Sernik kawowy

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Margot, dla mnie kawowy jest najsmaczniejszy ze wszystkich. Mam nadzieję, że i Tobie posmakuje.
icon_smile.gif

A czekoladowy to w ogóle nie smakuje jak sernik, tylko jak krem z czekolady... Tylko się zastanawiam, czy wklepywać ten przepis, czy od razu zaczynać kurację odwykową?
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
CYTATTylko się zastanawiam, czy wklepywać ten przepis, czy od razu zaczynać kurację odwykową?
wklepuj! i koniecznie z Twoją fotką
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Joanna- kuracja odwykowa :shock: :shock: :shock: ...nigdy :mrgreen:

Wklepuj przepisy, bo tu pol Cincina czeka na twoje delikatesy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,677
517
113
Boże mój co za sernik ,jej jaki on jest dobry ,pyszny,ja tam swoje wiem i kawowy sernik(tylko że on mało smakuje mi sernikiem ,smakuje jak krem ,bardzo dobry krem) to ja będę teraz częściej piec :anbetung: :anbetung:
Joanno szybko nam tu proszę wpisać przepis,a nie o odwyowych kuracjach pisać :mrgreen:
A i zdjęcie piękne poprosimy :mrgreen: ,co ja bredzę zawsze są u Ciebie
śliczne zdjęcia
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Zrobiłam ponownie z sera śmietankowego, własnoręcznie zmielonego. Żadnych problemów z upieczeniem i zbyt wodnistym sernikiem. jest przeeepyszny.
Polecam wszystkim ser śmietankowy w klinie, zmielony w domu.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
no i masz babo placek :lol: wszystko zrobiłam według przepisu z sera delfiko śmietankowego +mascarpone oto efekt:
Sernik_kawowy.jpg

po wylaniu drugiej masy po 10 minutach w 250 stopniach biała masa wpadła w ciemną. W sumie to mogłam bardziej przemieszać te masy, to może efekt byłby ciekawszy, a tak to nie wiem co będzie w środku, a chcę to ciasto zabrać jutro na imprezkę. Ale na pewno będzie pyszne . No i trochę szkoda, że tak wyszło, bo nastawiłam się że będę miała ładnie oddzielone warstwy, ale to był dopiero pierwszy pobyt tegoż serniczka w moim piekarniku i sądząc po zapachu jaki się z niego wydobywa na pewno nie ostatni
icon_smile.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Hmmm no i pytanie w moim serniku widać szczelinki czy one mają takie być czy po prostu jest to wina zbyt szybkiego wyciągnięcia ciasta z pieca? Wyciągnęłam sernik po 15 min siedzenia w piecu przy uchylonych drzwiczkach tak jak stało w przepisie ale teraz przeczytałam w sernikowym ABC że powinien siedzieć w piecu godzinę :gruebel: Pewnie coś zepsułam ale człowiek uczy się a błędach mam nadzieję :lol:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ciasto jest bardzo dobre choć faktycznie nie da się go zjeść za dużo na jeden raz. Bardzo przypadła mi do gustu masa kawowo-czekoladowa. Po dodaniu przepisowej ilości cukru masa z czekoladą (gorzką) była w sam raz natomiast biała odlewana jak dla mnie troszkę za słodka więc chyba faktycznie dla mnie ilość cukru do zredukowania. Polecam.
Ach no i te ciapki (chociaż w sumie ma to jakiś swój urok)
Sernik_kawowy%20001.jpg
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,677
517
113
Ciasto jest bardzo dobre choć faktycznie nie da się go zjeść za dużo na jeden raz. Bardzo przypadła mi do gustu masa kawowo-czekoladowa. Po dodaniu przepisowej ilości cukru masa z czekoladą (gorzką) była w sam raz natomiast biała odlewana jak dla mnie troszkę za słodka więc chyba faktycznie dla mnie ilość cukru do zredukowania. Polecam.
Ach no i te ciapki (chociaż w sumie ma to jakiś swój urok)
Sernik_kawowy%20001.jpg
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Dziś ten sernik występuje u mnie w roli torcika urodzinowego.
icon_smile.gif

Upiekłam go z półtorej porcji, w tortownicy o średnicy 26 cm:


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
OMG :shock: toz to mistrzostwo świata :shock:
nic litosci nie macie dla gubej i starej sylion :lol:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Dziewczyny, nie przesadzajcie... Każdy może taki sam zrobić, to nic trudnego!
icon_smile.gif
Gdzie mi do tortów Elki.... To dopiero mistrzostwo świata!