Pierniczki do ażurkowych dekoracji, idealne do walkowania

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Chciałam tylko dodać że pierniczki które upiekłam z tego przepisu, cienkie, ażurowe i z landrynkowymi witrażami - mimo iż zmiękły odrobinkę mają się świetnie na choince - są jak nowe cały czas - z choinki nie spadają, kształtów nie tracą, landrynkowe szybki jakie były takie są - nic się z nimi złego nie dzieje.
W przyszłym roku zrobię je znów na 200%
icon_biggrin.gif

IMG_9847.JPG
 

Załączniki

  • IMG_9847.JPG
    IMG_9847.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Cinka @ 14 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=637591Kto wie kto wie...
icon_mrgreen.gif
jak się sprężę to się może udać
icon_lol.gif
jakiegoś kurczaka niewydarzonego mam w zanadrzu... chociaż - ten się może na Wielkanoc przydać
gruebel_2.gif


Tak to wygląda - mniejsza gwiazdka też jest przerobiona - dorobiłam jej te cusie pomiędzy wierzchołkami.
Pokaż załącznik 20792

Mam taki identyczny komplet foremek jak tu https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...ost&p=25386 widać tam tego zająca co u mnie obecnie "robi" za kota
icon_wink.gif
i gwiazdkę. Rybkę sobie trochę też poprawiłam robiąc jej płetewkę i pyszczek no i "uładniłam jeszcze dzwonek. Do reszty nie mam pomysłów
icon_smile.gif
Chapeau bas! Jestem pełna podziwu dla pomysłu i samego wykonania. Cudo, nie foremki!
Doprawdy gdyby nie marshmallows nigdy bym nie trafiła.
Przyjmujesz Cinko zamówienia?
zahnlos.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dziękuję
icon_redface.gif

Hehehe - nie przyjmuję - ale mogę wspomóc wirtualnie w tworzeniu
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Evva a o jakie dekoracje chodzi? Pierniczków? Bo tam jest tylko lukier i landrynkowe okienka... nic więcej.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Achaaa - jeszcze spię w środku i nie załapałam właściwie o co chodzi
icon_lol.gif

Ja to gdzieś już na cinie pisałam ale zabij nie wiem gdzie więc powtórzę - gęsty lukier wkładałam do malutkiego woreczka strunowego, po troszeczkę - około łyżeczki... zatrzaskuję, w rogu woreczka robię malutką dziurkę igłą (trzeba stopniowo żeby nie zrobić za dużej i próbować wyciskać) No i trzyma się ten woreczek w palcach jak długopis i naciskając lekko rysuje wzorki. Lepiej jest jak wychodzi cienka kreseczka - grubość zawsze można poprawić - w odwrotną stronę się ne bardzo da.
Pamiętaj tylko żeby cukier puder do lukru był naprawdę drobiniutki i przesiany koniecznie - bo później większe drobiny blokują otwór w woreczku i trzeba przepychać co jest nieco denerwujące
icon_smile.gif

 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Cinko, ja jestem w ciężkim szoku!!! Po pierwsze: foremki, które sama zrobiłaś no i te dekoracje na pierniczkach!!!
eek2.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Mi w życiu nie uda się zrobić takiej foremki
icon_frown.gif
 

Evva2

Member
Wrz 9, 2008
183
0
0
Ja też foremkom nie podołam, toteż zamówiłam sterte gotowych
icon_sad.gif
niestety nie tak pięknych
icon_sad.gif


dziurka robiona igłą... o matko... nie wiem czy dam radę.. a lukier to cukier puder i woda czy jeszcze jajo? czy jeszcze inaczej?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Aniks dziękuję
icon_redface.gif
i nie martw się tym że nie zrobisz sama foremki - masz za to w Warszawie tyle sklepów z różnymi kuchennymi akcesoriami że z pewnością foremki - o o wiele ładniejszych kształtach - dostaniesz bez problemu
icon_smile.gif


Evva2 do takiego ozdabiania nie nadaje się zbytnio zwykły lukier - musi być gęsty i zastygający na sucho i twardo.
Np ten https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=24363
albo ten https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=24861

Dziurka zrobiona igłą nie taka straszna
icon_biggrin.gif
to nie jest trudne - naprawdę!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
Cinko, jestem pod ogromnym wrazeniem Twojej pracy
pierniczki sa po prostu oszalamiajace
a na pomysl wlasnorecznego wykonania foremek nigdy bym nie wpadla, a mam sporo podwojnych albo ... dziwnych
Przyznam, ze bardzo mnie one zainspirowaly- heh, jak znam zycie , wyjda mi nedzne imitacje, ale co tam , trening czyni mistrza

tylko mam jeszcze 1 pytanie, jak wieszasz te pierniczki na choince, tzn te, ktore nie maja naturalnych otworow?
icon_smile.gif

Ja moje w zeszlym roku nacinalam lekko nozem i przewlekalam taka cienka wstazke do prezentow, co nawet fajnie wyszlo, bo wstazki byly roznokolorowe
ale przy tej koronkowej robocie wstazki sie nie sprawdza, a jesli rzeczywiscie pierniczki sa cienkie i chrupiace, boje sie, ze beda pekac przy dziurkowaniu

 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Oliweczko dziękuję za uznanie
icon_biggrin.gif


A co do twojego pytania - te pierniczki które nie miały własnych otworków na przewleczenie zawieszki dziurkowałam słomką do napojów przed upieczeniem robiąc w ten sposób otwór na późniejsze nawleczenie nici (na zdjęciach można je dostrzec), a te przy których zapomniałam o otworach przebijałam po upieczeniu i polukrowaniu grubą igłą i przewlekałam za jej pomoca mulinę. Pierniczki nie kruszyły się wcale.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
ratunku!!!!w srode zrobilymy pierniczki z tego przepisu, wyszly piekne.. z witrazykami...cieszylysmy sie, ze wezmiemy na swieta do babci na choinke...dzis wyjmujemy z puchy do lukrowania a one...miekkie
cry_1.gif

co zrobic zeby juz bardziej nie miekly??? w sumie nie byloby problemu, bo zrobilybysmy nowe ale te witrazyki byly do ozdoby, bo w sumie nikt za nimi tak nie przepada...a juz w ogole nie w miekkich ciachach...mozna je jeszcze jakos uratowac?
gruebel_2.gif
moze byc, ze to wina puszki?
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
ratunku!!!!w srode zrobilymy pierniczki z tego przepisu, wyszly piekne.. z witrazykami...cieszylysmy sie, ze wezmiemy na swieta do babci na choinke...dzis wyjmujemy z puchy do lukrowania a one...miekkie
cry_1.gif

co zrobic zeby juz bardziej nie miekly??? w sumie nie byloby problemu, bo zrobilybysmy nowe ale te witrazyki byly do ozdoby, bo w sumie nikt za nimi tak nie przepada...a juz w ogole nie w miekkich ciachach...mozna je jeszcze jakos uratowac?
gruebel_2.gif
moze byc, ze to wina puszki?

no nie jeszce mi sie dubel trafil
icon_sad.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bakerlady

Member
Paź 22, 2008
12
0
0
położyc w przewiewnym miejscu i czekać az wyschną
ja pierników do dekoracji nigdy w szczelnych puszkach nie przechowuję
leżą w przewiewnym i suchym miejscu zeby wyschły i stwardniały porządnie
np. w kartonowym pudle, otwartym
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
bakerlady @ 5 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=785380położyc w przewiewnym miejscu i czekać az wyschną
ja pierników do dekoracji nigdy w szczelnych puszkach nie przechowuję
leżą w przewiewnym i suchym miejscu zeby wyschły i stwardniały porządnie
np. w kartonowym pudle, otwartym
o ja
dump.gif

dzieki stokrotne
bussi.gif
...to jest moje pierwsze "pierniczenie" i dlatego takie wpadki...
dziekuje jeszcze raz
anbetung.gif
i biegne wyjmowac...
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
melduje, ze pierniczki powykladane jednowarstwowo wietrza i susza sie na talerzykach....bedzie dobrze?