Śmietanowiec

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Wstawiam fotki bardzo nam smakował,taki delikatny nie za słodki .Wyszedł wysoki i nie zmieścila mi się galaretka cala .
_489311_n.jpg

_489313_n.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo ładne Ci wyszło Cieszę się, że smakowało. A mówiłam, że to duże jest :!: Ja czasem jeszcze muszę podwyższać blaszkę folią aluminiową, żeby cała galaretka dała się wlać :mrgreen: I chyba więcej truskawek daję, tak na gęsto, jedna przy drugiej.
Ale mi ślinka leci....
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
ok, mam 2 pytanka bo znalazlam nie drogie truskawki i chyba zrobie smietanowca dzisiaj.

Czy moze byc prostokatna blaszak taka duza? Czy raczej bby nalezalo zmienic proporcje?

Czy zamiast biszkoptu moge byc biszkopciki nasaczane w wodzie z rumem?


czy jezeli uzyje slodkiej smietany to nic sie nie stanie? MUsialabym tylko ograniczyc cukier :gruebel: :gruebel: To chyba koniec pytan moich
icon_smile.gif


Kasiak, super wyglada
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Paula, ja nie robiłam nigdy w prostokątnej blaszce, bo z tortownicy lepiej jest ciasto potem kroić gdy zdejmie się boki. Na biszkopcikach też nie robiłam, ale próbuj, myślę, że powinno być OK, słodkiej śmietanki nigdy nie używałam do tego, więc też Ci nic nie doradzę, ale myślę, że mogłoby to być troszkę za mdłe, ale można by dodać może troszkę soku cytrynowego do smaku, ale nie wiem czy wtedy nie zwarzyłoby się
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
szybko odpowiedz potrzebna:)

MOja smietana sie nie zastyga. TZn jak zmieszalyscei smietany i dodalyscie tej wody z zelatyna to u was tez to wszystko plywalo?

I co teraz, czekac az sie zastygnie, czy wlac na ciasto i dopiero wtedy czekac?
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Paula i jak ciasto ??
zelatyna powoduje ze to gestnieje
u mnie przewaznie odrazu geste sie robi
napisz jak ci poszlo
mam zamiar sie zabrac za to ciasto dzis
miejsce w lodowce juz robie :mrgreen: :dump:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
hehe, belle, smietana gestnieje :banana: :banana: . Teraz tylko bede musiala galaretke zrobic i tyle.

Oh, rzeczywiscie tak jak dziewczyny mowily- ciasto ucieka z blaszki a ja tu jeszcze nawet galaretki nie polozylam :lol: :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Albo musicie używać na prawdę dużych tortownic albo robić z połowy porcji, żeby się mieściło. Tylko, że z połowy porcji to za mało jak dla mojej łakomej małej rodzinki :oops:
Belle, teraz Ciebie nie poznałam ;)
Paula a robiłaś ze słodkiej śmietanki?
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam polaczenie slodkiej 35% z 14% :lol: :lol:

A teraz pytanie ciut z innej beczki n aprzyszlosc- kiedy wrzucacie galaretke?Ja nigdy nie moge wyczuc tego momentu kiedy ona tezeje ale jeszcze nie jest stezala , i jak nakladam t nie wychodzi gladka ale takie gory doliny
icon_sad.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
To trzeba dobrze pilnować, bo ona jest rzadka, rzadka a potem nagle zaczyna się ścinać i czasami o minutkę za długo się poczeka i już jest za gęsta. Ale ja jeszcze czasem naprawiam wszystko, lekko ją podgrzewając :oops: