Popekane ciasteczka czekoladowe

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Pyszne, pyszne i jeszcze raz pyszne!
lecker.gif

Trzymałam w lodówce 4 godziny, nie spłaszczyły mi się zanadto, super popękały. Zdecydowanie będę je regularnie powtarzać. Wielkie dzięki za przepis.
cvety.gif


Zdjęcie wkleję wieczorem.
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Zdjęcie:
42798873_d.jpg

 

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
Upieczone po raz drugi
icon_smile.gif
Tym razem z całej porcji. 200 g czekolady gorzkiej i 25 deserowej. PYCHOTA! Następnym razem będzie z 1 i 1/3 porcji, następnym z 1 i 2/3 iiii mrrraaauu. Poezja
icon_smile.gif

Sprzedałam przepis kumpeli, ciekawe, czy faktycznie zrobiła na weekend i ciekawe, czy uzależnią ją tak, jak uzależniły mnie i tych, których częstowałam ciasteczkami
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • P2200029.jpg
    P2200029.jpg
    66.2 KB · Wyświetleń: 0

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
o matko...ja tu sesja poprawkowa a Wy mnie takim cudem katujecie! na pewno zrobię:D a czy owej intensywnowsci smaku czekolady o ktorej pisalyscie kilka stron wczesniej nie moznaby "podrasować" ilością ciemnego kakao? lubię gorzką i intensywną czekoladę stąd moje pytanie bo boję się, że będzie mi mało:D
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,134
1,680
113
tabako @ 21 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=826113Upieczone po raz drugi
icon_smile.gif
Tym razem z całej porcji. 200 g czekolady gorzkiej i 25 deserowej. PYCHOTA! Następnym razem będzie z 1 i 1/3 porcji, następnym z 1 i 2/3 iiii mrrraaauu. Poezja
icon_smile.gif

Sprzedałam przepis kumpeli, ciekawe, czy faktycznie zrobiła na weekend i ciekawe, czy uzależnią ją tak, jak uzależniły mnie i tych, których częstowałam ciasteczkami
icon_mrgreen.gif
 

nadjamaja

Member
Lip 22, 2008
17
0
0
Pyyycha
icon_smile.gif


Oto moje










Sądzę, że z powodzeniem można do nich dodać przyprawę do piernika- bardzo mi i wyglądem i smakiem przypominają świąteczne wypieki.
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Bardzo czekoladowe i bardzo pyszne
lecker.gif

Robiłam z gorzkiej czekolady , wczoraj zamieszałam - masa siedziała całą noc w lodówce . Dzisiaj rano turlałam kuleczki i piekłam ciasteczka .
Bardzo szybko znikają
icon_mrgreen.gif
i to chyba ich jedyna wada ;)

 

Załączniki

  • pop_kane_ciasteczka5.jpg
    pop_kane_ciasteczka5.jpg
    44.3 KB · Wyświetleń: 0
  • pop_kane_ciasteczka6.jpg
    pop_kane_ciasteczka6.jpg
    47.4 KB · Wyświetleń: 0

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
Ostatnio wpadłam z Moim M. na pomysł (no dobra- właściwie to on wpadł ;D), czy ciastka możnaby zrobić w odwrotnej kolorystyce - z białej czekolady, obtaczane w kakao? ;D Jestem totalnym pieczeniowym laikiem, więc nie mam pojęcia, czy takie ciasto jest możliwe do zrobienia, bo wiem tylko tyle, że biała czekolada ma inny skład niż brązowa
icon_mrgreen.gif
A może za bardzo poniosła nas fantazja? ;D

PS. Ciastka obłędne. Moje koleżanki też już pieką, rodzina wcina, Chłop wcina, wszyscy wcinamy. Uzależniające! ;D
 
Lis 5, 2008
12
0
0
Robiłam te ciasteczka 2 razy i były pyszne. Mam do Was pytanie-bo nie pamiętam-czy następnego dnia cukier wsiąka w ciastka? Wydaje mi sie, że był taki rozmoknięty. Mam cukier puder specjalny do dekoracji-jest bardziej trwały, tylko wg mnie gorszy w smaku
icon_sad.gif
Chciałam przygotować na imprezkę ale muszę 1-2 dni wcześniej.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Jak robilam dokladnie z tego przepisu, obtaczalam porzadnie, nie zalujac zwyklego pudru (bez otrzasania), to wszystko bylo pieknie. Biale byly caly czas, nic nie przesiakalo nawet po kilkunastodiowym lezakowaniu.
W necie, na czyims blogu znalazlam bardzo podobny przepis, jednak zamiast dobrej czekolady, bylo kakao. Sprobowalam. Wykonanie, obtaczenie identyczne, jednak ciastka wygladaly po upieczeniu paskudnie, cukier wsiakal, przesiakal, ostatecznie bardziej przypominaly jakies umorusane mlode ziemniaki, z ktorych w charakterystyczny sposob odchodzi skorka.
 

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
Ja ciasteczka zrobiłam wczoraj. Na pewno ich plusem jest to, że fajnie się je robi :D inaczej

Ale jeżeli chodzi o smak to niestety nie rzuciły mnie na kolana. Ciasteczowe poszukiwania trwają ...
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
ciasto czeka w lodowce, jutro rano zdam relacje
 

Kata-73

Member
Cze 11, 2007
92
0
0
I ja zrobiłam! Z prawdziwym masłem - nauczona doświadczeniem poprzedniczek.

Ciasto zrobiłam wczoraj i na 3 godziny wylądowało na dworze (temp. 3 stopnie C). Wczoraj upiekłam połowę. Piekłam 11 minut z 170 stopniach z termoobiegiem. Wyszły bardzo dobre.

A dzisiaj upiekłam resztę. Do środka każdego ciasteczka włożyłam 1/4 kostki mlecznej czekolady i piekłam rowne 10 minut. Ciasteczka wyszły obłędne!!! O niebo lepsze niż wczorajsze. Jedzone były głównie na ciepło. W środku wilgotne i jeszcze ta rozpływająca się w ustach czekolada!!!! Rozkosz dla podniebienia.

Następnym razem spróbuję z białą czekoladą.

W każdym razie polecam włożenie kawałka czekolady do środka - naprawdę robi różnicę.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Dobra, ryzyk fizyk, dodałam więcej mąki, bo strasznie lejące wyszło, jutro piekę, zobaczymy co wyjdzie, tym bardziej, że porządnego masła nie miałam, tylko 62% tłuszczu, więc nie spodziewam się, żeby kształt trzymały.
Po kilku porażkach, przestaję lubić przepisy, w których proporcje podane są w szklankach i łyżeczkach
icon_sad.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: