Sernik kawowy

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Ale cudo!! A jak zrobic takie kwiaty z czekolady? Moze ktos wstawi ewentualnie link bo mi sie wydaje ze ktos podawal ale nie moge znalezc, na listki przepis znalazlam, ale na kwiatki nie moge, a moze robilas jakos wogole inaczej? tak czy siak jest cudnie!
pozdrawiam
 

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Po prostu cudo...

Jak Ty zrobiłaś, że brzeg masz taki równiutki : Pieczesz w tortownicy jakieś specjalnej : Smarujesz brzegi :

I dlaczego mój w trakcie pieczenia trochę pęka (jasna masa)
icon_sad.gif
:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Ale cudo!! A jak zrobic takie kwiaty z czekolady
Te róże nie są z czekolady, a z masy mleczno - cukrowej. Przepis na nią podpatrzyłam kiedyś na Izbushce. Bierze się równe części cukru pudru i mleka w proszku, miesza i dodając mleka skondensowanego, zagniata na elastyczne ciasto o gęstości i spoistości ciasta pierogowego. Urywa się po kawałku gotowego ciasta, modeluje płatki na deseczce i skleja w kwiat. Do masy można dodać barwniki spożywcze dla uzyskania kolorowych kwiatów.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Jak Ty zrobiłaś, że brzeg masz taki równiutki Pieczesz w tortownicy jakiejś specjalnej? Smarujesz brzegi ?
I dlaczego mój w trakcie pieczenia trochę pęka? (jasna masa)
Piekę w normalnej tortownicy posmarowanej masłem, ale metodą gazetową, czyli owijam tortownicę z ciastem opaskami z namoczonych gazet, wkładam na 10 minut do piekarnika nagrzanego do 250 stopni C, a następnie wyjmuję, studzę piekarnik do 160 - 165 stopni, w tym czasie jeszcze raz moczę gazetowe opaski, znowu obkładam nimi formę z sernikiem ( nakładając również bardzo delikatnie łyżką jasną masę) i piekę dalej przez około 50 - 60 minut. W czasie studzenia ciasta brzeg sam się oddziela od boków tortownicy i pozostaje gładziutki. Para wodna uwalniająca się z gazet powoduje, że sernik nie wysycha ( i dzięki temu nie pęka), a boki pięknie odchodzą od brzegów tortownicy.
Doskonale to zresztą widać na zdjęciu:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
Dzięki za wskazówki . Spróbuję w takim razie na gazetach, może nie będzie pękał. Muszę nad nim trochę popracować, bo smak jest obłędny :!:
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
oj zgadzam się w 100%
CYTATsmak jest obłędny Exclamation
zrobilam ten sernik dwa razy i poprostu niebo w gębie! raz z okazji rocznicy slubu moich rodzicow a drugi dla gosci. Wszyscy byli w szoku! dziękuje za przepis a zdjęcia wstawie puźniej!
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Dziekuje za odpowiedz!
Mam jeszcze pytanie do osob ktore piekly czy zostawiacie go po upieczeniu na godzine w goracym piecu czy tylko 15 min czy wogole studzicie na zew pieca??
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
rodzinke czterdziestoosobową
jezeli Ty placzesz- to co ja mam powiedziec, wczesniej gotowalam dla moich rodzicow i 3 braci a teraz mam tylko meza, ktory jest niejadakiem i to, co robie robie tylko z pasji do pieczenia i gotowania, bo pozniej zmuszona jestem sama to zjesc...
icon_sad.gif
icon_sad.gif
:handclaps:
dziewczyny ale nie można sie poddawać
mój niejadek jakiś miesiąc temu zaczął prosić np.: "upieczesz to ciasto?" etc :lol: naaaareeeszcie!! małymi kroczkami, ale myślę, że kiedyś bedą jeszcze z niego ludzie
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Joasiu dziekuje, a czy czekasz az piekarnik ostygnie jak wyjmujesz zeby jasna mase dolozyc czy wykladasz mase i od razu siup do pieca ? Bo tam jest znaczne zmniejszenie temp pieczenia chyba.
dziekuje za odpowiedzi i wyrozuialosc!
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
A na moje pytania nikt nie odpowiedział :cry: Ale wydaje mi się, że mój piekarnik po prostu chyba za słabo grzeje, bo po 10 min w 250 stopniach i po wyłożeniu białej masy ciasto w blaszce nie wytrzymało ciężaru i obie masy się połączyły. A taką miałam nadzieję że będą dwie warstwy :roll:
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
A na moje pytania nikt nie odpowiedział :cry: Ale wydaje mi się, że mój piekarnik po prostu chyba za słabo grzeje, bo po 10 min w 250 stopniach i po wyłożeniu białej masy ciasto w blaszce nie wytrzymało ciężaru i obie masy się połączyły. A taką miałam nadzieję że będą dwie warstwy :roll:
Agato, wydaje mi się, że to nie wina piekarnika, lecz zbyt gwałtownego nakładania jasnej masy. Trzeba ja nakładać bardzo delikatnie, po jednej łyżce, od razu ją delikatnie rozsmarowując po ciemnej masie. Jeśli jednak podejrzewasz, że piekarnik za słabo grzeje, potrzymaj w nim ciasto nie 10, a 15 minut - powinno być wówczas bardziej zestalone.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Joasiu dziekuje, a czy czekasz az piekarnik ostygnie jak wyjmujesz zeby jasna mase dolozyc czy wykladasz mase i od razu siup do pieca ? Bo tam jest znaczne zmniejszenie temp pieczenia chyba.
dziekuje za odpowiedzi i wyrozuialosc!
Mariquito, mój piekarnik stygnie bardzo szybko - akurat tyle, ile czasu mi zabiera nałożenie jasnej masy i zmiana opasek gazetowych.
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
No to juz wszystko wiem tylko czy ten serniczek z "wiekiem" jest coraz lepszy bo zrobilam juz dzis w czw a degustacja w sb i nie wiem czy sie nie pospieszylam.... i jak go przechowac w lodowce chyba nie?
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
zrobiłam dwa razy i jest przepyszny! za pierwszym razem nie miałam mniejszej tortownicy i zrobiłam w większej dlatego jest niski ale naprawde poezja! użyłam serka mascarpone piątnicy i o.5 kg sera do serników mlekowity

a zdjacie udało mi się zrobić naprawde w ostatniej chwili ;)
obraz023qh1.jpg
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
No to juz wszystko wiem tylko czy ten serniczek z "wiekiem" jest coraz lepszy bo zrobilam juz dzis w czw a degustacja w sb i nie wiem czy sie nie pospieszylam.... i jak go przechowac w lodowce chyba nie?
Serniczek bez problemu można przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce przez kilka dni. Radziłabym tylko w ostatniej chwili wykonać dekorację, aby wyglądała świeżo i apetycznie.
Życzę smacznego!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Malgosiu - sernik wygląda ślicznie! Cieszę się, że sie udał i smakował.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych kwiatów z masy mleczno-cukrowej. Czy one są jadalne, czy służą jedynie do dekoracji?