Najpyszniejsza sałatka wartstwowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
a ja nigdy nie solę, wystarcza mi sól z tuńczyka i majonezu (i sera, gdybym go dodawała
icon_wink.gif
), ale ja "małosolna" jestem z natury
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Graz @ 1 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1235933Z dodatkiem koszonego ogórka - pycha!
A gdzie Ty Graz o tej porze roku ogórki kosiłaś?.

Robiłam tę sałatkę kilka dni temu. Ogórek moim zdaniem konieczny. Trochę za sucha mi wyszła, majonezu poskąpiłam. A w ogóle to z przygodami było, bo mi się pieprz w młynku skończył, chwyciłam za drugi młynek i jak już mi się sporo namieliło, to mi goździkami zapachniało
icon_mrgreen.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
A ja tak od serca waliłam tej soli, bo uroiłam sobie, że mdłe będzie. Puk puk puk. Podobno dzisiaj była mniej słona, chyba, że skacowane towarzystwo miało osłabione kubki smakowe.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wg mnie na zdjęciu marghe od góry są:
1. ser
2. ogórki
3. cebula
4. białko
5. tuńczyk
6. majonez
7. żółtko

 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja dziś zrobiłam tę sałatkę, również z ogórkami i wg mnie sól można pominąć w ogóle albo dodać ją w bardzo niewielkiej ilości do majonezu (rozrzedziłam go śmietaną i odrobina musztardy, pieprzu sporo, soli ciut) na wierzchu wylądowały żółtka pokropione tym sosem majonezowym i posypane dodatkowo szczypiorkiem - ładnie wyglądała
fiesgrins.gif
można ją będzie taka podać na Wielkanoc - tak mi się skojarzyło
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Miałam dorzucić! ale nie chciałam za wiele zmieniać za pierwszym razem - i tak już dałam te ogóry i szczypior - ale następnym razem to pewnie dam bo faktycznie ładnie będzie wyglądało i smakowo tez jak najbardziej myślę że się zgra.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
marghe @ 2 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1236289Wszystko sie zgadza, czerwona cebula i majonez z musztarda i chili
Ale kolejność nie ma znaczenia. Imho
może ogólnie nie ma, bo i tak się wszystko mniej lub bardziej zmiesza na talerzu, ale dla mnie osobiście ma znaczenie, kiedy używam tuńczyka w oleju- ZAWSZE wykładam go na cebulę ( której wcześniej nigdy nie sparzam, ani nic podobnego z nią nie robię), olej, skapując z warstwy rybiej podczas przegryzania się sałatki "uszlachetnia" cebulę-trochę ją zmiękcza, trochę dodaje smaku.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
a, zapomniałam, na wierzch (na ser) sypnełam prażone ziarna słonecznika i to był bardzo dobry pomysł
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
ile wagowo tego tunczyka? a tak wogole to ile tej salatki wychodzi?

chce ja zrobic na pozegnanie do pracy(beda tez i inne jadla) i tak sie zastanawiam czy aby nie zrobic troche wiecej
gruebel_2.gif
 

olatka

Member
Lut 28, 2009
138
0
0
Robię tę sałatkę często, bo wychodzi pyszna.
Cebulę zawsze daję czerwoną albo szalotkę, zawsze też dodaję ogórca (kiszony albo konserwowy, obydwa rodzaje pasują).
Majonez kielecki mieszam z jogurtem i odrobiną musztardy).

Paprykę i kukurydzę daję opcjonalnie. Też dobre, ale nie jest niezbędne.