Pierniczki jak z Kopernika

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Moje pierniczki po upływie tego czasu może nie są miękkie i nie oczekuj e tego od nich. Ale są pyszne , przepyszne. tak pyszne, że mało ich zostało i chyba dorobię jeszcze jedną porcję.
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
samanta @ 13 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=920819Moje pierniczki po upływie tego czasu może nie są miękkie i nie oczekuj e tego od nich. Ale są pyszne , przepyszne. tak pyszne, że mało ich zostało i chyba dorobię jeszcze jedną porcję.
Ja dorabiałam 2 razy :D Leżą sobie w kuchni , że może wciągną wilgoć z powietrza, ale to nic nie daje-każdy wyjada takie jakie są. Czyli nie są zbyt twarde..., zawsze smakują.
 

beata693

Member
Lip 20, 2006
124
0
0
Zrobiłam je w sobotę z myślą o Świetach ale po nich już nawet zapachu nie ma. Następnym razem zrobię z dwóch porcji to może Świąt doczekają. Są wspaniałe.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Właśnie popełniłam. Są takie jak być powinny. I takie.... hmm.... mało problematyczne
icon_mrgreen.gif
Może potem wrzucę foty.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Marg @ 19 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=923173Właśnie popełniłam. Są takie jak być powinny. I takie.... hmm.... mało problematyczne
icon_mrgreen.gif
Może potem wrzucę foty.
Następnym razem czyli zaraz po świętach upiekę podwójną, nie, potrójną porcję i schowam tak, żeby nikt ale to nikt ze mną na czele nie znalazł. One jak poleżą to są nawet lepsze niż katarzynki. Tylko bardzo wychodne są niestety
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Zrobiłam, na razie tylko z jednej porcji, więc malusio.
Zmieniłam nieco proporcje - zmniejszyłam ilość cukru do 1/2 szklanki, a za to dałam dwie kopiaste łychy miodu.
Tym razem ciasto zagniotło się bez problemów.
Piekłam 12 minut w 175 stopniach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Co ja dziś przeszłam przez te pierniczki
icon_smile.gif

Robiłam je kilka lat z rzędu, przepis nawet do ludzi poszedł, zmodyfikowany. Ludzie zgubili i chcieli dostać raz jeszcze. Szukałam kilka godzin, bo te modyfikacje mi bruździły. W koncu inni ludzie przekopali strych i stare notatki i mam!

Brakowało mi tego tłuszczu jakoś, więc dawałam 200-250 g smalcu, a co za tym idzie trzeba było dać 3 szkl. mąki, potem dodałam przyprawy (2-3 łyżki) i sody w sumie 2 łyżeczki. To już się zrobił inny przepis! Nie powinnam być zdziwiona, bo zawsze coś pokręcę
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Koniecznie muszę je zrobić dzisiaj
lecker.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Ja tez bede robic w tym tygodniu, bo to chyba nieliczne, w ktorych ciasto nie musi lezakowac. Chce czesc na choince powiesic, nie pamietam z jakiego przepisu robilam w zeszlym roku.
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Robiłam je już dwa razy,dziś z dwóch porcji,to może doleżą do świąt.Są super,mięciutkie i nieskomplikowane w wykonaniu.
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O, to są te moje ulubione co zapomniałam o które mi chodzi
anbetung.gif
dzięki wielkie za wyciągnięcie ich na wierzch.
Tym razem zrobię potrójną porcję bo inaczej nie ma sensu.
 

kasia_81

Member
Wrz 30, 2009
25
0
0
Zrobiłam z podwójnej porcji, dałam może troszkę więcej miodu ale ciasto pięknie się wyrobiło i bardzo łatwo wałkowało. Na razie są troszkę twarde ale mam nadzieję że do jutra zmiękną
gruebel_2.gif


DSC03472.jpg
 

Załączniki

  • DSC03472.jpg
    DSC03472.jpg
    1.8 MB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Najważniejsze, by za długo nie piec. Wtedy nie trzeba niczym zmiękczać.
Ja zwykle piekę 10 -12 minut w 170 stopniach. Wyjmuję, jak są jeszcze miękkie na wierzchu.
Stygnąc stwardnieją i będą w sam raz.
 

kasia_81

Member
Wrz 30, 2009
25
0
0
ja piekłam 10 min w 170-180 stopniach ale wydaje mi się że wszystko zależy od piekarnika - jeden bardziej pali inny nie... Moje nie wyszły twarde, można je ugryźć ale teraz po 2 dniach leżenia z kawałkiem skórki jabłka są jeszcze fajniejsze.
 

sandrina22

Member
Sty 5, 2010
1
0
0
piekłam te pierniki w ubiegłym roku i wyszły dość twarde
dump.gif
ale to dlatego, że siedziały w piekarniku ponad 10 minut.
W tym roku zrobiłam z podwójnej porcji i piekłam 5-7 min. Pierniczki są od razu mięciutkie i puszyste. Nie wydaje mi się aby miały stwardnieć.
Mimo, że przetestowałam już wiele przepisów na pierniki, to te mają coś takiego w smaku, że nie mogę się oprzeć.
Ciasto w wykonaniu jest zupełnie niekłopotliwe, super się zagniata i fantastycznie rozwałkowuje. No niemal zero pracy :D
Bez wątpienia upiekę je również na przyszły rok.