Świąteczna strucla orzechowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
niestety rozwaliło mi się przy przenoszeniu na blachę ale w smaku dobre było, tylko jak mówię dla mnie jest to za gęste ciasto, mikser znów na nim rozwaliłam mimo, że dałam więcej mleka.
icon_sad.gif
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Mnie sie ciut zdeformowało :wink: przy przenoszeniu, ale niewiele. Następnym razem po zwinięciu rolady przeniosę ją na papier do pieczenia i dopiero na nim przekroje i zaplotę. I myślę, że można zrobić w ten sposób również normalny warkocz, z 3 pasm ciasta.

Ja ciasto tylko wstępnie wymieszałam mikserem, potem męczyłam rękami, ale krótko.

Współczuję straty miksera
icon_sad.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A ja bym sie cieszyła jakby mi sie mikser rozwalił bo
jeszcze jest gwarancja, oddaliby Mamie kase i kupiłaby wreszcie taki z blenderem :mrgreen:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Co za złośliwe drożdże :evil:
Jednen cykl w maszynie przeleciał a tu nic... zupełnie nic. Nie wiem czemu nie wyrosło.

Dodałam jeszcze jedna porcje drożdzy i...? Znowu nic po kolejnym cyklu :evil:

Wyłożyłam z maszyny a maszyne załadowałam jeszcze raz. Wyrosło :mrgreen: - drożdże wziełam z innej kostki. Tylko jakies luxne mi wyszło a juz nie maiąłm cierpliwości zeby dogniatać maki a szkoda bo potem miałam niezły cyrk żeby to zapleść :lol: Sami zobaczcie co teraz czeka na pieczenie... no własnie czy to musi wyrastac splecione?

 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iguano,pewnie już upiekłaś
icon_smile.gif
Mam nadzieję że się jednak udało bo wygląda dobrze.
Ja nie zostawiam do wyrośnięcia po zapleceniu,no może tylko tyle ile piekarnik się nagrzewa i wyrasta tak jak trzeba podczas pieczenia.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Upiekłam wszystko.. bo z tego ciasta leniwego zrobiłąm rogaliki z marmoladą :lol: tez smaczne sa



A oto moja strucla



nie wyszła mi bardzo kształtna ale co zrobić jak znowu mi przyszło po nocy piec :dump:

Teraz mam zestaw na jutro do kawy iście świąteczny :mrgreen:



Oczywiście nie wytrzymała i spróbowałam :lol: ... pyszności

Bardzo polecam te strucle i to nie tylko na święta
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Piękne!!! Zwłaszcza te rogaliki :shock: !!! Nie ma to jak aparat , co nie? Szkoda, że mój nie jest najlepszy i nie za bardzo mi te moje zdjęcia wychodzą
icon_sad.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Acha zdjęcia lepsze dzieki poradom Kashy i radzie Pawła zeby pstrykac i pstrykac i pstrykac hihihi

Z godzine chyba latałam z tymi talerzykami po domu i nic mi nie pasowało. Gimnastyke taka zrobiłam zę chyba do działu fotnes się przeniose .. tyle skłonów juz dawno nie zrobiłam :mrgreen:

Sa takie sobie bo ustawiłam małą rozdzielczość - jeszcze nie mam karty większej a nie lubie latac co chwila do kompa żeby przenieść zdjęcia.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iguano,piękna strucla Ci wyszła
icon_smile.gif
Smakowicie wygląda
icon_smile.gif
I faktycznie jest to ciasto które wolno się starzeje,dobrze smakuje niekoniecznie super świeże.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dziuniu mam do Ciebie dwa pytania:
1. Czy śmietana ma być słodka czy kwaśna, boję się żeby kwaśna się nie zważyła.
2. Czy prażysz orzechy i obierasz ze skórki przed zmieleniem?
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
A na jaką grubość trzeba rozwałkowywac to ciasto??
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Oj, dopiero zauważyłam że pytałyście kiedyś o makowiec
icon_redface.gif
na szczęście przepis już wstawiony
icon_mrgreen.gif

Lisko, strucla dobrze się przechowuje, ze względu na ilość masy długo pozostaje miękka i dość świeża. Tylko trzeba ją owinąć w papier lub folię alu.
Sha, ciasto wałkuje się dość cienko czyli na ok. 1/2 cm.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATDziuniu mam do Ciebie dwa pytania:
1. Czy śmietana ma być słodka czy kwaśna, boję się żeby kwaśna się nie zważyła.
2. Czy prażysz orzechy i obierasz ze skórki przed zmieleniem?
Izoldo, strasznie przepraszam ale nie zauważyłam w tym przedświątecznym pędzie Twoich pytań
icon_redface.gif
przepraszam bardzo
icon_redface.gif

Śmietana lepiej żeby była słodka bo kwaśna faktycznie może pozostawić zwarzone kłaczki w masie. Orzechy lepsze są takie uprażone i obrane ze skórki ale nieobrane też będą ok
icon_smile.gif