Pyszny krem czekoladowy

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Hokusik, cieszę się
icon_mrgreen.gif

 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
kasiak, moim zdaniem, jeżeli dałaś czekolady tyle ile zaleca autorka, to zbyt słabo ubiłaś.
Zobacz, na poprzedniej stronie zamieściłam kruche babeczki napełnione ta masą. Jedna jest przekrojona i widać jak masa ładnie trzyma formę i nie rozmoczyła łupinki z ciasta. Ale może ktoś ma jeszcze inne spostrzeżenia.
Acha, masę nakładałam schłodzoną w lodówce.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Masa była super ubita i trzymałam całą noc w lodówce i dla mnie dziwna sprawa.
Jutro sie okaże jak pokroje torta dla gosci strsznie się boję co bedzie w srodku.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
nie martw się na zapas. Jeżeli dobrze ubiłaś i schłodziłaś a tort całkiem nie oklapł to będzie dobrze !
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Ja w zeszlym roku zrobilam tort z ta masa i nakladajac ja na tort zaczela mi plynac!!! Najgorsze ze nakldalam go tez na bezy ktore zaczely mi uciekac z tortu!!! No i tez bardzo sie balam czy tort nie poplynie i jak sie bedzie go kroic ale okazalo sie ze wszytsko bylo ok
icon_smile.gif
Niedlugo robie na urodziny synka bo zazyczyl sobie tort czekoladowy i na wszelki wypadek kupie kilka smietan fixow. Tort ma by w ksztalcie pilki wiec wolalabym zeby krem byl zwraty. Jak bedzie ok to wkleje fotki
icon_smile.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam tylko ze dalam 2,5 tabliczki czekolady na ok 540g smietany i wyszedl super, nie za gorzki a jednak czekoladowy. Nie wiem czy widac cos ale moze ktos sie dopatrzy jak wygladal
icon_smile.gif




 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Zrobiłam krem i odziwo mi się zważył i teraz problem bo chyba go nie uratuje .
Podczas ubiajania dodalam usztywniacze do śmietany i teraz co ja mam zrobić?
Chyba muszę od początku masę robić.
Tort ma być na dziś .
Jak długo musi być chlodzona dziś żebym mogła przełożyć tort.
Ale mam problem od rana.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Doczytalam sie masa musi stac lodowce min 4godz.

Mam stracha okropnego bo musze na jutro zrobic tort z ta masa. W zeszlym roku poplynela :/ A dzis i jutro ma byc bardzo cieplo. Chyba raniutko przeloze biszkopt i potem go od razu siup do lodowy.
Dla pewnosci dodam chyba smietan fixy. Chyba ze macie inne propozcyje co zrobic zeby masa ni poplynela w taka pogode.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Ja robiłabym rano albo późnym wieczorem, kiedy jest chodniej. Przed ubijaniem wstawiłabym (przykrytą!!!) zawartość do zamrażalnika, żeby mooocno się schłodziło - na ok. 1/2 godziny ? (przykrytą, aby nie dostała się do niej woda!!!).
Nie dawałabym śmietanfixów a jeżeli już, to więcej gorzkiej czekolady (jest dość twarda). I myślę, że trzeba tak rozłożyć pracę, żeby jak najszybciej wstawić tort do lodówki...
To mój pomysł. Może inne Cinki mają swoje sprawdzone ;)
Powodzenia.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Dziekuje za rady
icon_smile.gif


Tort bede robic jutro rano, krem schlodze 1/2godz w zamrazalniku a potem bede ubijac (jest juz w lodowie od 2 godz), wszystko juz praktycznie przygotowane wiec postaram sie jak najszybciej go zrobic, najwyzej sama dekoracje zrobie przed podaniem bo konsumowany bedzie wieczorkiem.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
wczoraj zrobiłam zaczatek kremu. dzis wieczorem ubiję. długo to trzeba ubijać?
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Prawdopodobnie tak długo, aż się ubije
icon_wink.gif
Czyli masa ma mieć konsystencję stałą, podobną do ubitej kremówki. Może będzie to trwało "na oko" około 3 minut.
 

Nela_

Member
Sie 23, 2010
13
0
0
Dopiero zaczynam przygodę z tortami stąd moje pytanie:
Przewiduję zrobienie tortu urodzinowego z gotowych biszkoptów (ma być na 5 osób) najlepiej taki mały z 3 warstw ciasta z czego krem z białej i bardzo gorzkiej czekolady. Czy tego kremu nie wyjdzie za dużo?? I jakie owoce mogę "wrzucić" żeby nie było za słodkie i nie "popłynęło" bo przewiduje ozdobić go masą cukrową/lukrem plastycznym