Pieczone szparagi z pomidorami, oliwkami i bazylią

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Basiu, moim zdaniem bardzo się różnią. Wolę białe. I szukam takich grubości małego palca. A najbardziej lubię białe usmażone na oliwie, z jakimś delikatnym sosem (oliwa + cytryna+natka). Czasami jakieś dodatki typu suszona żurawina, a latach prosperity także orzeszki piniowe. Czyli różne wariacje na temat sałatki Kręglickiej, która jest gdzieś na cinie (sałatka znaczy).

Edit: Znalazłam sałatkę: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=28220&hl
Zamiast rodzynek dodaję do niej żurawinę, a orzeszki pomijam (bida
zahnlos.gif
). Dodaję też kapkę oleju z orzechów włoskich.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
ja lubię obie wersje, ale chyba bardziej zieloną, która ponadto ładniej się prezentuje na talerzu.
icon_wink.gif

mimo wszystko, gdybym miała do wyboru tylko białe, to na pewno bym nimi nie pogardziła.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Ale małych. Jak takie o średnicy do 4 cm, to wcale nie tak dużo na 2 pęczki szparagów. Chociaż ja chyba daję mniej, jakieś 4 małe na jedną porcję, czyli pół pęczka szparagów.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Ja dzisiaj planuję z cukinią zamiast szparagów. Coś mi mówi, że będzie obłędne. Jak mam kupować szparagi podłej jakości, to wolę wcale.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To może i ja sobie cukinię zrobię
gruebel_2.gif
nie przepadam za szparagami.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wybrałam się dzisiej do jedynego straganu, jaki jest w okolicy. Poszłam dość wcześnie i dostałam świeże warzywa, wszystko, co chciałam. Więc na obiad były pierczone szparagi. Wyszły genialne. Zjadłam wszystko sama, a teraz ledwo oddycham. Ale nie żałuję tego obżarstwa, bo warto było. Pomidorki kupiłam, zgodnie z sugestią hazo - koktajlowe i tak powinno być. Dzięki za smaczny
lecker.gif
przepis.