Pyszny krem czekoladowy

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Sylion, ja zawsze kupuje smietane z Piatnicy w takim duzym kubku 30% do ubijania i do zup. Dla mnie swietna!
Wczoraj do Rafaello ze smietany, dodalam do stapiania czekolady jakas mekowite i troszke sie jakby zwazyla :dump:
Piatnica RULEZ! :mrgreen:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Dziekuje dziewczyny. Niepotrzebnie zrobilam zamieszanie.
W tej masie bardziej chodzi o schlodzenie niz rodzaj smietany, uzylam zotta.
Pierwszy raz uzylam jej do tortu, dzisiaj zrobilam z niej trufle, albo raczej bajadreki. :mrgreen:
Mialam biszkopty (ktorych dziecko nie chcialo jesc :mrgreen: ) mialam resztke placka (ktorego tez nikt nie chcial jesc :mrgreen: ) to zgalkowalam kulki.
Cóż jak i tego nikt nie bedzie chcial jesc to ja je zjem. Lubie bajaderki. :lol:
A krem jest pyszny. Słowo daje.
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Dziekuje
icon_smile.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Zrobiłam tą masę do ciasta czekoladowego i wyszła przepyszna nie miałam z nią żadnego problemu bo szystko wyszło jak należy, a i dałam czekoladę gorzką pół na pół z mleczną i wyszło dobre nie za słodkie. Simono dziękuję za szybki przepis
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
to ja mam pytanie,jaką ma konsystencję ten krem p oubiciu na drugi dzień?
raczej do pucharków czy raczej do tortu? bo juz nie rozumiem ;)

a z piatnicą nic sie nie dzieje,bo ma dodawane zagęstniki ;)
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
ja myślę że ta masa nadaje się i do pucharków i do tortu! Mnie wyszła trochę rzadsza niż budyń (w końcu to ubita śmietana) ale dało się przełożyć ciasto i nic a nic nie spływa, a oto dowód
ciasto%20002.jpg
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Witam!
Mam kilka pytań odnośnie tej masy.
1. Chcę jej użyć do tortu? Czy po ubiciu takiej schłodzonej muszę dodawać masło?
2. Czy jeśli na nią bezpośrednio położę dżem wiśniowy lub same wiśnie odsączone to może popłynąć? Bo wymyśliłam sobie w ogóle tort dwukolorowy z nutą wiśniową - pierwsza warstwa: krem czekoladowy z wiśniami lub dżemem, potem masa śmietanowa, znowu krem z wiśniami i na górze dekoracja masą śmietanową. Myślicie że coś takiego może wyjść?
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Co do dodawania wisni nie moge sie wypowiedziec bo nigdy nie probowalam. A masla napewno nie musisz dodawac.
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Masa nie popłynie (przynajmniej mnie sie nigdy to nie zdarzyło) wiśnie dobrze odsącz na sicie i bedzie ok.
Nie musisz dodawac masła.
Jedyne co bym zmieniła w Twoim pomysle Okruszku, to dżem (jesli właśnie jego użyjesz) dałabym na ciasto i na to krem, nie odwrotnie, natomiast wiśnie na krem
icon_smile.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
julia @ 2 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=830040Masa nie popłynie (przynajmniej mnie sie nigdy to nie zdarzyło) wiśnie dobrze odsącz na sicie i bedzie ok.
Nie musisz dodawac masła.
Jedyne co bym zmieniła w Twoim pomysle Okruszku, to dżem (jesli właśnie jego użyjesz) dałabym na ciasto i na to krem, nie odwrotnie, natomiast wiśnie na krem
icon_smile.gif
Dziękuję bardzo za odpowiedź
icon_smile.gif

W takim razie zrobię bez masła i dam najpierw dżem a potem krem. A wiśniami to chyba tylko udekoruje...

A czy do takiej kompozycji tortu kompot wiśniowy plus jakiś alkohol np wódka (odrobina) do nasączenia biszkoptu będzie dobry?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Jeśli biszkopt będzie cimny to tak, w innym przypdku zabarwisz ciasto i moze to niciekawie wyglądać. Zwróć proszę, uwagę na to by nasączenie nie było za słodkie, aczkolwiek powinno być wyraziste w smaku
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Kochane poradźcie mam zrobić torcika bardzo czekoladowego!!!! pieska.
Ostatnio działam na bazie bitej śmietany ale to dziecię nie lubi i tak się zastanawiam czy zrobić tą masę czy myślicie ze dziewczynka wyczuje? czy szukać innego przepisu?? jeśli macie jakiś inny sprawdzony to poproszę
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
karibe - podpowidam...Moim zdaniem dziecię nie wyczuje bitej śmietany. Wczoraj połączyłam śmietanę z czekoladą gorzką a dzisiaj po powrocie z pracy ubiłam. Zrobiłam z połowy porcji i miałam nadzienie do 20 szt. kruchych babeczek. Jak zobaczyłam konsystencję to zwątpiłam czy na pewno wyszło mi to o czym była mowa w przepisie. To smakuje bardzo czekoladowo, jest gestawe, raczej jak masa czekoladowa a nie jak bita śmietana o smaku czekolady. Kolor ma wyraźnie czekoladowy - nie ma szans aby poznała. Tym kremem wypełniłam kruche babeczki, jaki rezultat - dzisiaj ładnie wyglądają a jutro zobaczymy co gście powiedzą. Gdyby to była typowa bita śmietana to raczej nie pasowałaby do kruchego ciasta. Acha, jedna zjedzona przez małżonka, ale on zawsze chwali ,)
Życzę powodzenia.
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Dzieki za odp. Znalazłam tradycyjny krem czekoladowy dziunni i tak się waham teraz który zrobić a tym było by mniej "zabawy"
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Moi dzisiejsi goście zgadywali i wskazywali, że z nitellą a syn stwierdził, że smak ostro czekoladowy. Nikomu nie przyszło do głowy że to z bitą śmietaną.
Następnego dnia pięknie trzyma formę a sama powłoka jest jakby sztywniejsza. Co by nie mówić - pychotka.
Mam problem z aparatem dlatego fotka jest bez ostrości ale może choć trochę będzie widać.

im000198.jpg


Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Ten krem jest nieziemsko dobry
icon_smile.gif

Robilam go juz 2 razy, raz uzylam smietany laciatej a wczoraj milklanda 30% w takim malycm kubeczku i nic sie nie zwazylo, pieknie sie ubilo. Zastosowalam do tortu:



 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Wczoraj zrobilam ponownie ten krem z ta roznica ze robilam rano, wstaiwlam na caly dzien do lodowki a nawet na jakies pol godz do zamrazarki i nie byl taki twardy jak miksowalm i troche sie zwazyl :/ Najgorsze jest to ze krem do tortu ktory jest robiony na zamowienie na dzis :/ Powiedzcie mi czy bardzo bedzie czuc ze on jest zwazony i czy taki spokojnie mozna zjesc bez obaw o zoladek?
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
ratowałabym
Zrób próbę: do masy dodaj łyżeczkę gorącej wody i ubijaj. Jak się rozkręci to ubij mocno schłodzona śmietanę i partiami dodaj to rozkręcone. Później chłodzenie.
Ja bym tak ratowała, może ktoś ma lepszy.
Pozdrawiam