Ptysie z masą z zaparzanych białek

pcynesia

Member
Lis 6, 2008
3
0
0
minaslimme @ 14 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1014972Mozna od razu wlac caly syrop do bialek energicznie mieszajac i dopiero miksowac
Ja dzis mialam pierwsza probe ptyskow.
No i sie nie udaly, bo w srodku ciasto wyszlo troche surowe, wiec nie wiem czy to temperatura czy ciacho.
No i ten krem. Po przeczytaniu waszych postow juz wiem co zrobilam zle
icon_smile.gif
ubilam piane za sztywno a pozniej zamiast syropu zrobil mi sie karmel
icon_smile.gif
i cala piana sie zwarzyla i poszla do kosza
icon_sad.gif


W nastepnym tygodniu nastepna proba
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
pcynesia @ 6 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1033785Ja dzis mialam pierwsza probe ptyskow.
No i sie nie udaly, bo w srodku ciasto wyszlo troche surowe, wiec nie wiem czy to temperatura czy ciacho.
No i ten krem. Po przeczytaniu waszych postow juz wiem co zrobilam zle
icon_smile.gif
ubilam piane za sztywno a pozniej zamiast syropu zrobil mi sie karmel
icon_smile.gif
i cala piana sie zwarzyla i poszla do kosza
icon_sad.gif


W nastepnym tygodniu nastepna proba
icon_smile.gif
Zrobiłam teraz krem i też mi się strasznie zważył
icon_sad.gif
grudki się porobiły takie maleńkie z białka bleh, ale spróbuje nim wypełnić ptyśki
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Od kilku dni dojrzewam do ponownego zrobienia-muszę zrobić na złość jednemu koledze z pracy, któremu bardzo smakowały i nie wierzył, że takie można w domu zrobić-teraz mam zamiar zrobić, przynieść do pracy i go NIE poczęstować
icon_wink.gif

Żałuję kasha, że nie wyszedł Ci ten krem, ja na szczęście nigdy nie miałam z nim złych doświadczeń.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Kasha ja nie ubijam od razu na parze.
Najpierw ubijam pianę i powolutku po jednej łyżce dodaję wrzący syrop a dopiero pózniej stawiam miskę na garnek z gotującą się wodą .Ważne jest żeby miska nie dotykała wody w garnku , bo właśnie się zważy.

BeataSz zrób tak,zrób
rofl.gif
 

mariwanna

Member
Mar 10, 2008
49
0
0
Beato, mogłabyś pstryknąć fotkę w trakcie, żeby było widać, jak ten syrop ugotowany do nitki wygląda?
robiłam ptysie w piątek, ciasto ze swojego przepisu (ale raczej te wszystkie przepisy są bardzo podobne;)), natomiast krem spróbowałam wyczarować z zaparzanych białek... cóż, udał się, ale syrop się skrystalizował, dodałam łyżkę wody, wymieszałam i wlewałam do ubitych białek... mimo że mieszałam go cały czas i sprawdzałam kroplę, nie mogłam uchwycić momentu "nitki", nie wiem dlaczego... ale i tak się cieszę, ze krem się udał - pyszny!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
weerka, z pewnością tak zrobię bo zalazł mi ostatnio za skórę
icon_wink.gif
chociaż trochę mięknę i może jednak na koniec dnia dam mu jednego, bo dzisiaj pomagał mi meble nosić
icon_biggrin.gif

mariwanna nie wiem czy uda mi się zrobić zdjęcie tej nitce z syropu jedną ręką trzymając aparat a drugą lejąc syrop ale spróbuję...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
wyciągam bo to ptysie moje ulubione chociaż wczoraj piekłam zamiast ptyśków karpatkę .
ale za to z użyciem tego ciasta.w podwójnej porcji znaczy.
wyszły co najmniej 4 Gerlachy
icon_mrgreen.gif
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
nie miałam wolnych białek i nadziałam je kremem z mascarpone i bitej śmietany
lecker.gif
 

Załączniki

  • DSC_0347.JPG
    DSC_0347.JPG
    102.3 KB · Wyświetleń: 0

fergie0

Member
Paź 26, 2007
10
0
0
Mi też się zważył po 10 minutach ubijania
icon_sad.gif

Na początku był śliczny a potem zrobiły sie takie grudki jak w zupie kiedy śmietana się zważy. Trzeba te 20 minut ubijać cały czas na parze? czy jak będę robić to 10 minut to wystarczy?
Robiłam tak: pierw ubiłam piane potem ugotowałam ten cukier tak jak trzeba było, potem zagotowałam wodę i wszystko ubijałam na parze, może za wolno dodawałam syrop który mi trochę ostygł...
Na pewno będę próbować raz jeszcze!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
może ubita piana zbyt długo czekała aż Ci się woda zagotuje, syrop też raczej gorący powinien być, żeby zaparzył białko. Ja bym najpierw zagotowała wodę, białka tuż przed postawieniem nad parę ubiła i potem miskę przełożyła na gar z wrzątkiem i ubijała dalej wlewając strużką syrop.
 
Lis 27, 2013
1
0
0
Witam jestem dzisiaj poraz pierwszy i naprawde bardzomi sie tu podoba
icon_razz.gif
.Dlugo szualam przepisu na PTYSKI z dziecinstwa PRAWDZIWE i oto i znalazlam
cvety.gif

Beatko jak myslisz czy tym kremem dalobysie pokryc tort tudziesz udekorowac ?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dopiero teraz zobaczyłam Twoje pytanie, katarynko...
Jakoś sobie nie wyobrażam tego kremu w torcie, myślę, że byłby trochę za mało zwarty i jednak dość słodki jest, jak dla mnie w torcie chyba nie za bardzo, ale kto wie, może warto spróbować
gruebel_2.gif