Puchatek - pyszne ciasto z truskawkami

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
czy mleko jest konieczne?
Czy cos innego tez bedzie sie pienic?

no ja sie kiedys zapienie przez te mleka
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Przy kolacji mnie olśnilo. Popatrzyłam na margaryne taką w pudelu, gdzie mialam odznaczoną ćwiartkę... czy muszę mówić dalej ?....
:roll: :dump:
Pomimo tego ciasto polecam, bo wyrasta ladnie i ladnie pachnie, no i smak też ma dobry, choć prawdziwego smaku nie było mi dane poznać :mrgreen:
Zdarzyło Ci się Syso coś takiego kiedyś ?? :mrgreen: :mrgreen:
Jasne, ze sie zdarzylo :mrgreen: W prawdzie akurat nie w Puchatku, ale czasam sie zdarzy czegos nie wrzucic do ciasta. Szczegolnie kiedy pieke i moje kochane dzieci co pare sekund cos ode mnie chca :evil: Wtedy to zapominam nawet co robie. Naprawde potrafia rozproszyc uwage :mrgreen:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Przy kolacji mnie olśnilo. Popatrzyłam na margaryne taką w pudelu, gdzie mialam odznaczoną ćwiartkę... czy muszę mówić dalej ?....
:roll: :dump:
Pomimo tego ciasto polecam, bo wyrasta ladnie i ladnie pachnie, no i smak też ma dobry, choć prawdziwego smaku nie było mi dane poznać :mrgreen:
Zdarzyło Ci się Syso coś takiego kiedyś ?? :mrgreen: :mrgreen:
Jasne, ze sie zdarzylo :mrgreen: W prawdzie akurat nie w Puchatku, ale czasam sie zdarzy czegos nie wrzucic do ciasta. Szczegolnie kiedy pieke i moje kochane dzieci co pare sekund cos ode mnie chca :evil: Wtedy to zapominam nawet co robie. Naprawde potrafia rozproszyc uwage :mrgreen:
Ulżyło mi Syso, bo już myślalam że stara ze mnie skelrotyczka
icon_smile.gif

A ciasto po nasączeniu go mocną osłodzoną herbatą z cytryną i na wierzchu z galaretką jest pyszniutkie, a co najważniejsze wilgotne
a do tego light... I teraz mogę sprzedać patent na to jak zrobić takie ciasto ;) to trzeba naprawdę umieć ;) to nie byle co taki talent ;) :flip: :flip: :flip: :flip: :flip: :flip: :flip: :flip: :flip:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Upiekłam wczoraj.
icon_smile.gif

Generalnie nie przepadam za ciastami pieczonymi razem z owocami (no, wyjątek stanowi szarlotka ;) ), ale ten Puchatek z truskawkami wyszedł rewelacyjny i pyszny.
icon_smile.gif
Mięciutki, nie ciężki, taki mniammmm...
Dzisiaj już tylko resztka z dużej blachy pozostała.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mniam, mniam, Ciasto wyszlo super!!!!
Bardzo szybkie i lekkie w przygotowaniu... w smaku, na prawde dobre, a w srodku wilgotne....- takie, jak lubie
icon_smile.gif

Aha, nie przyproszylam cukrem pudrem, bo dla mnie byloby za slodkie...a dziury zalalam galaretka....( mialam tylko morelowa)
Palce lizac !!! Polecam z czystym sumieniem !!!
Dziekuje Syso za przepis :blume: :bussi:

A tak mi wyszlo...
Tutaj juz po zalaniu galaretka...



a tu w przekroju...

 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dzieki Syso...
icon_smile.gif


Zapomnialam jeszcze dodac, ze nie mialam tylu truskawek, ile bylo potrzebnych w przepisie...-
( bo byly takie pyszne, ze na zywca wszamalam tak o... po jednej... :mrgreen:
Zostalo mi tylko 300 g, balam sie ze moze byc ciutke za malo.... ale starczylo..
icon_smile.gif

Nastepnym razem zrobie z wieksza iloscia, tak, jak powinno byc ;)...
icon_smile.gif
dzieki, jeszcze raz
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Nie, przejmowac, to sie nie przejmuje, bo ciasto jest pyszne i w smaku da sie wyczuc truskawki ;) ;) ;)
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Syso, bardzo smaczne ciasto, szybciutko mu się znikło :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dziewczyny, bardzo sie ciesze, ze Wam smakuje. :mrgreen: :banana: :banana: Trzeba szybko robic, bo chyba truskawy znikaja. Dzisiaj chcialam kupic i juz niewiele jest. Ale szkoda
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
będę robiła w czwartek tylko że planowałam użyc balchy 25/40, wtedy to podwójną porcje, tak??
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Mozesz podwoic albo ciasto po prostu bedzie nizsze Ja zazwyczaj robie w tortownicy 28, ale chyba tez zrobie w prostokatnej blaszce.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Syso dziękuję
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Kurczę :lol: przejrzałam wątek 3 razy w poszukiwaniu mojej opinii i nie znalazłam :strafe: Ale nic nowego nie poweim, bo to ciasto jest przepyszne i fajnie wyrasta. Ja byłam pewna, że mi nie wyjdzie, bo kiedy układałam truskawki na cieście wyłączyli mi prąd :x i nie było go godzinę :twisted: ale wszystko się udało i ciasto znikło w tempie natychmiastowym . A wypiek na pewno powtórzę jak tylko truskawki u mnie osiągną normalną cenę :roll:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
CYTATPuchatek siedzi w piekarniku (i co ty na to, Prosiaczku? )
:lol:

Czekam na fotki ;) ja robie jutro rano, chyba posmaruje to galaretką truskawkową skoro ponoć tak ładnie wygląda
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja wlasnie sobie zajadam Puchatka ( o Matko dobrze, ze Prosiaczek tego nie czyta, bo on i tak juz taki zastresowany bidulek
icon_wink.gif


Niestety fotki nie bedzie, bo malzonek wyjechal z aparatem. A szkoda, bo sliczy ten Puchatek mi wyszedl, taki zlocisty, pewnie od wiejskich jajec.
icon_biggrin.gif