
połowa majonezu
starte zamrozone maslo
drobno pokrojona cebula
druga polowa tunczyka
druga polowa majonezu
starte zoltka
drobno pokrojona pietruszka
Till, jak widać wyżej, kiedyś podawała przepis właśnie z tym maslem, ja też gdzieś mam tak zapisany, ale nigdy nie miałam ochoty go dodawać, tak jak marghe nie trzymam się ściśle przepisów, jak mi coś nie odpowiada, to eliminuję*
icon_mrgreen.gif
tak jak właśnie masło w tej sałatce
icon_wink.gif


* ja wyeliminowałam również ser, ale nie dlatego, że mi nie odpowiada tylko, że tak się już przyzwyczaiłam, bo mogę ją sobie zrobić jak mi się nagle zachce- przeważnie jajka, cebulę i tuńczyka mam w domu, ser niekoniecznie:)


A o tym maślanym dodatku jeszcze Ela pisała, że:
ela2225 @ 4 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=427135Podobno bez wiórków masła jest niesmaczna a szkoda bo i kalori więcej.
icon_lol.gif


jak widać dla jednych masło to niezbędny dodatek, bo inaczej sałatka niesmaczna, a dla innych wręcz przeciwnie
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
W życiu bym nie wpadła na to żeby do sałatki masło dodawać
zwinker.gif
i gdybym robiła tę sałatkę to z całą pewnością masło zostałoby pominięte
icon_lol.gif