Puszyste drożdżowe na krupczatce

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Kata-73 @ 6 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=928615Czy mrożone owoce należy najpierw rozmrozić i ewentualnie odsączyć, czy kłaść zamrożone? Przeczytałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie......
Robilam z jagodami i dalam mrozone. Poprostu.
Nie odmrazalam ani nie odsaczalam.
Z innymi mrozonymi owocami zrobilabym tak samo.

Tylko przed wylozeniem owocow, posmaruj wierzch ciasta bialkiem tak, jak jest w przepisie
icon_wink.gif
 

Jeska

Member
Gru 2, 2009
339
0
0
Po siedmiu stronach zachety, nie moglam sie doczekac kiedy wezme sie za to ciasto. Wczoraj zrobilam i wyszlo GIGANTYCZNE. Robilam z mrozonymi jagodami. Chyba mi jeszcze zadne ciasto nie wyroslo do tych rozmiarow. Bardzo smaczne. Przy okazji, nigdy nie robilam takiej kruszonki, a bardzo mi sie spodobala, wiec od dzis to bedzie moj sposob na kruszonke. Super, dzieki!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dzisiaj zrobiłam z małą modyfikacją. Chodziło o kostkę sera 3-krotnie zmielonego którą należało zużyć. Byłoby lepiej, gdyby tego sera było więcej, np 2 kostki, czyli pół kilo ale i tak było dobre.
Ciasto wyrobiłam nowym niewolnikiem kuchennym, bardzo szybko było gotowe chociaż robiłam je na 2 lub 2,5 przy skali do 4. W piekarniku rosło szybko, jakieś 20 minut, w blasze ok. 30 minut. Piekło się 25 minut w temp. 175 stopni i troszkę za bardzo się przypiekło. Jednak ciasto jest przepyszne, delikatne, puszyste , następnym razem zrobię z niego bułeczki nadziewane albo roladę.
Tak wyglądało po wyrobieniu:
dro_d_owe_na_krupczatce_001_paint.JPG
Tak wyrosło:
dro_d_owe_na_krupczatce_002.JPG
A tak wyglądało ukrojone jeszcze bardzo ciepłe - no wiem, że ciasta z serem nie należy kroić dopóki nie wystygnie...
dro_d_owe_na_krupczatce_004.JPG
 

Załączniki

  • dro_d_owe_na_krupczatce_001_paint.JPG
    dro_d_owe_na_krupczatce_001_paint.JPG
    111.2 KB · Wyświetleń: 1
  • dro_d_owe_na_krupczatce_002.JPG
    dro_d_owe_na_krupczatce_002.JPG
    58.5 KB · Wyświetleń: 1
  • dro_d_owe_na_krupczatce_004.JPG
    dro_d_owe_na_krupczatce_004.JPG
    105 KB · Wyświetleń: 1

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
Siostro wspaniałe
lecker.gif


muszę też wyznać, że należę do fanklubu tego drożdżowego.... a właściwie fanklubu niezawodnych, przesmacznych przepisów Krystyny
icon_smile.gif
 

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
Zrobiłam, REWELACJA, a panowie- nowi lokatorzy co jedli , oj przepraszam pożerali, nie wierzyli że ja taka niepozorna chudzinka, tak pieke pyszności !!!!
DSCN0324.jpg
Z truskawkami i kruszonka z płatkami owsianymi. Małe zmiany, albo i duże to to że nie na krupczatce
rofl.gif
masła 50g, drożdży 50g i wkurzałam się ze mikser mi wkręca ciasto więc zrobiłam ręcznie, dużo wysiłku mnie to kosztowało ale wynagodzone
icon_smile.gif

Wpierw rosło w piekarniku na takim grzaniu samej temp. do 50C, szybko poszło w góre. Potem włożyłam znów juz całą blache na 10 min na 50C, a następnie załączyłam by rosła temp. do 180C a ciasto sobie siedziało w środku.
DSCN0307.jpg
CUDO !!!
DSCN0321.jpg
 

Załączniki

  • DSCN0324.jpg
    DSCN0324.jpg
    94 KB · Wyświetleń: 0
  • DSCN0307.jpg
    DSCN0307.jpg
    115.8 KB · Wyświetleń: 0
  • DSCN0321.jpg
    DSCN0321.jpg
    86.5 KB · Wyświetleń: 0

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
chciałam zrobić zdjęcie jak wystygnie, ale nic z tego - wpadła ciotka, zasiadły za stołem czarownice i ciasta nie ma. Tato załapał się na jeden jedyny kawałek
icon_mrgreen.gif

Pierwszy raz robiłam ciasto na krupczatce. Jeśli chodzi o placki w blaszce - ten przepis triumfuje
icon_wink.gif

Naprawdę byłam zaskoczona konsystencją, lekkością, delikatnością.
Bardzo, bardzo mięciutkie, dałam 35 g drożdży (bo bałam się, że będzie czuć) a i tak świetnie wyrosło.
Zrobiłam pół na pół : część z kruszonką cynamonową (noo...mocno cynamonową) a drugą z serem. Tę drugą część siostra nazwała sernikiem i pożarła 4 kawały
rofl.gif

super ciasto, polecam
icon_smile.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Zostałam obudzona słowami ''wstawaj robić ciasto, bo się skończyło''
dump.gif

Niestety krupczatka też się skończyła, więc najpierw muszę iść do sklepu
baa.gif
icon_mrgreen.gif