Stefanka

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ok, już wiem ;) porównałam pole blachy Belle i mojej tortownicy
icon_smile.gif
jadnak matematyka na coś sie przydaje ;)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no i moja Stefanka narazie widok z góry bo jeszcze gorąca. Zrobiłam jednak w blaszce 25/45 z 1,5 porcji- ciasta było idealnie a masy za dużo (albo blaszka za niska ;) ) więc na taki rozmiar blaszki można robić spokojnie z porcji masy podanej w przepisie

gg8rb.jpg


wygląda i pachnie pięknie, później pokaże środek i dam znać jak smakuje
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
: :?: :?:
strasznie przepraszam, ale nie zawsze jestem na całym forum codziennie i nie zauwazyłam :oops:

Zwykle trzymam w lodówie ale jak dobe postoi zwyczajnie w temp pokojowej to nie powinno wykazywac objawów zepsucia. Kremik nie ejst ucierany na zimno więc nie płynie kiedy mu cieplej. Zimne lepiej się troszke kroi choć nie nalezy do gatunków co je trzeba zmrozić zeby uroić.


Sylwia ślicznie wygląda, ciekawa jestem wnętrza i wrażeń po degustacji Acha mnie tam kremu nigdy za dużo więc bym sie nie przejmowała :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
nie zważając na pore i diete musiałam spróbować tego ciacha, tak slicznie wyglądało :oops: no i co moge powiedzieć...jest PRZEPYSZNE!!! naprawde boskie, smakuje nawet mojej siostrze, która jest baaardzo wybredna co do ciast zdjecie środka wstawie jutro bo ciacho jest jeszcze za mało nadgryzione żeby cos tam dojrzeć ;) dziekuję Ci gorąco Iguanko za ten przepis :bussi:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ja kiedyś piekłam je o 3 w nocy, bo poczułam się przypilona :lol: Pyszulka, tylko krem był dla mnie za mało wyrazisty i dosmaczałam go zapachem migdałowym i sokiem z cytryny.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
na wstępie przepraszam za jakość fotki :oops: spróbowałam to ciasto dzisiaj- po nocy w lodówce jest duuuużo lepsze niż wczoraj
icon_razz.gif
teraz to już w ogóle miodzio
icon_razz.gif
wcale nie takie trudne do zrobienia a efekt powalający
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
oj...zapomniałam o fotce ;)

hh6bp.jpg
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Bardzo się cieszę ze smakuje, ładnie wygląda choc widac niewiele :mrgreen: .

Lisławo ktoś zastosował kiedyś dżem z czarnej pozeczki jako podkłąd pod krem żeby było troche kwasku.

Mnie pasuje taka wersja bez dodatków, ale ja takie mleczne kremy waniliowe lubie i do miodowego ciasta mi pasują. Pomysł z sokiem z cytryny ciekawy, musze sprawdzić.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Ja kiedyś piekłam je o 3 w nocy, bo poczułam się przypilona :lol: Pyszulka, tylko krem był dla mnie za mało wyrazisty i dosmaczałam go zapachem migdałowym i sokiem z cytryny.
Instynktownie? Czy podglądałaś w moim zeszycie z przepisami?
icon_razz.gif
icon_wink.gif

Przepis mojej mamy przewiduje właśnie dodanie soku z cytryny i aromatu migdałowego, a oprócz tego posmarowanie placków najpierw cienką warstwą powideł śliwkowych. Kocham to ciasto.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Nie instynktownie, zrzynałam od cioci, u której jadlam kiedyś coś podobnego i zapamiętałam, że krem był kwaskowy i pachniał olejkiem migdałowym :lol: Coś mi mówi, że będę je dzisiaj piekła 8) Miałam robić tartę bananową Liski, ale pokusa jest nie do odparcia :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
rób, rób naprawdę przepyszna jest! i znowu ją jem...szlag trafił dietę ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sylwia domyślam się, że nie musisz, bo ja tez panikara jestem ;) i wiecznie na diecie ;)

:mrgreen:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ilona, ty spaślaku :roll: Jak widzę twoje kosteczki to się natychmiast robię głodna :twisted: Ty chudzinko, ty! :strafe:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ilona, ty spaślaku :roll: Jak widzę twoje kosteczki to się natychmiast robię głodna :twisted: Ty chudzinko, ty! :strafe:
Ło mamo ;) a gdzie Ty teraz moje kości widzisz :shock:
Zakryte są warstewka zimowego tłuszczyku i skóry...

:mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ilona, ty spaślaku :roll: Jak widzę twoje kosteczki to się natychmiast robię głodna :twisted: Ty chudzinko, ty! :strafe:
:lol:
no własnie, ja też się tym kosteczkom przyglądałam jakiś czas temu ;) nie wiem jak jest teraz, ale u mnie też się tłuszczyku przez zimę nazbierało :roll: ale od dzisiaj mam misję-biorę się za siebie :mrgreen: i nic już nie mogę piec bo mam beznadziejnie słabą silną wolę :cry:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jak "spaślaki" sa na diecie to moze Henryka zrobią :mrgreen: , nawet jak silna wola sie dorwie do lodówki to mniej kalorii zaliczy :cheers:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jak "spaślaki" sa na diecie to moze Henryka zrobią :mrgreen: , nawet jak silna wola sie dorwie do lodówki to mniej kalorii zaliczy :cheers:
U mnie takim pysznym "Henryczkiem" jest "szarlotka królewska"...
Biszkopt, mus jabłkowy z galaretkami agrestowymi, śnieżka z galaretką cytrynową :mrgreen:

P.S. galaretki można zawsze kolorystycznie pozmieniać ;) np. na górę dać jakąś czerwoną... Mmmm ;)