Pyszny krem czekoladowy

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
I ja poleglam przy tej masie. Pyszna w smaku ale wazyla sie okrutnie. Probowalam ja delikatnie podgrzewac, chlodzic, miksowac, dodalam kostke masla, utarlam na puch z czescia kremu bylo ok, ale po dodaniu reszty znowu porazka.
Walczylam poltorej godziny, podgrzewalam na parze, cuda wianki... W koncu pogrzalam calosc na plynno i chcialam chlodzic od nowa. Ale pomyslalam, ze jesli po kilku godzinach chlodzenia znowu mi sie zwazy to sobie odpuscilam. Poszlam po nowa smietane i mascarpone ubilam z duza iloscia kakao i mam idealnie kremowa czekoladowa mase bez stresu.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Kolejny raz do niej podeszlam. Prosze trzymajcie kciuki zeby sie udala. Polowa sukcesu juz jest, smietana prawie zagotowana, dalam czekolade i pieknie sie wszystko rozpuscilo
icon_smile.gif
Jesy gladka i ma fajny kolor
icon_smile.gif
Czy moge ja chlodzic ok 16 godzin? Rano nie dam rady jej ubic, dopiero ok 13ej.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Spokojnie możesz chłodzić dłużej. Tu chodzi tylko o to żeby nie za krótko, bo musi być naprawdę schłodzona - zbyt ciepła może się zbić w masło.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Tym razem chyba za krotko ubijalam, balam sie ze sie zwazy i z wierzchu i srodka wyszla taka gesciejsza a na spodzie rzadsza. Nalozylam na tort. Schladza sie. Jeszcze musze go jakos udekorowac bo krzywulec mi wyszedl :/
 

Britta

Member
Cze 20, 2016
101
0
0
Niestety, nie wyszła mi ta masa. Ubijałam długo bo konsystencja masy ciągle była za rzadka by przełożyć biszkopt. Na koniec krem się zwarzył. Przełożyłam do pucharków i na dzisiaj mamy deser. Spróbowałam, zastygło pięknie, krem jest przepyszny.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Nie, to nie to.

Nie szkodzi, zjemy
icon_lol.gif
a z czasem na pewno znajde cos, co mi bedzie naprawde odpowiadac.

Teraz dopiero doczytuje, ze to krem, a mi chodzilo raczej o mus. Jak sie czlowiek napali to calkiem slepnie
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: