Pyszny krem czekoladowy

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Ta masa te mi wyglada na zwazona. Sama mialam z nia problemy jak uzylam smietany piatnicy 36%.
Przy 30% nie ma takich klopotow. I ja tez w 90% uzywam czekolady wedlowskiej.
Nastepnym razem uzyj wlasnie czekolady wedlowskiej i smietany 30% (mozesz dac jej wiecej jak radza kolezanki) a zobaczysz ze nie bedzie klopotu z ta masa
icon_smile.gif

To jest moja ulubiona masa i jesli mam zrobic tort czekoladowy to tylko z ta masa.
 

mamaKrzysia

Member
Sty 5, 2014
66
0
0
dziś torcik, jak się "przegryzł"i zwilgotniał mega mi smakował, więc przekonałam się do tej masy
icon_smile.gif
następnym razem zrobię z 30 %, dam znać jaki efekt. Dzięki raz jeszcze za rady.
 

agnik

Member
Sty 17, 2013
34
0
0
Ja wczoraj robiłam ten krem, i niestety z ciemną czekoladą zwarzył się, ale z białą wyszedł ok. Z tym że biała masa wyszła obłędnie słodka. Więc polecam mniejszą ilość białej czekolady do masy
icon_smile.gif
 

Jasminum

Member
Sty 25, 2013
70
0
0
Dla przelamania smaku z biala czekolada upchnelam do masy swieze maliny.. co prawda hiszpanskie o tej porze roku ale coz.. jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.. kwaskowe byly wiec efekt nieziemski w smaku.. goraco polecam..
 

Załączniki

  • 20140309_171941.jpg
    20140309_171941.jpg
    3.2 MB · Wyświetleń: 0
  • PicsArt_1394382135917.jpg
    PicsArt_1394382135917.jpg
    793.4 KB · Wyświetleń: 0

mamaKrzysia

Member
Sty 5, 2014
66
0
0
Piękny tort! I masa super wyszła. Lowicka w tym żółtym kartoniku? ona taka bardziej płynna jest, więc i masa zapewne lepiej się rozsmarowała.

z jakich proporcji robiłas masy na te torty, jakie sa srednice biszkoptów?

jakimi barwnikami barwiłas mase i na jakim etapie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jasminum

Member
Sty 25, 2013
70
0
0
Tak w zoltym kartoniku,ale zawsze kiedy otwieram te smietane (oczywiscie schlodzona) to wyciskam ja z kartonika jak serek bo jest taka gesta.. gorne pietro to 2 czekolady biale(jak najbardziej tluste) po 100g kazda i 500ml smietanki lowicz i do tego swieze maliny. Dolny krem to maslany z tego forum https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=6...t=0&start=0 i do tego moczylam wisnie w wisniowce. Dekorowalam tym kremem maslanym tylki zrobilam z bialej czekolady i na samym koncu dodawalam barwniki.. barwniki mam Dekor Pol w proszku ale nie sa najlepsze ciezko jest wyczuc ile ich trza sypnac.. tortownica 28 i 22
icon_smile.gif
mam nadzieje ze pomoglam.. jak cos wal jak w dym..
 

Jasminum

Member
Sty 25, 2013
70
0
0
Aaa i najwazniejsze dolne pietro nakrapialam kompotem z wisniowka (dolne pietro bylo wysokoprocentowe)
icon_smile.gif
a gorne moczylam ponczem z pomaranczy i cukru migdalowego..
 

mamaKrzysia

Member
Sty 5, 2014
66
0
0
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
icon_smile.gif
Czyli dekoracja kwiaty i te "rybie łuski
icon_smile.gif
" jest z tego ciemnego maślanego kremu? czy z takiego jak ten ciemny, tylko z białą czeko? dobrze zrozumiałam? Jakimi tylkami robisz dekoracje?
 

Jasminum

Member
Sty 25, 2013
70
0
0
Tylki mam chinskie wiec nie maja oznaczen. Roze robilam taka ze skreconymi rowkami a luski otwarta prosta (dziura). Krem zrobilam na bialej a potem barwilam.. ciemne roze byly barwione kakao
icon_smile.gif
a do reszty dodalam odpowiednio czerwonego do kremowych nic nie dodawalam dekoracji.. to poprostu kolor kremu.. zalezny od koloru zoltek, masla, i czekolady
icon_smile.gif
powodzenia
icon_smile.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Mimo ze wielokrotnie mialam przygody z ta masa nie poddaje sie
icon_smile.gif
Ten krem jest tak pyszny ze u nas tort czekolodowy to tylko z ta masa
icon_smile.gif

Zrobilam tak jak dziunia radzila - zagotowalam smietane (30% Piatnica) i potem dodalam polamana czekolade Wedla. Wszystko pieknie sie polaczylo i juz mam gladki krem.
Teraz bedzie chlodzenie.
Czy mozna garnek przykryc pokrywka zeby krem nie przeszedl zapachami z lodowki?
Zawsze tak robilam a moze to moglo byc przyczyna ze masy mi sie wazyly?
Wieczorem robie tort na sobote.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Garnek koniecznie czymś przykryj, a najlepiej zakryj szczelnie folią spożywczą. Ale wg mnie nakrycie nie może być przyczyną warzenia się kremu.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Chyba sie jednak poddam i nie bede robic tej masy :/
Chlodzilo sie na dworzu na parapecie z 9-10godz
Wyjelam i od razu zaczelam miksowac. Ciezko szlo, nie bylo wcale gladkie ale nie wygladlo tez na zwazona. Bylo takie ciezkie. Ledwo ledwo rozsmarowalam na blacie toru. Postanowilam ze moze jeszcze chwile pomiksuje i wtedy klapa. Zwazyla sie :/ Wiec mad para miksowalam, dolalam ciutke goracej wody i sie udalo. Teraz sie znowu chlodzi. Zeby nie bylo roznicy zeskrobalam tamta mase i sprobowalam ja uratowac (pomimo wisni tez ladnie nad para sie zrobila gladka). Teraz obie chlodza sie w lodowce. Poczekam ze 2 godz i zmiksuje.
Dalam 3 tabliczki czekoloday Wedla i ok 600ml smietany 30% Piatnicy.
Co znowu zle zrobilam?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bumelka

Member
Sie 28, 2011
539
0
0
Ja zawsze do tego kremu mam dodatkową kremówkę, oczywiście tez z lodówki. Jak krem jest zbyt ciężki to dodaję właśnie tej kremówki. Jeśli chcesz lżejszy krem bez dodawania płynnej śmietany to jedynie musisz zmniejszyć ilość czekolady. Nigdy mi się nie zważył ten krem.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Raczej nic nie wyszlo z zadnego kremu :/ A smietane 30% wlalam i tez sie nie ubilo
icon_sad.gif

Kupie jutro smietane i czekolade i zrobie jeszcze raz.
Tylko jaka czekolade kupic? Tzn jakiej marki uzywacie?
 

agnik

Member
Sty 17, 2013
34
0
0
Ja robiułam drugi raz tą masę. I o ile pierwsza była zważona ta wyszła super. Mega czekoladowa. Ale sporo siedziałą w lodówce przed ukręceniem
icon_smile.gif
I wiem jedno nie można jej długo miksować wystarczy 3 min i jest super, nie za rzadka, nie za twarda. Robiłam podwójną porcję z ciemnej czekolady z tym że tej przeznaczonej do pieczenia (u mnie miała ona mało bo ok 55 % kakao), a do tego śmietana 30% . Ale wyszło super.

Zobaczymy tylko jak konsumenci będą na nią reagować
icon_smile.gif
 

Magena

Member
Lut 20, 2013
9
0
0
Dziewczyny, czy któraś z Was dodawała kiedys do tej masy serek mascarpone?
Bo ja do bitej smietany zawsze dodaję serek i zastanawiam się czy tej masie to by nie zaszkodziło...