Stefanka

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Morella, a to ciasto musi 'sie przegryzc' koniecznie ?
Iguana nic nie pisze o tym... chyba, ze ja jeszcze spie i nie widze....
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Teoretycznie lepiej jak sie przegryzie ale u mnie w domu to sie jeszcze nigdy nie udało :mrgreen: Męzulo jak tylko jest już zimne to wykrawa wielki kawałek :dump:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Teoretycznie lepiej jak sie przegryzie ale u mnie w domu to sie jeszcze nigdy nie udało :mrgreen:
To chyba norma u takich, jak my tu lasuchow. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedys mi kolezanka dala podobny w wykonaniu przepis (szczegolow nie pamietam), tam byl chyba krem budyniowy na bazie maczki ziemniaczanej i tam faktycznie te 3 ciasta wychodzily warde, jak skala i namiekaly po kilku godzinach tym kremem. Placek smaczny byl w smaku (maslo maslane ) ale dosc trudno wylepialo sie formy surowym ciastem. Czy tu jest podobnie ?
tak wyputuje, bo szukam argumentow, co by usprawiedliwic wlasne lenistwo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A tak na marginesie Iguano, bardzo odmlodnialas
icon_razz.gif
;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Teoretycznie lepiej jak sie przegryzie ale u mnie w domu to sie jeszcze nigdy nie udało :mrgreen:
To chyba norma u takich, jak my tu lasuchow. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedys mi kolezanka dala podobny w wykonaniu przepis (szczegolow nie pamietam), tam byl chyba krem budyniowy na bazie maczki ziemniaczanej i tam faktycznie te 3 ciasta wychodzily warde, jak skala i namiekaly po kilku godzinach tym kremem. Placek smaczny byl w smaku (maslo maslane ) ale dosc trudno wylepialo sie formy surowym ciastem. Czy tu jest podobnie ?
tak wyputuje, bo szukam argumentow, co by usprawiedliwic wlasne lenistwo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

gabka

Member
Mar 20, 2005
181
0
0
Robie to ciasto od lat. Zazwyczaj koncze późnym wieczorem, owijam w folie spozywcza i odstawiam do lodówki ew, na balkon kiedy jest zimno na dworze. To jedyna szansa na przegryzienie sie całosci ciasta bo w ciagu dnia rozeszłoby sie błyskawicznie. Przez noc placki wilgotnieją od kremu i norrrmalnie niebo w gębie:)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja musze sprawdzic moje zasoby.

Bo cos mi sie widzi, ze ta stefanka to nic innego jak miodownik mojej mamy :lol: :lol: :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ja musze sprawdzic moje zasoby.

Bo cos mi sie widzi, ze ta stefanka to nic innego jak miodownik mojej mamy :lol: :lol: :lol:
Zgadza się :lol:
Ale niektórzy robią miodownik z dwoma warstwami ciasta miodowego i jedną biszkoptową. Biszkopt smarują cienko kwaśnym dżemem, a na polewę rzucają orzeszki
icon_razz.gif

Tak właśnie miodownik piekła świętej pamięci ciotka męża - to był cud-miód miodownik
icon_razz.gif
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Honi dziekuje za wspanialy przepis
nie mialam najmniejszego problemu z tym ciastem
bardzo latwe i bardzo smaczne
stefanka9ao.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
fantastyczne ciasta wam wyszły dziewczyny. Ciesze sie okutnie :mrgreen:

Kasha a ty to ciasto zagniatałaś jak zwykłe kruche czy ucierałas jak dziewczyny zza wielkiej wody?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
Jestem w trakcie robienia - piecze się w tej chwili ostatnie ciasto - trzecie , masa gotowa - jest po prostu pyszniuteńka!!!! Dam znak jutro jak smakowalo!!! ale po zapachu - na pewno smakowite!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
No kurde, wzielam sie za Stefke i co........nie mam sody a u mnie dzisiaj wszystko pozamykane :cry: :cry: :cry:

Czy moge proszek do pieczenia zamiast dac...... : : ...a moze cos innego :dump: :dump: :dump: :dump: :dump:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
O kurcze soda będzie najlepsza. Na proszku taki kolorek nie wychodzi... nie wiem czemu. Idź do dobrej sąsiadki i już :mrgreen: Ja tak robie i sąsiadka bardzo chętnie pozycza bp w zamian kawałek ciasta dostaje :lol:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
No to zostaje mi chyba poczekac na otwarcie sklepow.... :roll: :roll: .......ja mieszkam w Izraelu i dzisiaj szabat.....w szabat nie mozna nic robic. :roll: :roll: :roll: :roll: ...i tak dziwnie na mnie patrza sasiedzi, jeszcze jak sie rozniesie, ze pieke ciasta w soboty to mnie wyrzuca z bloku ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ech....tolerancja :roll: :roll: :roll: :roll:

Stefcia musi poczekac 8)
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Upsss nie wiedziałam :oops:
Nie ma rady trzeba poczekać na Stefcie :mrgreen:
ps. prosze dopisz w profilu skąd jesteś to nam ułatwi sprawe na przyszłość