Pulled Pork Sandwich*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Conajmniej dwa kilo - zależy jakie akurat kawałki mi się trafią - ale głównie około 2-3 kg (uważam że na mniejsze ilości szkoda tak długo grzać piekarnik
icon_wink.gif
)
Najlepiej kiedy akurat jest promocja 10 zł/kg na łopatkę bez kości
fiesgrins.gif


My też nie przepadamy za sosami słodko kwaśnymi - ale słodkości za bardzo w tym mięsie się nie wyczuwa. Tzn bardzo to się fajnie równoważy, a smak regulujesz sobie później ilością sosu dodanego do porwanego mięsa - im bardziej chcesz czuć sos tym więcej go dodajesz.
Gdyby wam nie posmakował to zawsze można z tego sosu mięso wyjąć i zejść z innym sosem, ketchupem chociażby
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
kasha @ 26 Mar 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1513038Cinko z jak dużej ilości mięska robisz?

Czy można jakoś, kurcze, no ten sos zrobić bardziej "normalny", by wiele nie stracił z oryginału?
Pikantność nam nie przeszkadza ale nie cierpimy sosów typu słodko-kwaśny lub słodko-pikantny.
Będę robić na naszym w domu pędzonym piwku jęczmiennym
icon_lol.gif
Nie wiem czy pytanie było skierowane do Cinki, czy tak ogólnie, ale według mnie ten sos nie ma racji bytu bez odpowiedniej ilości słodyczy. Tzn, to już po prostu nie będzie ten sos
icon_lol.gif
Jeśli chodzi o pikantność, to on wcale nie jest pikantny i nie musi być, bo za specyficzny smak odpowiada głównie sos bbq, no i cola.
Natomiast samo mięso rozwlekane można przecież zrobić na sto tysięcy sposobów, przyprawić jak się ma ochotę, nawet po indyjsku
zahnlos.gif
Ważne, żeby odpowiednio długo piec w niewysokiej temperaturze i w odpowiedniej ilości sosu, żeby nie wysychało. To ma przecież smakować, a nie być zgodne z przepisem
fiesgrins.gif



Edit: A, przepraszam, chyba jednak do Cinki, bo dopiero zauważyłam, że Cinka posyłała swój przepis tutaj. To w takim razie proszę mnie zignorować
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
poserbaby @ 27 Mar 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1513098Nie wiem czy pytanie było skierowane do Cinki, czy tak ogólnie, ale według mnie ten sos nie ma racji bytu bez odpowiedniej ilości słodyczy. Tzn, to już po prostu nie będzie ten sos
icon_lol.gif
Jeśli chodzi o pikantność, to on wcale nie jest pikantny i nie musi być, bo za specyficzny smak odpowiada głównie sos bbq, no i cola.
Natomiast samo mięso rozwlekane można przecież zrobić na sto tysięcy sposobów, przyprawić jak się ma ochotę, nawet po indyjsku
zahnlos.gif
Ważne, żeby odpowiednio długo piec w niewysokiej temperaturze i w odpowiedniej ilości sosu, żeby nie wysychało. To ma przecież smakować, a nie być zgodne z przepisem
fiesgrins.gif



Edit: A, przepraszam, chyba jednak do Cinki, bo dopiero zauważyłam, że Cinka posyłała swój przepis tutaj. To w takim razie proszę mnie zignorować
zahnlos.gif
Pytanie o tą wielką ilość mięsa było do Cinki, reszta niekoniecznie
icon_mrgreen.gif


Poser, rozumiem z tą słodkością, ale mnie na wspomnienie sosu BBQ to wiesz, no mdli mnie zwyczajnie
icon_lol.gif

A się zastanawiałam czy taki sos, bardziej w stronę Węgie,r by pasował
icon_razz.gif

Jeśli mówisz, że wariacje wskazane to idę na targ
icon_razz.gif

nieee, nie ignoruję, absoluten
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Jean, cieszę się, że tak Ci smakuje
zahnlos.gif
Ja robiłam ostatnio, bo także uwielbiam to mięcho i przy okazji zdobyło sobie nowego wielbiciela
zahnlos.gif
W braku piekarnika, musiałam "piec" w garze żeliwnym, na małym ogniu około 5 godzin, początkowo pod przykryciem, potem bez, żeby sos zagęścić. Wyszło idealne. A podałam na bułkach hamburgerowych z Biedronki tym razem.
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,308
283
83
jean @ 30 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1543534nikt nie robił? takie pyszności? ja pożeram to mięcho bez opamiętania
dump.gif
icon_redface.gif
mniam.gif
lecker.gif
daumen.gif
Robimy, robimy - tylko się nie chwalimy
icon_redface.gif


Weszło u mnie na stałe do repertuaru - od wiosny do teraz wszystkich gości pulled porkiem karmiłam i nie było osoby, której by nie smakowało
anbetung.gif
Przepis poszedł dalej i wiem, że już żyje wśród znajomych własnym życiem. A ja mam od teraz prawie zawsze w zamrażalniku zapasową porcję gotowego wieprzka do kanapek
lecker.gif
(ale całkiem nieźle smakuje też z kaszą w ramach obiadu).
Dodję mojego instagramowego suba z pulled pork (ciągnioną? wieprzowiną)
pulledpork.jpg
 

Załączniki

  • pulledpork.jpg
    pulledpork.jpg
    105.9 KB · Wyświetleń: 0

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,330
1,620
113
Miałam zamrożony sos z poprzedniego pieczenia i kawałek karkówki. Właśnie wszystko siedzi w piekarniku
icon_smile.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
W wolnowarze nie wychodzi tak dobre, jak z piekarnika. Trochę bardziej gumowate jakby. Ale i tak ok, raczyłam się tym na drugie śniadanie, będzie i na kolację i jeszcze na jutro zostanie.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
A w innych supermarketach sprawdzałaś? Bo wydaje mi się, że te sosy widziałam gdzieś, w jakimś zwykłym typu Tesco albo Carrefour.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: