Pulled Pork Sandwich*

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Moje jeszcze siedzi w piekarniku...
icon_mrgreen.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Marghu, gdzieś na początku wątku Mała Mi linkowała do swojego przepisu - z sosem domowej roboty. A co do przepisu tak ogólnie, to ja ostatnio stwierdziłam, że lepszym substytutem jest sos Hellmansa lub ten z Lidla, bo one są słodsze niż HP bbq, więc nie ma potrzeby mieszania ich z (słodszym) HP classic, a co za tym idzie, kupuję tylko jeden i to niedrogi sos
zahnlos.gif
No i piekę juz wyłącznie na coca coli, bez piwa.

Cieszy mnie, że przepis żyje
icon_smile.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Moniaku, całkiem zupełnie wystarczy
zahnlos.gif
Nacierasz miąsko solą, potem zalewasz colą, dodajesz sos Worcester, trochę bbq i pieczesz. Potem odparowujesz, rozwlekasz i dodajesz jeszcze trochę bbq i jest omnomnom
icon_mrgreen.gif


Za smak tutaj odpowiada głównie sos bbq, którego sie użyje. Ja, kiedy robiłam to po raz pierwszy i zamieszczałam tu przepis, miałam dostęp jedynie do sosu HP bbq, więc musiałam go "doprawiać" tym klasycznym. Jak się ma jeden dobry sos, to jest mniej babrania i wychodzi też taniej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ja używam różnych sosów BBQ, mięso różni się oczywiście smakiem, ale nadal ma ten charakterystyczny słodko dymny posmak. Chyba nie ma co się trzymać przepisu do końca ściśle, trzeba po prostu próbować
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Dzisiaj kupiłam sos bbq w lidlu i niecałe 2 zł kosztował (chyba jakaś promocja, chociaż nie wiem ile kosztował wcześniej). Jutro sobie to mięsko zrobię, ale od razu porcję x3 żeby się nie cackać :-D
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Neit @ 18 Oct 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1545950Dzisiaj kupiłam sos bbq w lidlu i niecałe 2 zł kosztował (chyba jakaś promocja, chociaż nie wiem ile kosztował wcześniej). Jutro sobie to mięsko zrobię, ale od razu porcję x3 żeby się nie cackać :-D
Czy możesz pokazać jak ten sos lidlowy wygląda bo ja tam go nigdy nie widzę
icon_eek.gif


Kupiłam w PiP i w sobotę robię
banana.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wczoraj kupiłam sos BBQ w Carrefourze, sos marki Carrefour, cena regularna coś ok. 4-5 zł za 350 ml, teraz przeceniony na 1,39 zł bo data ważności do końca miesiąca, no ale do mięsa pieczonego się nada jak najbardziej. Jest słodkawy w smaku i o dziwo całkiem dobry. Dokupiłam jeszcze w KŚ sos Jerk BBQ, z małymi obawami bo ostrość nieopisana niestety, ale jest w sam raz, lekko pikantny, nosa nie zatyka
icon_wink.gif
W Lidlu będzie za tydzień oferta amerykańska i też będzie sos BBQ.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam na weekend, ale że nie dostałam nigdzie sosu BBQ ŻADNEGO...! a jeżdzić za nim gdzieś dalej nie miałam ochoty, więc zrobiłam bez sosu - trudno. Wyszło coś inego, ale za to równie smacznego
fiesgrins.gif
wkroiłam do marynaty cebulę w kostkę, czosnek i z 1/4 słoiczka powideł śliwkowych dałam, sos wyszedł przepyszny i zużytkujemy go tak akurat w całości, nic się nie zmarnuje
mniam.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,294
268
83
Cinka @ 22 Feb 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1564352Zrobiłam na weekend, ale że nie dostałam nigdzie sosu BBQ ŻADNEGO...! a jeżdzić za nim gdzieś dalej nie miałam ochoty, więc zrobiłam bez sosu - trudno. Wyszło coś inego, ale za to równie smacznego
fiesgrins.gif
wkroiłam do marynaty cebulę w kostkę, czosnek i z 1/4 słoiczka powideł śliwkowych dałam, sos wyszedł przepyszny i zużytkujemy go tak akurat w całości, nic się nie zmarnuje
mniam.gif
Cinko, nie wiem, czy masz Lidla gdzieś niedaleko, ale teraz w ofercie amerykańskiej jest sos BBQ.
A swoją drogą już chwilę nie piekłam tego mięsa, może to już czas ...
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No niestety nie w zasięgu "z buta". Teraz będąc gdzieś dalej na zakupach kupię sobie ten sos na zaś
icon_smile.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Ja ostatnio zrobiłam ponad kilogram tego mięsa (na dwa razy musiałam, bo się w garze nie zmieściło
zahnlos.gif
), myślałam, że pewnie go nigdy nie opędzlujemy no i oczywiście - płonne nadzieje, mięso rozeszło się w dwa czy trzy dni
zahnlos.gif
Muszę przyznać, że od kiedy nie mam piekarnika i "piekę" w garze żeliwnym - jeszcze fajniej mi się przygotowuje to mięsko i jeszcze lepiej smakuje. Na pewno już nie wrócę do piekarnika.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,612
113
O, też mam żeliwny garnek. Kupiłam ostatnio sos BBQ z whiskey, ciekawe jak wpłynie na smak.
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
A wiesz, że w sumie to nie mieszam, tylko sprawdzam czasem co tam pod pokrywką, ale to po paru godzinach dopiero. Na maleńkim gazie trzymam jakoś od drugiej godziny, jak już się wytworzy odpowiednia temperatura i miąsko się zetnie. Pyrka sobie coś koło 3-4 godzin (tak myślę, bo w sumie, to wstawiam i zapominam, jakoś nie udało mi się jeszcze czasu pilnować
zahnlos.gif
) i potem się samo rozpada.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Z Dr. Pepperem nie robie, ale robie z Dry Stout'em. Fantastycznie.

Poser, ale fajna idea z kuchenka
banana.gif
napewno ją wyprobuje
cvety.gif
bo jakos nie lubie wlaczac piekarnik i to na tak dlugo w tak gorącym czasie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: