Popekane ciasteczka czekoladowe

tabako

Member
Wrz 17, 2008
27
0
0
viki-nka @ 11 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1060495Dobra, ryzyk fizyk, dodałam więcej mąki, bo strasznie lejące wyszło, jutro piekę, zobaczymy co wyjdzie, tym bardziej, że porządnego masła nie miałam, tylko 62% tłuszczu, więc nie spodziewam się, żeby kształt trzymały.
Po kilku porażkach, przestaję lubić przepisy, w których proporcje podane są w szklankach i łyżeczkach
icon_sad.gif
.
na pewno nie bardzo lejące. moje było zwykle dość gęste, za gęste, by mieszać mikserem ^^
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Przypuszczalnie maslo moglo stanowic problem. W przypadku tych ciastek istotnym jest ono, co wyraznie podkreslamy na poczatku watka.
Z tego, co pamietam, to ciasto jest lekko lepkie. Spokojnie daje sie formowac w kulki.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Udały się, pierwszy raz gęstość ciasta na czuja robiłam i wyszło
banana.gif
i myślę, że masło tutaj nie powinno stanowić o wyrośnięciu ciasteczek - dałam jakieś najtańsze 62% tłuszczu - myślę, że tu gęstość ciasta ma znaczenie.
Chciałam Was zapytać jak wyglądają te ciasteczka w środku, bo na niektórych zdjęciach są takie jakby mokrawe, moje niestety takie nie wyszły, są jak babeczki, ale są pyszne. W wolnym dniu wstawię fotki
icon_smile.gif
.
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Przepyszne ciasteczka,robiłam po raz pierwszy i to na margarynie palma ,pięknie popękane idealne w kształcie ,nie rozlazły się tak jak tego się obawiałam .Wczoraj wieczorem jak zrobiłam ciasto to martwiłam się jak je rano uformuję ,a przez noc ciast zrobiło się zwarte i nie było problemu z formowaniem.
daumen.gif




Uploaded with ImageShack.us
a o to moje,
dziś też je robię córci do przedszkola
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
zrobiłam są mega pyszne!
mniam.gif
normalnie zjadałam lekko gorące takie to dobre....
ja robiłam z masłem takim 80 coś % tłuszczu i kształt kulkowy mi sie nie zachował, zrobiły się takie jak biszkopty kupne
może masa źle schłodzona bo się spieszyłam i do zamrażarki wsadziłam - było takie gęste że łyżeczkę z sporym oporem wbijałam (nie zamarzło bo max było z 2 godziny w zamrażarce) więc nie wiem czemu nie mam kuleczek ale i tak jest pycha
lecker.gif
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Mi czasem też się rozjeżdżały i nie wiem dla czego ale muszę dodawać więcej mąki wtedy są okrągłe.
Ale bez znaczenia czy to kulki czy placki w smaku są boskie
lecker.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pamiętacie te ciasteczka ?
Zrobiłam, tym razem w formie większych niż zazwyczaj.

bl_popekane_2015.JPG
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,679
2,971
113
I ja sie skusiłam. Są to dla mnie, jak do tej pory, najlepsze drobne ciasteczka i bardzo interesujące wizualnie. Mocny smak czekolady, niezbyt słodkie (dałam troszke cukru mniej, czekolada 90%), niekłopotliwe w wykonaniu. Ciasto pobierałam po trochu, formowałam i znów do lodówki. obtaczałam w cukrze (jak już piec był gotowy, albo blacha po poprzednich ostygła) i natychmiast do pieca. NIC się nie powiekszyły, tylko popękały.
Zauważyłam, że im chłodniejsze idą do pieczenia, tym ładniejszy kształt zachowują.
Nie wstawiam zdjęcia, bo jest ich tu i tak sporo, ale sprawdźcie przy następnej okazji, czy z rzeczywiście temperatura ciasta ma takie znaczenie.