Piernik doskonały

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Właśnie przełożyłam na bogato -I warstwa - śliwką w czekoladzie, czyli powidła z czekoladą i rumem, II warstwa marcepan - chyba trochę za aromatycznie będzie
icon_smile.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Joanna @ 27 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=925322Przepis doskonały i co ważniejsze, nie da się go zepsuć.
icon_biggrin.gif

Z pośpiechu przeczytałam tylko listę składników, bo uznałam, że potrafię upiec piernik bez zaglądania do sposobu wykonania, a tu okazało się, że nie rozpuściłam sody w mleku, którego nie było w składnikach.
icon_mrgreen.gif
Dolałam więc go nieco do gotowej masy i wymieszałam. Piekłam też z przygodami, bo w trakcie pieczenia zgasło na chwilę światło i rozprogramował się piekarnik. Nie miałam pojęcia, ile czasu już w nim siedzi, więc dalej piekłam na oko. Na szczęście piernik udał się znakomicie.
icon_smile.gif
upiekłam dzisiaj, tez z przygodami, ale przez własna glupotę
dump.gif

jak juz siedzial w piekarniku przypomnialo mi się, ze nie dalam jajek
icon_redface.gif
. wyjełam, dodalam jajka i upiekl się doskonale
icon_lol.gif

jest pyszny
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
Melduję, że upiekłam. Studzi się. Dałam dość dużo bakalii i rozlałam do dwóch keksowek dł 37 cm. Ładnie wyrosły. Jak smakują na razie nie wiem. Komentarz co do walorów smakowych i fota będą w późniejszym terminie, jak przekroję
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
Bezproblemowe i bardzo dobre ciasto. Pewnie jeszcze nie raz powtórzę.
Podzieliłam na mniejsze i większość rozdałam. Mój nie był tak ciemny jak Janki.
Obiecana fotka:
piernik_doskona_y__Janki_.JPG


 

Załączniki

  • piernik_doskona_y__Janki_.JPG
    piernik_doskona_y__Janki_.JPG
    408.7 KB · Wyświetleń: 46

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Janko,h-elen,Jolan piękne pierniki
lecker.gif


My po Świętach nie mamy jeszcze dosyć pierników,więc dziś upiekłam ten.Jest naprawdę doskonały!.Dla nas nr.1 wśród pierników
herz.gif


DSCF2260.JPG
DSCF2268.JPG
 

Załączniki

  • DSCF2260.JPG
    DSCF2260.JPG
    166.9 KB · Wyświetleń: 45
  • DSCF2268.JPG
    DSCF2268.JPG
    185.7 KB · Wyświetleń: 45

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Właśnie wyciągnęłam z pieca
icon_biggrin.gif

Zastanawiam się nad przełożeniem pierników (dwa są) powidłami śliwkowymy, ale czy w trakcie krojenia nie będzie się ciasto rozjeżdżało?
Upiekłam na sobotni kiermasz szkolny, więc zależałoby mi, żeby się nie rozjeżdżało.

Na górę pójdzie polewa czekoladowa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Mam pytanie,chce upiec w mniejszych formach , takich jednorazowych i nie wiem ile mi ich wyjdzie? Do jakiej wysokości w formie nakładać ciasto?
 

zuzeta

Member
Lis 11, 2008
28
0
0
Powiedzcie co mogę robić nie tak... Zawsze jak zalewam cukier wodą to robi mi się twardy kamień i nie mogę tego rozpuścić, męczę się z tym zawsze co roku . Nie widzę w wątku że ktoś miał taki problem więc pewnie coś źle robię ???
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Coś tam było o mieszaniu... trzeba chyba dać się temu samemu rozpuścić, nie mieszać od razu - coś mi świta
gruebel_2.gif
nie mieszać cukru jak się topi i nie mieszać jak się czegoś do niego dodaje.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ja już od dawna nie wlewam wody bo też miałam ten sam problem.
Raz tylko mi się udało,ale nie pamiętam co i jak zrobiłam,nawet pani która mi to mówiła też straciła pamięć
icon_mrgreen.gif


Do wszelkich piernikowych ciast rozpuszczam w garnku cukier,miód i tłuszcz razem z przyprawami,po ostudzeniu daję do reszty składników.
Nie widzę różnicy,więc przestałam się stresować.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Janka @ 15 Dec 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1618772Ja już od dawna nie wlewam wody bo też miałam ten sam problem.
Raz tylko mi się udało,ale nie pamiętam co i jak zrobiłam,nawet pani która mi to mówiła też straciła pamięć
icon_mrgreen.gif

Do wszelkich piernikowych ciast rozpuszczam w garnku cukier,miód i tłuszcz razem z przyprawami,po ostudzeniu daję do reszty składników.
Nie widzę różnicy,więc przestałam się stresować.
Ja przestrzegam kolejności: miod i tluszcz, a jak sie rozgrzeją wsypuje cukier mieszając.I jest cacy :D